Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

1

vineri, 9. octombrie 2015, 23:16

Lanseta de clonc custom!

Salutare!
Deoarece ,din romania,este imposibil sa comanzi un maner ptr. o amarata de lanseta am ajuns la concluzia ca am sa transform un blank de Uni-Cat Deejay2,7m-up to 320gr intr-o lanseta de verticala/clonc!
Blankul are o lungime de 197cm ,8inele +cel de varf(in total9),dispuse pe o lungime de 145cm in urmatoarea ordine:
Se poate da primul inel jos,se monteaza mandrina, manere etc etc sau necesita alta dispunere a inelelor pe blank ?Ar functiona "corect" lanseta?
Cam cat ar costa,schimbarea culorii,montarea mandrinei,frongrip-ului si a back grip-ului(sper ca am scris corect), mutarea/dispunerea celor 8 inele pe blank in asa fel incat lanseta sa 'functioneze corect'!Dar in cazul in care doresc sa o transform intr-o lanseta spiral wrap care fi costurile?
O sa folosesc lanseta doar la pescuitul din barca, la clonc sau spinning pe verticala!
Ca si aspect,as vrea ceva asemanator:
Inca nu ma grabesc deoarece iarna e lunga si cine stie ce idei imi vin pana la anul,dar,totusi astept sfaturile si parerile dvs, aici cat si pe privat!

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 9. octombrie 2015, 23:40

Florine, dat fiind faptul ca lanseta din ultima poza (cea cu manerul) este a mea sau a lui Mane si facuta de kingofbeast ti-as recomanda sa iei legatura cu el. Momentan este plecat vreo saptamana dar ai zis ca nu te grabesti ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

3

sâmbătă, 10. octombrie 2015, 18:32

Am luat legatura cu kingofbeast, astept sa se intoarca din delta! :bravo: ....in continuare..astept idei,pareri :zambet: