Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 29. aprilie 2012, 11:35

Partida de clonc pe un lac nou...

:salut: ,
dupa 3 saptamini de timp nasol, frig, vânt si ploi, ieri a fost prima zi mai faina de pescuit. Asa ca, cu Thomas impreuna ne-am programat o zi de mers la clonc. Si asta pe o apa noua, necunoscuta de noi.
Pe la ora 10 am fost pe apa iar seara la ora 21:00 am incheiat partida cu scorul de 0:0.
Au urcat in jur de 20 de somni, insa nici unul n-a vrut sa muste. 4 dintre ei chiar erau frumosi, urma lasata pe sonar era destul de groasa. Ca momeala am folosit buchet de rame si calamar.
Singurul lucru ce l-am "prins", a fost o arsura de la soare! :rizi: M-am bucurat ieri ca ma pot măcar bronza, dar azi am văzut rezultatul: m-am bronzat ca tractoristii, pe brate, pe fata si pe gât... :rizi: :rizi:
»Zoran« a atasat urmatoarele fisiere :
  • IMG_0001.JPG (99,31 kB - 30 ori coborit - ultima oara: 26. iulie 2017, 13:03)
  • IMG_0002.JPG (84,5 kB - 25 ori coborit - ultima oara: 26. iulie 2017, 13:03)
  • IMG_0003.JPG (138,39 kB - 28 ori coborit - ultima oara: 26. iulie 2017, 13:04)
  • IMG_0004.JPG (120,28 kB - 29 ori coborit - ultima oara: 26. iulie 2017, 13:04)
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 29. aprilie 2012, 13:06

luand partea buna a lucrurilor as zice ca macar ati avut o zi misto la aer curat ... :ochi:

si eu aseara-noapte am reusit doar un singur avatel, vreo 2 rateuri la avat plus un rateu de somn care nu s-a agatat bine si dupa mai putin de 2 secunde s-a dus ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 30. aprilie 2012, 05:58

Asa este, ziua a fost super si ne-a dat o buna dispozitie de dimineata pana seara. Am glumit si am :rizi: de ne-am spart.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com