Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

brad

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »brad«

Răspunsuri: 49

Membru din: 18. februarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 29. august 2015, 06:50

Rame negre de Tulcea la kg, trimise prin curierat

Salut,
am inteles ca ca se vand la Tulcea rame negre la Kg cu comanda prealabila...are cineva un numar de contact...?
multumesc.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 29. august 2015, 06:59

ATENTIE! Ramele se vand la kila, dar printre sutele de rame sunt si bucati taiate. Nu-s multe, dar trebuie imediat selectate, cele taiate si moarte aruncate, altfel in citeva zile se vor imputi toate. Daca comandati mai multe kg, recomand sa le despartiti in recipiente unde stau cite 0,5 sau 1 kg de rame. Daca moare ceva, nu le veti arunca toate, doar o parte... :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

brad

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »brad«

Răspunsuri: 49

Membru din: 18. februarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 29. august 2015, 07:23

contact

multumesc de sfaturi , sper sa posteze cineva numarul de contact sa pot comanda din vreme...plec pe 11 septembrie la sulina doua saptamani
multumesc de clonc si cicada...am sa postez in topicul ,,Dunarea" eventualele rezultate :zambet:
fire zbuciumate :prieteni:

Răspunsuri: 95

Membru din: 15. iulie 2015

Locație: piatra neamt

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

4

sâmbătă, 29. august 2015, 11:06

Salut Brad. Suna la 0741 331 366 Dl. sau Dna. Stoica. Au magazin la sensul giratoriu iesire spre Murighiol.
Foarte seriosi.
Poti sa le spui ca ai nr. de la Marius din Piatra Neamt.
Gasesti cu comanda prealabila la ei si coropisnite , tipari , viermi de salca.
Fire intinse.

brad

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »brad«

Răspunsuri: 49

Membru din: 18. februarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 30. august 2015, 06:46

contact

Multumesc mult Marius....am sa sun sa comand.
:noroc:

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 30. august 2015, 12:44

Știe careva cat ar fi viermii de Salca?

7

duminică, 30. august 2015, 12:57

si eu as fi interesat de viermi astia de salcie

Răspunsuri: 95

Membru din: 15. iulie 2015

Locație: piatra neamt

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

8

duminică, 30. august 2015, 19:00

Acum 2 saptamani cand am fost in balta erau 4-5 lei bucata , dar Dl. Stoica mi-a spus ca sunt mici si nu se merita sa comand.
Vorbiti cu omul , este super OK si nu da gres. Eu lucrez cu el de cca. 7 ani si nu am fost dezamagit niciodata.
Va rog nu interpretati gresit - nu suntem rude , nici macar prieteni cu familia Stoica - doar avem o colaborare corecta si foarte precisa in privinta comenzilor - cca. 8-10 comenzi pe an , din acest motiv il si recomand.
Am mai incercat si cu altii din zona respectiva , asa , de testat piata , dar am fost dezamagit - abureli , tepe , etc.

Răspunsuri: 95

Membru din: 15. iulie 2015

Locație: piatra neamt

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

9

duminică, 30. august 2015, 19:06

Zoran , corect. Eu iau approx. 10kg de rame intr-o galeata de lavabil de 20kg si cand ajung la Dunavat le impart in galetuse de 5kg , 2-3 kg rame , restul pamant , iau cu mine ce-mi trebuie , restul la beci la racoare.

10

luni, 31. august 2015, 13:46

1) 0745033775/0740197734 scumputi dar buni,
2) 0749690929 convenabil si bun,
3) 0756953610 convenabil si bun,
rame negre netinute la frigider, coropisnite mari si alte momeli crap somn
30-35 ron/kg rame, 1-2 ron / coropisnita, 4-5 ron / vierme, in functie de cantitate se poate negocia usor.
Eu am luat de la al doilea si al treilea numar si am putut pastra ramele 2 luni in pamant si radacini de iarba la beci.

brad

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »brad«

Răspunsuri: 49

Membru din: 18. februarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

11

luni, 31. august 2015, 20:22

contact

Multumesc de informatie...sper sa-i ajute si pe altii , o sa va scriu ce am cumparat si de unde...o sa incerc initial cu dl Stoica.

boby sj

Oblete

Răspunsuri: 50

Membru din: 8. iulie 2014

Locație: zalau jud.salaj.romania

  • Scrie un mesaj privat

12

duminică, 20. septembrie 2015, 19:42

Ai cumparat ?Care e cantitatea minima,pret,modalitati de transport.

brad

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »brad«

Răspunsuri: 49

Membru din: 18. februarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

13

luni, 28. septembrie 2015, 08:45

Salut

eu am comandat telefonic 2-3 kg dar perioada fiind foarte secetoasa persoana la care am comandat nu a gasit decat un kg. Dar mergand spre magazinul respectiv mai intalnesti 5-6 magazine cu afis mare la poarta
cum intri in tulcea visa vis de petrom se face o sosea mare la dreapta...drumul spre mahmudia...cred.....mergi cam 3 km si este un rond care arata spre mahmudia(stanga) ...tot acolo este si o pancarda cu,, Vand momeala vie dupa colt,,...eu de acolo am cumparat diferenta au tinut cel mai bine aproape doua saptamani..pret 45 lei
cele comandate au dat coltul dupa o saptamana...tinute in conditii similare pret 40 lei
pamant am primit suficient la vanzatori
toate bune

Răspunsuri: 158

Membru din: 9. martie 2014

Locație: galati

  • Scrie un mesaj privat

14

marți, 29. septembrie 2015, 19:54

:salut: Ramele negre pe care le comandati voi de la Tulcea sunt din alea groase si mari sau sunt din alea subtirele? Ma intereseaza ptr ca eu nu dau la buchet ci le urc pe fir si am nevoie sa fie mai groase.Coropisnite am sapat duminica dar a inceput sa mearga mai bine la rame si nu se mai gasesc pe nicaieri.Iar legat de comanda, cam cate zile dureaza pana ajung?

brad

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »brad«

Răspunsuri: 49

Membru din: 18. februarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

15

marți, 29. septembrie 2015, 20:16

salut

ramele sunt groase si foarte rezistente , negru verzui...nu stiu cum e cu comanda ca eu am fost sa le ridic personal