Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

161

duminică, 1. iulie 2012, 20:04

Banuiesc ca folosirea si/sau interpretarea gresita a datelor afisate iese din discutie... sau?

Sunt absolut sigur de ce au spus ei! Datele nu sunt interpretate gresit. Iti pot arata la vara si de ce... :ochi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

162

joi, 12. iulie 2012, 08:44

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:43)


informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

163

joi, 12. iulie 2012, 08:53

Cre` ca momeala in cauza este eficienta si din barca, intre doua cloncanituri... io cel putin o s-o incerc tot pe Dunare, in WE-u` asta. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

164

vineri, 13. iulie 2012, 15:50

Patru zile petrecute pe Dunare zona Capidava ,o singura ruptura la buchet de rame (scapat in cioate) si-n rest multe muscaturi de tantari. :doarecapu:
PS. Foarte multe scoici deschise deci concluzie hrana din abundenta pe Dunare.
fire intinse!

Răspunsuri: 44

Membru din: 22. mai 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

165

sâmbătă, 14. iulie 2012, 20:45

Doua zile pe Dunare in zona Topalu, in prima noapte 3 moace la coropisnita, in cea de-a doua seara astia din poza s-au urcat pe mal exact in dreptul meu, abia s-au eliberat dupa 3-4 ore de manevre, suficient ca in noaptea urmatoare sa nu am nici o trasatura!
P.S.; Lansetele WFT Never Crack sunt super, am lansat fara probleme o montura cu un salau de vreo 700 gr plus un plumb de 500!
»ag_master« a adaugat urmatoarele poze:
  • 2012-07-11_15-13-51_74_m1.jpg
  • 2012-07-11_11-48-02_446_m.jpg
ssssssst! ca-mi sperii pestii!

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »ag_master« (14. iulie 2012, 21:07)


Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

166

sâmbătă, 14. iulie 2012, 21:11

Joi seara am ajuns la Svinita, am plecat azi la prinz. Vint din aval care te tinea pe loc, caldura, cu rime moarte si calamari nu imputiti ci putrezi, muste ziua musculite noaptea, nici un caras prins, asa ca am abandonat. Am avut un singur atac vineri dimineata cind incercam sa ma dumiresc cum functioneaza HDS-ul. In rest Ebro2 vreau sa va zic ca isi face treaba, am avut nenumarate urmariri, dar nu au pus botul.

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

167

sâmbătă, 14. iulie 2012, 22:05

După o pauză de două săptămâni, sâmbătă am ieșit să-mi scot barca de pe canal și am făcut și o partidă scurtă de pescuit (două ore). Rezultat final o moacă și barca salvată din apa mică a canalului .
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

168

duminică, 15. iulie 2012, 20:33

xxx

Acest răspuns a fost de 3 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:43)


Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

169

duminică, 15. iulie 2012, 21:17

Salut,
si Dutza, prietenul meu din Deta a fost sambata pe Dunare la clonc (Ebro2). A avut mai multe muscaturi, toate finute, ultima de la o imensitate de somn care i-a golit cirligele de rame, dar contra a fost data in gol :nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

170

luni, 16. iulie 2012, 16:57

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:43)


Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

171

luni, 23. iulie 2012, 08:44

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:44)


Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

172

luni, 23. iulie 2012, 09:02

:bravo: pt capturi! Si poze nu vedem? :gandesc:
Care a fost cel mai mare?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

173

luni, 23. iulie 2012, 10:37

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:44)


Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

174

duminică, 29. iulie 2012, 21:21

Acum m-am intors de la Dunare unde am avut placerea sa pescuiesc impreuna cu Zoran si Duta. In doua zile s-au prins 8 somni, intre 80cm si 1m. Campionul a fost Duta, dar acum am vorbit cu ei si Zoran puncteaza in dupamasa asta cu 3 somni dintre care unul de 1.30m. S-a pescuit doar la clonc, dar urmeaza si celelalte stiluri :)

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

175

duminică, 29. iulie 2012, 21:31

frumos :bravo: ... chiar daca nu au avut cine stie ce dimensiuni sunt mai mult decat bine-veniti ...

sa inteleg ca doar tu te-ai intors ceilalti 2 ramanand sa insiste ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

176

duminică, 29. iulie 2012, 21:39

Da, doar eu m-am intors, ei mai ramin pina marti. Am uitat sa va spun ca Ebro2 a facut legea si a adus si somnii care lenevea pe partea sirbeasca. Din pacate desi prezentarile au fost numeroase (chiar si citiva de 2m) apetitul lor nu a fost pe masura prezentei. Dar zarurile inca nu au fost aruncate :gandesc:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

177

luni, 30. iulie 2012, 09:04

Da, doar eu m-am intors, ei mai ramin pina marti. Am uitat sa va spun ca Ebro2 a facut legea si a adus si somnii care lenevea pe partea sirbeasca. Din pacate desi prezentarile au fost numeroase (chiar si citiva de 2m) apetitul lor nu a fost pe masura prezentei. Dar zarurile inca nu au fost aruncate :gandesc:


e clar ca zarurile inca nu au fost aruncate ... pana marti mai au suficient timp sa dea de unul mai masiv care sa aibe si pofta sa se bage la ceea ce ii ofereati pe acolo ...

ati fost in CS la pescuit sau ati mers pe MH?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

178

luni, 30. iulie 2012, 09:53

In CS, in zona Bazias

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

179

luni, 30. iulie 2012, 11:36

In CS, in zona Bazias


am inteles ... multam, sunt cateva locuri tare misto pe acolo ...

asteptam poze cu somnii dunareni :bucuros: ... mai ales ca ultima mea partida a fost un fiasco total in privinta somnilor in ciuda unei nopti intregi de spinning :nervos:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

180

luni, 30. iulie 2012, 17:33

:salut:
aseara a trebuit sa incheiem partida inainte de lasatul serii, din cauza fulgerelor ce se vedeau in departare... Am tot sperat sa ne ocoleasca pt ca voiam sa dau peste noapte din barca, la pluta cu caras si babusca de 20 - 25 cm. Dar a venit :furtuna: :furtuna: :furtuna:
La ora 23 mi-am montat cortul pe ploie, si dat acolo la somn :zambet:

Dimineata a scos apa din barca si a continuat cu clonc-clonc. In total 18 somni, cel mai mare a fost acela de 1,30 metri. Pozele urmeaza... ca doar ce-am ajuns si am terminat de despachetat. Si astazi am incheiat mai repede, datorita unei fisuri in oglinda barcii :doarecapu: :nervos:

Nu cred ca se mai poate repara... sunt atat de trist :necajit:
Vedem maine ce zic mesteri. :cafea:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com