Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

vineri, 9. octombrie 2015, 23:16

Lanseta de clonc custom!

Salutare!
Deoarece ,din romania,este imposibil sa comanzi un maner ptr. o amarata de lanseta am ajuns la concluzia ca am sa transform un blank de Uni-Cat Deejay2,7m-up to 320gr intr-o lanseta de verticala/clonc!
Blankul are o lungime de 197cm ,8inele +cel de varf(in total9),dispuse pe o lungime de 145cm in urmatoarea ordine:
Se poate da primul inel jos,se monteaza mandrina, manere etc etc sau necesita alta dispunere a inelelor pe blank ?Ar functiona "corect" lanseta?
Cam cat ar costa,schimbarea culorii,montarea mandrinei,frongrip-ului si a back grip-ului(sper ca am scris corect), mutarea/dispunerea celor 8 inele pe blank in asa fel incat lanseta sa 'functioneze corect'!Dar in cazul in care doresc sa o transform intr-o lanseta spiral wrap care fi costurile?
O sa folosesc lanseta doar la pescuitul din barca, la clonc sau spinning pe verticala!
Ca si aspect,as vrea ceva asemanator:
Inca nu ma grabesc deoarece iarna e lunga si cine stie ce idei imi vin pana la anul,dar,totusi astept sfaturile si parerile dvs, aici cat si pe privat!

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 9. octombrie 2015, 23:40

Florine, dat fiind faptul ca lanseta din ultima poza (cea cu manerul) este a mea sau a lui Mane si facuta de kingofbeast ti-as recomanda sa iei legatura cu el. Momentan este plecat vreo saptamana dar ai zis ca nu te grabesti ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

3

sâmbătă, 10. octombrie 2015, 18:32

Am luat legatura cu kingofbeast, astept sa se intoarca din delta! :bravo: ....in continuare..astept idei,pareri :zambet: