Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

zamfi

Profi

Beiträge: 1 588

Registrierungsdatum: 25. Februar 2012

Wohnort: Pe Mures...

  • Nachricht senden

1 641

Dienstag, 29. März 2016, 15:37

Am inteles ca se prinde salau si in clisura.Bine. Sigur ca nu prinde toata lumea ca de aia e pescuit .

Frodo

Schüler

Beiträge: 70

Registrierungsdatum: 24. September 2015

Wohnort: Resita

  • Nachricht senden

1 642

Sonntag, 3. April 2016, 11:53

Deocamdata doar zvonuri. . . . Din ce am văzut la fata locului, doar asteptari ale pescarilor ca pestele sa isi faca prezenta.... Dar se insista si .....fir întins :pescuit:
:salut: :prieteni: :pescuit: :pescuit: :pescuit:

larry

Profi

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

1 643

Dienstag, 12. April 2016, 09:29

Un început mirobolant.



:pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Frodo

Schüler

Beiträge: 70

Registrierungsdatum: 24. September 2015

Wohnort: Resita

  • Nachricht senden

1 644

Freitag, 15. April 2016, 21:28

:salut: :prieteni: :pescuit: :pescuit: :pescuit:

pa00lsc

Fortgeschrittener

Beiträge: 251

Registrierungsdatum: 12. März 2014

Wohnort: Arad

Beruf: Inginer Proiectant

  • Nachricht senden

1 645

Samstag, 16. April 2016, 19:04

Frumos reportaj... din ciclul priviti cum se naruie frumoasa delta ... stati comod intinsi pe canapea si priviti
ne apropiem tot mai mult de ce zicea Toma Caragiu
Ne vom trezi, domnule! Ne vom trezi ca... - YouTube
Born to fish, forced to work...

Ediseu

Profi

Beiträge: 695

Registrierungsdatum: 21. Juli 2012

Wohnort: London

  • Nachricht senden

1 646

Montag, 18. April 2016, 08:21

Felicitari Hary,

Se pare ca iar ai lovit 2++

Ceva detalii?? :bravo:

larry

Profi

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

1 647

Montag, 18. April 2016, 10:53

Felicitari Hary,

Se pare ca iar ai lovit 2++

Ceva detalii?? :bravo:

:prieteni:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Ediseu

Profi

Beiträge: 695

Registrierungsdatum: 21. Juli 2012

Wohnort: London

  • Nachricht senden

1 648

Montag, 18. April 2016, 11:57

Larry,

De tine era vorba ,nu de Harry!!!!

Sorry, vin cu mielul Acuma de paste!! :ochi:

:prieteni:

Militaru Darius

Fortgeschrittener

Beiträge: 496

Registrierungsdatum: 27. November 2013

Wohnort: Timisoara

Beruf: administrator

  • Nachricht senden

1 649

Sonntag, 22. Mai 2016, 09:45

:salut: ceva vesti de la dunare....? Cum ii apa...ceva viituri..? :noroc:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

voilovicimarian

Fortgeschrittener

  • »voilovicimarian« wurde gesperrt

Beiträge: 251

Registrierungsdatum: 14. März 2014

Wohnort: moldova noua

Beruf: profesor

  • Nachricht senden

1 650

Sonntag, 22. Mai 2016, 20:13

:salut: ceva vesti de la dunare....? Cum ii apa...ceva viituri..? :noroc:

Apa este tulbure si curge destul de tare. Debitul la Bazias este de vreo 7200 si va fi in crestere pana aproape de 8000. In ultimele doua zile nivelul Dunarii a crescut cu vreo 25-30 cm. :prieteni:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • »Zoran« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

1 651

Sonntag, 22. Mai 2016, 20:16

:salut: ceva vesti de la dunare....? Cum ii apa...ceva viituri..? :noroc:

Apa este tulbure si curge destul de tare. Debitul la Bazias este de vreo 7200 si va fi in crestere pana aproape de 8000. In ultimele doua zile nivelul Dunarii a crescut cu vreo 25-30 cm. :prieteni:


Nasol... :doarecapu:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

memetzel

Anfänger

Beiträge: 13

Registrierungsdatum: 25. September 2015

Wohnort: tulcea

  • Nachricht senden

1 652

Sonntag, 22. Mai 2016, 20:33

Pe bratul Macin, treaba-i nasoala...apa multa, tulbure, curent mare...puf de la plopi, etc :D

Militaru Darius

Fortgeschrittener

Beiträge: 496

Registrierungsdatum: 27. November 2013

Wohnort: Timisoara

Beruf: administrator

  • Nachricht senden

1 653

Sonntag, 22. Mai 2016, 21:38

:salut: ceva vesti de la dunare....? Cum ii apa...ceva viituri..? :noroc:

Apa este tulbure si curge destul de tare. Debitul la Bazias este de vreo 7200 si va fi in crestere pana aproape de 8000. In ultimele doua zile nivelul Dunarii a crescut cu vreo 25-30 cm. :prieteni:


Multam mariane.... :noroc: m-am pus si am bagat porumbul in congelator sa nu se acreasca si ramele la beci....am anulat venirea la deschidere...peste 2 saptamani voi venii,numa bine isi va reveni si se mai si incalzeste....este exact ca si acum 2 ani la deschidere....iara au dato-n bara cu prohibitia :doaaamne:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

voilovicimarian

Fortgeschrittener

  • »voilovicimarian« wurde gesperrt

Beiträge: 251

Registrierungsdatum: 14. März 2014

Wohnort: moldova noua

Beruf: profesor

  • Nachricht senden

1 654

Montag, 23. Mai 2016, 07:23

:salut: ceva vesti de la dunare....? Cum ii apa...ceva viituri..? :noroc:

Apa este tulbure si curge destul de tare. Debitul la Bazias este de vreo 7200 si va fi in crestere pana aproape de 8000. In ultimele doua zile nivelul Dunarii a crescut cu vreo 25-30 cm. :prieteni:


Multam mariane.... :noroc: m-am pus si am bagat porumbul in congelator sa nu se acreasca si ramele la beci....am anulat venirea la deschidere...peste 2 saptamani voi venii,numa bine isi va reveni si se mai si incalzeste....este exact ca si acum 2 ani la deschidere....iara au dato-n bara cu prohibitia :doaaamne:

In ultimii 5-6 ani o tot dau in bara cu prohibitia. Anul trecut baltile au fost secate, te puteai plimba ca prin parc in locurile unde pestii depuneau incre in anii anteriori. Acum 10 zile crapii faceau spectacol prin baltile de la Pojejena - Divici, dar totul a fost oprit dupa 2-3 zile de ploi reci. Despre somn sa nici nu mai vorbim... Din pacate, in Romania, prohibitia se pune dupa o anumita data calendaristica stabilita cu 4-5 luni inainte, un copy-paste de la an la an. Nu se tine cont de temperatura apei... :doaaamne: Parerea mea este ca prohibitia ar trebui prelungita pana pe 10-15 iunie ca altfel va fi :furtuna:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • »Zoran« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

1 655

Samstag, 28. Mai 2016, 18:55

... In ultimii 5-6 ani o tot dau in bara cu prohibitia. Anul trecut baltile au fost secate, te puteai plimba ca prin parc in locurile unde pestii depuneau incre in anii anteriori. Acum 10 zile crapii faceau spectacol prin baltile de la Pojejena - Divici, dar totul a fost oprit dupa 2-3 zile de ploi reci. Despre somn sa nici nu mai vorbim... Din pacate, in Romania, prohibitia se pune dupa o anumita data calendaristica stabilita cu 4-5 luni inainte, un copy-paste de la an la an. Nu se tine cont de temperatura apei... :doaaamne: Parerea mea este ca prohibitia ar trebui prelungita pana pe 10-15 iunie ca altfel va fi :furtuna:


MDa, si anul acesta la fel, toti crapii, carasii si somnii sunt pini de icre. Inca... Am vazut si am vb cu mai multi pescari comerciali. Pacat...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mhoria

Schüler

Beiträge: 101

Registrierungsdatum: 9. Juni 2015

Wohnort:

  • Nachricht senden

1 656

Sonntag, 29. Mai 2016, 21:25

:salut: , am fost sambata pe Dunare pe la km ~600, mai mult pentru clonc dar am dat si la feeder. Somnii inca nu reactioneaza constant la bataile cloncului, iar de mancat nici vorba. O singura trasatura anemica la rama fara rezultat, oricum cred ca era micut. La feeder la fel de prost, multa iarba si matase pe fire, venite de pe Olt care curgea puternic. Eu am dat in aval de varsare. In schimb, multi pescari in barca si pe mal pescuiau la scrumbie, de parca nici nu ar fi prohibitie.
Pe apa plutea un somn de vreo 170 cm, mort de cam 1-2 zile. Ma duce cu gandul la electricieni care nu au cules (toata) prada. Sunt si alte cauze, poate naturale, care sa ii omoare?!

LE: stiu ca am incalcat oarecum regulamentul forumului prin publicarea unui peste mort, daca deranjeaza rog sa fie stearsa!

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »mhoria« (29. Mai 2016, 21:41)


Militaru Darius

Fortgeschrittener

Beiträge: 496

Registrierungsdatum: 27. November 2013

Wohnort: Timisoara

Beruf: administrator

  • Nachricht senden

1 657

Donnerstag, 2. Juni 2016, 10:18

:salut: ceva vesti de la dunare....? Cum ii apa...ceva viituri..? :noroc:

Apa este tulbure si curge destul de tare. Debitul la Bazias este de vreo 7200 si va fi in crestere pana aproape de 8000. In ultimele doua zile nivelul Dunarii a crescut cu vreo 25-30 cm. :prieteni:



Ceau Mariane...stii ceva de apa...?sa mai limpezit..?curge tare..? :noroc:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

ovidiu.U

Fortgeschrittener

Beiträge: 323

Registrierungsdatum: 6. April 2014

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

1 658

Donnerstag, 2. Juni 2016, 18:24

2 iesiri, 1crap si cateva mrene... am batut si cloncul de 10 ori...nimic. am facut si 3 lansari cu jigul la salau, canci...
E frumos la Dunare
[img]https://scontent.fotp3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13254404_1552682905027596_6493378788508892243_n.jpg?oh=5876238fb21f9f797d3249da92609e5b&oe=57D4E4C7[/img]
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »ovidiu.U« (2. Juni 2016, 18:33)


Beiträge: 1 467

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

1 659

Donnerstag, 2. Juni 2016, 20:29

Io am auzit ca mere somnu' da rupe ..numai la sopon ''Cheia''..numai dupa ora 12 noaptea..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

voilovicimarian

Fortgeschrittener

  • »voilovicimarian« wurde gesperrt

Beiträge: 251

Registrierungsdatum: 14. März 2014

Wohnort: moldova noua

Beruf: profesor

  • Nachricht senden

1 660

Donnerstag, 2. Juni 2016, 21:44

:salut: ceva vesti de la dunare....? Cum ii apa...ceva viituri..? :noroc:

Apa este tulbure si curge destul de tare. Debitul la Bazias este de vreo 7200 si va fi in crestere pana aproape de 8000. In ultimele doua zile nivelul Dunarii a crescut cu vreo 25-30 cm. :prieteni:



Ceau Mariane...stii ceva de apa...?sa mai limpezit..?curge tare..? :noroc:

Din 23 mai si pana pe 31 mai debitul a fost in scadere, apa s-a limpezit destul de mult, ajungand pana la valoarea de 5000. De ieri, au aparut crengi mari pe Dunare, pe senal apa a inceput sa se tulbure, deci sigur urmeaza in 2-3 zile un val de viitura. S-a prins ceva salau la spinning si caras la feder... Baietii care au pescuit la clonc, nu au avut trasaturi, cu toate ca unii au insistat destul de mult. Din pacate, nici macar carasii nu au depus increle, sa nu mai vorbim de crap si somn. Maine imi vine un grup de pescari din Timisoara, sunt curios sa vad cum vor decurge partidele de pescuit. :prieteni: