Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

41

vineri, 7. februarie 2014, 16:48

..... a prins toata ziua 8 ghetarii. ...

ce pesti sunt astia Dane?
cat priveste pescuitul cu parasuta.............starpitil din fasa pentru ca daca apuca sa se propage........o sa plangeti in scurt timp

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

42

vineri, 7. februarie 2014, 16:51

Citat de la »danmiclau56«
..... a prins toata ziua 8 ghetarii. ...

ce pesti sunt astia Dane?

Scobari mici.
("dialect" din zona Lugojului... :) )
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

43

vineri, 7. februarie 2014, 17:35

cat priveste pescuitul cu parasuta.............starpitil din fasa pentru ca daca apuca sa se propage........o sa plangeti in scurt timp
azi am fost la A.N.P.A.....si am discutat fenomenul ...parasuta....imclusiv de anuntul din ziar, au ramas :soc: nu le venea sa creada ce aud ,acu :nunteleg: ce va fi mai departe.
sa-i starpesc eu ? credema, ca direct mie frica in caz ca se ajunge la asa ceva, ce pote sa iasa :doarecapu: .
Scobari mici.
("dialect" din zona Lugojului... )
......multam !!!...asa e :bravo:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

44

duminică, 9. februarie 2014, 07:53

........cand iti revii din prostie !!! :bucuros: Carolina de Nord Lassiter Mill Dam Eliminat

Două excavatoare, dalta sa sape pentru a elimina Lassiter Mill Dam în râul Uwharrie în județul Randolph, Carolina de Nord. Înainte de demolare, Cladirea Lassiter Mill sa prăbușit pe cont propriu, dar structura de beton a fost încă în picioare, creând un zid care a transformat râul care curge liber intr-un iaz stagnant - prea lent, prea adânc, și prea lutos pentru midii și pește care au nevoie de,, apa naturala de mică adâncime pentru a supraviețui. Dar toate acestea sa schimbat pe 27 august 2013, când a început demolarea pentru a restabili starea de sănătate a râului.

....pe Timis sunt asemenea diguri care fac numai rau faunei.... :nervos:


[list][/list]
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

45

miercuri, 26. februarie 2014, 11:28

cat priveste pescuitul cu parasuta.............starpitil din fasa pentru ca daca apuca sa se propage........o sa plangeti in scurt timp
......se pare ca lucrurile au inceput sa revina la normal :bucuros: ...dupa 2 controale lasate cu amenzi.... e liniste ....nu stiu pana cand ?? :nunteleg: dar e liniste !!! :bravo: .
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

46

miercuri, 26. februarie 2014, 11:32

Cum e Timisu` Dane, poate apuc maine sa fac "una mica"? :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

47

miercuri, 26. februarie 2014, 13:22

Cum e Timisu`
....Timisul acu 1ora : putin crescut ,putin puscat, fara vant ,11grade,...si mult soare...numa bun de o iesire la aer :bucuros: .
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

48

vineri, 28. februarie 2014, 08:12

Am fost ieri vreo 3 ore... frumoasa vreme am prins. :rizi:
Am vazut ceva activitate de avati intr-un loc din trei, insa am avut un singur atac timid, nefinalizat.

Dane, daca ar fi sa te duci azi (vineri) la Timis, pt. vreo 2-3 ore de spinning, la ce peste, cu ce scule si aprox. in ce zona apropiata de oras ai merge? :zambet:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

49

vineri, 28. februarie 2014, 08:32

Am fost ieri vreo 3 ore... frumoasa vreme am prins. :rizi:
Am vazut ceva activitate de avati intr-un loc din trei, insa am avut un singur atac timid, nefinalizat.

Dane, daca ar fi sa te duci azi (vineri) la Timis, pt. vreo 2-3 ore de spinning, la ce peste, cu ce scule si aprox. in ce zona apropiata de oras ai merge? :zambet:
..scuze !!!acu am vazut..pai tot prin jur..apropo alaltaieri un prieten a agatat cu jigul o parasuta, abandonata, in care era trei platici si un scobar,au avut noroc l-ea dat drumu.....
......cu scule fine .... fiind apa de zapada, sansele de a poza ceva scad :) ...dar,ramane vremea frumoasa. :rizi:
......P,s... prima zona apropiata (Targul de pescuit) de la Giroc care se deschide azi...ca tot e in drum :nunteleg: . :bravo:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

50

vineri, 28. februarie 2014, 08:43

......P,s... prima zona apropiata (Targul de pescuit) de la Giroc care se deschide azi...ca tot e in drum .

Cel care organizeaza, tizu` tau :), e pescar de crap... accentu` se pune pe nada/momeala pt. crapari si poate ceva scule dar tot cu orientare in aceasta directie.
Sau daca o fi ca la evenimentele anterioare, ceva BMW-uri si barci/motoare Honda. :)
Intalniri foarte bine organizate in care poti sa "povestesti" cu multi producatori/utilizatori experimentati in domeniul pescuitului dar fiind vorba in majoritate de crapari, io ma bazez pe coechipieru` Nelutu... care sigur merge p-acolo. :zambet:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

51

vineri, 28. februarie 2014, 10:35

fiind apa de zapada, sansele de a poza ceva scad

Ahh da, apa de zapada.... da` care zapada? :rizi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

52

vineri, 28. februarie 2014, 10:43

Ahh da, apa de zapada.... da` care zapada?
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

SorinM

Biban

Răspunsuri: 80

Membru din: 23. martie 2014

Locație: Timis

  • Scrie un mesaj privat

53

vineri, 27. iunie 2014, 15:01

Timisul astazi la Sag.
Am stat jumatate de ora in zona barajului, in care am vazut vreo 4 ,,torpile,, care incercau sa treaca de el.
»SorinM« a adaugat urmatoarele poze:
  • Fotografie-0336.jpg
  • Fotografie-0337.jpg
  • Fotografie-0338.jpg
  • Fotografie-0339.jpg

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

54

luni, 25. august 2014, 09:08

Dacă nu am putut să ajung la Dunăre, sâmbătă după amiază am tras o fugă până la Timiş, spinning şi clonc. A ieşit şi primul somnotel la clonc care s-a întors în gropşoara lui. Aş fi preferat să nu-l fi prins, s-a ales cu o gaură în falca de sus care numa bine nu-i face. Am dat şi la spinning cu echipament greu, WFT N.C.Catfish Boat 250-1000g - 2,4m, Penn 760 slammer, jig 50g, shad 14cm, un dezastru total :doarecapu:
»ovidiu« a adaugat urmatoarea poza:
  • 23.08.2014.jpg
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

55

luni, 25. august 2014, 10:39

Am dat şi la spinning cu echipament greu, WFT N.C.Catfish Boat 250-1000g - 2,4m, Penn 760 slammer, jig 50g, shad 14cm, un dezastru total

Ovidiu, dezastru ca n-o tras sau c-ai facut febra musculara la greutatea aia? :zambet:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

56

luni, 25. august 2014, 11:23

De lansat nu era problemă, 50m lejer dar făcea firul un zgomot :soc: şi la recuperare cu parul ăla ce să simţi jigul sau să baleezi din lansetă :rizi: , :doarecapu:
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

SorinM

Biban

Răspunsuri: 80

Membru din: 23. martie 2014

Locație: Timis

  • Scrie un mesaj privat

57

joi, 24. septembrie 2015, 20:38

Astazi spre inserat avatul facea spectacol pe apa mica ( cred ca au dat drumul la Costei, pana pe la ora 19.00 a tot crescut) , nu am reusit sa pacalesc niciunul dar, in schimb m-am bucurat de prezenta partenerelor de pescuit.
E prima data cand vad lebede pe Timis.




SorinM

Biban

Răspunsuri: 80

Membru din: 23. martie 2014

Locație: Timis

  • Scrie un mesaj privat

58

luni, 2. noiembrie 2015, 11:25

Sambata trecuta am admirat doar peisajul..
[
Duminica aceasta acelasi rau alt peisaj si un pestisor la poza la ditamai naluca..

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

59

luni, 2. noiembrie 2015, 21:45

Servus...sä nu mai pui poze de astea....Mä apucä dorul de vremurile de demult cînd mergeam cu bicicleta de la Recas la Bazos la Timis. Acu am masinä...dar e tare departe, :noroc:

Pune cît mai des

SorinM

Biban

Răspunsuri: 80

Membru din: 23. martie 2014

Locație: Timis

  • Scrie un mesaj privat

60

vineri, 6. noiembrie 2015, 18:04

Pe Timis Noiembrie 2015 - YouTube

Filmarea este facuta cu telefonul mobil... daca reusesc sa inchiriez/imprumut o camera mai desteapta si subacvatica sper sa revin cu imagini mai clare.
Ce pestisori sunt cei de jos?

Subiecte asemănătoare