Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1 681

marți, 11. octombrie 2016, 11:30

Teo, cauta-l pe senal. Daca bati bine si insisti iese si mustaciosul, mai rar decat vara dar numai rasariti. Pregateste-te de fireball .

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

1 682

miercuri, 12. octombrie 2016, 12:53

:clonk Bat eu bat!! , sa ma trimiteti voi iarna n balta degeaba ca da dr in curu vostru ! :rizi: :rizi: :rizi:
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

1 683

miercuri, 12. octombrie 2016, 15:31

:clonk Bat eu bat!! , sa ma trimiteti voi iarna n balta degeaba ca da dr in curu vostru ! :rizi: :rizi: :rizi:


Bate :clonk , bate :apl: trebuie sa iasa ceva ...rar dar frumos ...

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

1 684

miercuri, 12. octombrie 2016, 21:11

Primii doi somni pe anul asta i-am prins cand apa avea 7,5 grade la rame.Binenteles la clonc.

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

1 685

joi, 13. octombrie 2016, 08:59

:gandesc: La cazane acolo or fi mai vioi ! la 14 grade in zona Harsova- Braila 2 zile daca s-au ridicat 2-3 o palma de pe fund , si batut cu 4 cloncuri si simplu si duo.... :zid: da nu se opreste tzarcaiala nu l incerc eu iar !? :clonk
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

Frodo

Biban

Răspunsuri: 70

Membru din: 24. septembrie 2015

Locație: Resita

  • Scrie un mesaj privat

1 686

joi, 13. octombrie 2016, 16:13

Interesant ... :gandesc: am prins 4 carasi la ultima iesire, carasi mari de 1kg bucata si cu totii erau plini cu icre... icre mari galbene ca in perioada primaverii cand depun, cred ca fiecare avea 100-150 g de icre... am prins si crap dar nu aveau. Care e explicatia? In luna octombrie.?
:salut: :prieteni: :pescuit: :pescuit: :pescuit:

Răspunsuri: 151

Membru din: 8. martie 2016

Locație: Tulcea

  • Scrie un mesaj privat

1 687

joi, 13. octombrie 2016, 17:22

Din cate stiu eu carasul poate sa depuna de mai multe ori pe an.

Frodo

Biban

Răspunsuri: 70

Membru din: 24. septembrie 2015

Locație: Resita

  • Scrie un mesaj privat

1 688

joi, 13. octombrie 2016, 17:26

Da? :gandesc: nu stiam.... :doarecapu:
:salut: :prieteni: :pescuit: :pescuit: :pescuit:

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

1 689

vineri, 14. octombrie 2016, 06:45

Si crapul asemenea !in Australia ex de 3 ori ...sunt inebuniti acolo !! :rizi:
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

Csaby

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 4

Membru din: 30. august 2014

Locație: Targu Secuiesc,Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 690

joi, 20. octombrie 2016, 10:13

Salut.

Are cineva vreo informatie pana unde este Dunarea tulbure in sus de la Galati?
Vrem sa mergem luni si momentan acolo e varza Prutul, Siretul si Dunarea :nervos:
Mersi.

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

1 691

joi, 20. octombrie 2016, 11:42

Veniti si voi mai sus , Gropeni-Valciu, Stancuta,Harsova! :pescuit:
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

Bela

Oblete

Răspunsuri: 4

Membru din: 5. septembrie 2014

Locație: Tg Secuiesc.

  • Scrie un mesaj privat

1 692

joi, 20. octombrie 2016, 20:40

Şi acolo nu-i tulbure?

Csaby

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 4

Membru din: 30. august 2014

Locație: Targu Secuiesc,Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 693

vineri, 21. octombrie 2016, 08:11

Nici Hirsova nu e o idee rea dar nu stiu nimic despre zona cat se braconeza cum sta treba cu electricienii si daca acolo este tulbure?

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1 694

joi, 5. ianuarie 2017, 01:33

Nu pot să cred.... nimic frumos. Dunărea este o apă mirifica, multe driluri cu somni fabulosi au fost în anul ce a trecut, mulți dintre noi au trăit clipe de neuitat :gandesc: sau mă înșel. Poate 2017 o să fie un an mai bun pentru toți pescarii și Dunărea mai darnica cu cei mai puțin norocoși. :pescuit:
La mulți ani fabulosi !
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Frodo

Biban

Răspunsuri: 70

Membru din: 24. septembrie 2015

Locație: Resita

  • Scrie un mesaj privat

1 695

joi, 5. ianuarie 2017, 21:08

Se poate sune ca Dunarrea e ..... mirifica.... superba ..... etc.... dar cred ca e asa pentru cei care nu o au alaturi zi de zi.... poate ma insel in a o cataloga.... dar... o sa o am la suflet....cel putin pentru amintirile... :doarecapu: pe care acum multi ani a fost capabila sa le ofere. Acum ce sa zic... stiti si voi.... Păcat... Asta E....
Respectati Natura....
:salut: :prieteni: :pescuit: :pescuit: :pescuit:

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

1 696

joi, 5. ianuarie 2017, 22:38

Salut.Larry are dreptate,Dunarea are ceva ce gred ca nu mai este in alta parte.Pentru mine care nu am Dunarea aproape,dar nici departe,110 km nu mai este altfel de pescuit de peste 25 de ani decat la Dunare.De fapt pescuitul este un moft,scopul principal este sa ma intalnesc cu batrana doamna,as sta zile intregi pe malul Dunarii fara sa ma plictisesc chiar daca nu am lansetele la mine.Dunarea a fost buna cu mine pana acum si niciodata nu m-a lasat sa plec acasa fara sa mananc o coada de peste si dupa parerea mea nu este mancare mai gustoasa decat cea gatita pe malul Dunarii la foc de lemne si cu peste proaspat.Sper sa mai avem voie sa mergem la Dunare sa campam in salbaticie inca multi ani.

1 697

vineri, 6. ianuarie 2017, 07:50

Salut.Larry are dreptate,Dunarea are ceva ce gred ca nu mai este in alta parte.Pentru mine care nu am Dunarea aproape,dar nici departe,110 km nu mai este altfel de pescuit de peste 25 de ani decat la Dunare.De fapt pescuitul este un moft,scopul principal este sa ma intalnesc cu batrana doamna,as sta zile intregi pe malul Dunarii fara sa ma plictisesc chiar daca nu am lansetele la mine.Dunarea a fost buna cu mine pana acum si niciodata nu m-a lasat sa plec acasa fara sa mananc o coada de peste si dupa parerea mea nu este mancare mai gustoasa decat cea gatita pe malul Dunarii la foc de lemne si cu peste proaspat.Sper sa mai avem voie sa mergem la Dunare sa campam in salbaticie inca multi ani.


:bravo: :apl: :prieteni: :clonk

  • »voilovicimarian« a fost blocat

Răspunsuri: 251

Membru din: 14. martie 2014

Locație: moldova noua

Profesia: profesor

  • Scrie un mesaj privat

1 698

joi, 2. martie 2017, 09:20

Din pacate, se pare ca Dunarea a mai luat o viata. In data de 28.02 a disparut cu tot cu barca cel mai experimentat pescar comercial din zona.
De doua zile, autoritatile romane si sarbe il cauta, dar nu pot gasi nimic. Nu credeam ca unui om, cu o experienta de peste 30 de ani, i se poate intampla asa ceva... :necajit: . In urma cu 4-5 ani, in acelasi loc, a mai disparut un pescar sarb cu barca si pana azi nu s-a gasit nimic... :necajit:

Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

1 699

joi, 2. martie 2017, 10:37

Dar ce este cu locul ala? Are vartejuri s-au ce?
Dumnezeu Sa-l Ierte! :necajit:

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

1 700

joi, 2. martie 2017, 13:46

Salut.Larry are dreptate,Dunarea are ceva ce gred ca nu mai este in alta parte.Pentru mine care nu am Dunarea aproape,dar nici departe,110 km nu mai este altfel de pescuit de peste 25 de ani decat la Dunare.De fapt pescuitul este un moft,scopul principal este sa ma intalnesc cu batrana doamna,as sta zile intregi pe malul Dunarii fara sa ma plictisesc chiar daca nu am lansetele la mine.Dunarea a fost buna cu mine pana acum si niciodata nu m-a lasat sa plec acasa fara sa mananc o coada de peste si dupa parerea mea nu este mancare mai gustoasa decat cea gatita pe malul Dunarii la foc de lemne si cu peste proaspat.Sper sa mai avem voie sa mergem la Dunare sa campam in salbaticie inca multi ani.

Cate iesiri facem anul asta ? :gandesc:
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2: