Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

141

luni, 18. iunie 2012, 09:17

Nu, desi am avut echipamentul in barca in permanenta, sincer sa fiu am vrut sa simt atacul "la mina


Și la spining simți atacul la mână chiar dacă uneori este ca și o adiere de vânt, dar după ce dai contra începe uraganul, valuri de adrenalină te lovesc din toate părțile....... regret din suflet :necajit: că la voi a fost vreme de plajă în timp ce la mine a fost furtună în acest sfârșit de săptămână, uneori un shad de 13 cm dezlănțuie țunamiul . :furtuna:



Frumoasă încercare din partea lui să-mi fure ultimul Storm de 13 :bucuros: .........știe careva unde pot găsi ???? Storm nu somn, că pe cel din urmă îl găsesc mai ușor . :inchinare:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

142

luni, 18. iunie 2012, 09:54

Buahhhh! Cat ii in capatzina! :madoarecapu:
Bravo Larry! Frumos...frumos...
Acum, intrebarile:
- cit a fost de mare? eu zic ca vreo 2 metri tot a avut!
- la ce linie l-ai scos?
- drill de pe mal sau barca?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

143

luni, 18. iunie 2012, 16:48

Acum, intrebarile:
- cit a fost de mare? eu zic ca vreo 2 metri tot a avut!
- la ce linie l-ai scos?
- drill de pe mal sau barca?


L-am scos cu Bladeul de 2,7m 80-120, mulinetă Ryobi Applause de 6000, fir Power braid 0,40mm 35,5 kg, bilă de 80g armată cu ancoră 1/0 Grizzly 4x și shad Storm de13 cm, drilul a fost din barcă......era foarte puternic, timp de 5-6 minute a luat fir continuu fiind necesar să dezleg barca și să plec după el, riscam să rămân fără fir pe mulinetă (Ryobi Applause de 6000,
încape 150 m textil de 0,40 mm ). :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Stefi

Biban

Răspunsuri: 93

Membru din: 16. mai 2012

Locație: București (după 18 ani de Timișoara)

  • Scrie un mesaj privat

144

luni, 18. iunie 2012, 19:53

:apl: Frumos Larry.

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

145

luni, 18. iunie 2012, 20:06

Imi place. Data viitoare va pun si eu unul asa, sper. :noroc:

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

146

luni, 18. iunie 2012, 22:24

Mă bucur că vă plac somnii de Dunăre, și pentru încântarea ochilor mai postez o poză cu o somotel care a luptat frumos până în ultima clip

Scuze fotograful sunt tot eu, și este foarte greu dar încerc...... :)
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »LARRY« (5. iulie 2012, 10:13)


Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

147

marți, 19. iunie 2012, 09:48

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:42)


ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

148

luni, 25. iunie 2012, 07:13

Larry, cum ai condus shadul prin apă şi în ce zonă a acesteia, aproape de suprafaţă, între ape sau pe fund?
:nunteleg:
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Acest răspuns a fost de 2 ori editat, ultima oară de »ovidiu« (26. iunie 2012, 11:33)


cosmmaa

Biban

Răspunsuri: 77

Membru din: 7. martie 2012

Locație: Lugoj

Profesia: Gura casca into firma de pantofi nemteasca

  • Scrie un mesaj privat

149

luni, 25. iunie 2012, 09:16

Felicitari !Frumosi batai norocu.
Taina existenţei umane nu constă în a trăi, ci în a şti pentru ce trăieşti.

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

150

marți, 26. iunie 2012, 16:23

Larry, cum ai condus shadul prin apă şi în ce zonă a acesteia, aproape de suprafaţă, între ape sau pe fund?

În acea zi toate atacurile au fost pe substrat, trei la shaduri conduse încet, și unul pe cicadă jucată ușor pe substrat...... la voblere nu am avut nici un atac deși partida a început în jur de ora 04, iar somnul avea o activitate intensă la suprafața apei, un adevărat festin....... :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

andrei

Biban

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

151

marți, 26. iunie 2012, 17:14

Larry ti-ai mai gasit shaduri de cumparat?

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

152

marți, 26. iunie 2012, 20:31

Încă nu, dar am ceva promisiuni . :)
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

andrei

Biban

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

153

marți, 26. iunie 2012, 20:49

:bravo: si sa ai cu ce sa-i pacalesti...

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

154

marți, 26. iunie 2012, 21:44

Am Relaxuri de 10-12-15 cm, mi-a dat un amic și câteva Stormuri de 13cm culori cam ciudate, eu am prins bine cu PRL_ul..............folosesc și Delalande, Big Hammer. :buaaaah:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

andrei

Biban

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

155

miercuri, 27. iunie 2012, 06:51

:bravo:

156

vineri, 29. iunie 2012, 17:05

Saptamana viitoare aveam programata o iesire la Dunare pe data de 4 ,sunt nevoit sa aman deoarece vin ploile cu descarcari electrice insotite de intensificari ale vantului. :furtuna: :nervos:

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

158

vineri, 29. iunie 2012, 17:47

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:42)


Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

159

duminică, 1. iulie 2012, 19:25

:salut: ,
acest weekend am vorbit de cateva ori cu 2 prieteni, care au fost pe Dunare la clonc. Nu au fost impreuna, ci in locuri diferite, dar pe zona Moldova Noua. Amandoi mi-au spus ca s-au ridicat sute de somni (deci este muuult somn), f multi mari, dar nici unul nu a muscat. :gandesc:
Temp apei 24°, momeli folosite rame si bibani cit palma, ambii au fost cu sonare HDS. Unul singur, mai sanatos, a indoit rapid lanseta pina in manier, dar nu a ramas agatat. Pt o contra s-a intamplat totul prea rapid...
Oricum, somn mult este :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

160

duminică, 1. iulie 2012, 19:42

Amandoi mi-au spus ca s-au ridicat sute de somni (deci este muuult somn), f multi mari, dar nici unul nu a muscat. :gandesc:
...
Oricum, somn mult este :noroc:
Banuiesc ca folosirea si/sau interpretarea gresita a datelor afisate iese din discutie... sau? :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."