Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 29. aprilie 2012, 11:35

Partida de clonc pe un lac nou...

:salut: ,
dupa 3 saptamini de timp nasol, frig, vânt si ploi, ieri a fost prima zi mai faina de pescuit. Asa ca, cu Thomas impreuna ne-am programat o zi de mers la clonc. Si asta pe o apa noua, necunoscuta de noi.
Pe la ora 10 am fost pe apa iar seara la ora 21:00 am incheiat partida cu scorul de 0:0.
Au urcat in jur de 20 de somni, insa nici unul n-a vrut sa muste. 4 dintre ei chiar erau frumosi, urma lasata pe sonar era destul de groasa. Ca momeala am folosit buchet de rame si calamar.
Singurul lucru ce l-am "prins", a fost o arsura de la soare! :rizi: M-am bucurat ieri ca ma pot măcar bronza, dar azi am văzut rezultatul: m-am bronzat ca tractoristii, pe brate, pe fata si pe gât... :rizi: :rizi:
»Zoran« a atasat urmatoarele fisiere :
  • IMG_0001.JPG (99,31 kB - 30 ori coborit - ultima oara: 26. iulie 2017, 13:03)
  • IMG_0002.JPG (84,5 kB - 25 ori coborit - ultima oara: 26. iulie 2017, 13:03)
  • IMG_0003.JPG (138,39 kB - 28 ori coborit - ultima oara: 26. iulie 2017, 13:04)
  • IMG_0004.JPG (120,28 kB - 29 ori coborit - ultima oara: 26. iulie 2017, 13:04)
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 29. aprilie 2012, 13:06

luand partea buna a lucrurilor as zice ca macar ati avut o zi misto la aer curat ... :ochi:

si eu aseara-noapte am reusit doar un singur avatel, vreo 2 rateuri la avat plus un rateu de somn care nu s-a agatat bine si dupa mai putin de 2 secunde s-a dus ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 30. aprilie 2012, 05:58

Asa este, ziua a fost super si ne-a dat o buna dispozitie de dimineata pana seara. Am glumit si am :rizi: de ne-am spart.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com