Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

1 821

joi, 6. septembrie 2018, 08:08

Nu raspund la provocari... io vorbeam asa, generic... :limba: :rizi: :rizi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 822

joi, 1. noiembrie 2018, 09:11

Acum sunt la Dunare. Pescuitul la clonc este identic cu cel de vara, in varf de sezon. Este bestial! Poze pun luni cand ma intorc acasa deoarece habar nu am cum sa le redimensionez cu telefonul. Concluzia este ca daca aveti timp si momeli potrivite va distrati la maxim. As vrea sa spun acelasi lucru despre crap sau avat, dar nu o pot face. Salaul, la viu, daca ai, percuteaza in limita bunului simt dar fara a oferi partide remarcabile. Stiuca este si ea prezenta dar foarte rara. Somnul inca este pe felie. :bucuros2:

Răspunsuri: 48

Membru din: 5. februarie 2015

Locație: berceni ilfov

  • Scrie un mesaj privat

1 823

luni, 5. noiembrie 2018, 10:36

Am fost ieri la Oltenița la clonc,am avut multe ridicări dar doar o singură trasatura ratată.Nu am apucat sa dau decat 2 ore ca a inceput sa bată vantul rau.Momeala folosita scoica.

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

1 824

marți, 6. noiembrie 2018, 21:37

Salut,Dupa lupte seculare care au durat cateva zile am reusit sa ma autentific din nou .cu ultima incercare dupa care voiam sa renunt.Duminica am fost la o partida scurta la Dunare si am ramas surprins de cati pesti s-au ridicat mai ales ca a si muscat.
»momaul« a adaugat urmatoarea poza:
  • IMG-20181104-WA0002.jpg

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

1 825

marți, 6. noiembrie 2018, 22:01

Incerc sa pun si poza cu sonarul,prima data nu la luat.
»momaul« a adaugat urmatoarea poza:
  • IMG-20181104-WA0009.jpg

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 826

miercuri, 7. noiembrie 2018, 05:47

...Duminica am fost la o partida scurta la Dunare si am ramas surprins de cati pesti s-au ridicat mai ales ca a si muscat.


Felicitari, faina captura!

Temp apei are peste 15°, somnii sunt inca foarte activi! Ar fi pacat sa puneti cloncul in cui... :noroc:

La setarile sonarului as recomnda astfel:

Adjust/ Colourline sa fie pe la 80 - 82%
Range - auto
Sonar Options/ Noise rejection si Surface clarity - ambele sa fie pe off
Sonar Options/ Color / White w/ bozttom track - penultima paleta de jos
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

1 827

miercuri, 7. noiembrie 2018, 16:05

Salut. MUltumesc Zoran am sa incerc.Ca si montura am folosit pentru prima oara dupa2 ani caracatita peste plumb si zornaitoare deasupra momelei.Toate trasaturile au fost la aceasta montura desi in apa mai erau 3 lansete.Unul singur a tras la celelalte monturi.Toate trasaturile au fost foarte violente.O sa mai incerc sa vad daca a fost o intamplare .