Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 541

miercuri, 10. iunie 2015, 11:52

Sa inteleg ca aia sunt salaii ce iati inprumutat de la lae de la pensiunea danubio.Tragic,sa faci poze cu pesti prinsi de psscsri cu plase, care pescuiesc industrial si sa faci 300 de poze cu ei.si apoi sai inapoiezi trist stind ca vor ajunge fripti si la alti in farfurii.Nici decum nu e vb de C&R


Darius, cred ca faci o gluma, sau?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 542

miercuri, 10. iunie 2015, 12:15

Sa inteleg ca aia sunt salaii ce iati inprumutat de la lae de la pensiunea danubio.Tragic,sa faci poze cu pesti prinsi de psscsri cu plase, care pescuiesc industrial si sa faci 300 de poze cu ei.si apoi sai inapoiezi trist stind ca vor ajunge fripti si la alti in farfurii.Nici decum nu e vb de C&R

Dar daca chiar ti-ai imaginat ca un om normal ar face asa ceva, atunci te inseli!
De unde ti-o venit idea asta? :rizi: Singurii pesti ce au fost cumparati de la Lae au fost carasi ptr pescuit la somn stationar. Si cu acei carasi nici nu exista poze.
Ptr a putea pescui in liniste nu am spus nimanui ce am prins, cit am prins, unde sau la ce am prins, toata perioada concediului. Nu odata am auzit povesti cum pescarii comerciali urmareau pescarii sportivi, si a 2-a zi se umpleau zonele de plase, asa ca noi am evitat acest lucru, sa ne laudam cu zilnic cu capturile. Cred ca avem acest drept, sau?
Dar e simplu, Lae poate sa-ti confirme ca nu am cumparat nici salau, si nici somn de la el. Si nu numai tie, oricine poate merge sa-l intrebe pe Lae, patronul pensiunii Danubius, vizavi de pensiunea unde am locuit noi, sau sa ii dea telefon si sa intrebe.

In afara de asta mai urmeaza si alte poze, si mai avem si ceva filmari cu drill-uri.

Si sa sti ca nu au fost amagiti strainii, chiar le-a placut f mult, si se vor si intoarce in septembrie-octombrie. Si s-au bucurat ca nu am fost cazati la pensiunea unui pescar comercial.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

1 543

miercuri, 10. iunie 2015, 13:20

Zoran imi pare rau de postare dar nu eu am scris...greseala mea este ca sa scris de pe profilul meu.Cristi a scris ...eu mici macar nu am fost la dunare sau sa ne fii intalnit...imi cer scuze ca a scris de pe contul meu...o zii buna
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 544

miercuri, 10. iunie 2015, 13:21

Zoran imi pare rau de postare dar nu eu am scris...greseala mea este ca sa scris de pe profilul meu.Cristi a scris ...eu mici macar nu am fost la dunare sau sa ne fii intalnit...imi cer scuze ca a scris de pe contul meu...o zii buna


Care Cristi? Te rog sa imi dai numele intreg, ca sunt multi Cristi pe forum.

Pe acest forum nu avem nevoie de intrigi, dizgratieri, invidie sau minciuni de genul acesta. Aici informatia e cit se poate de reala, si forumul este unul cit se poate de serios! Te rog sa iti schimbi parola, sa nu se intample din nou, altfel vom fi nevoiti sa iti banam contul.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 545

miercuri, 10. iunie 2015, 14:17

Care Cristi? Te rog sa imi dai numele intreg, ca sunt multi Cristi pe forum.

Asa cum mi-a relatat Darius la telefon, este vorba de Cristi Toth, nume de utilizator cristi.t
Nu pot intelege de ce a scris ce a scris si de ce a facut asta de pe contul altcuiva...?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 546

miercuri, 10. iunie 2015, 14:19

Poate niste controale psihiatrice, pntru depistarea dublei personalitati... :)
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Bogdan86

Șalău

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

1 547

miercuri, 10. iunie 2015, 17:06

Dar cum e posibil asa ceva? I-a fost sparta parola sau cum? :gandesc:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

1 548

miercuri, 10. iunie 2015, 17:18

Da Zoran ...Cristi toth a scris poti sterge postarile daca vrei ca eu nu am acces :noroc:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 549

miercuri, 10. iunie 2015, 17:23

Sa inteleg ca aia sunt salaii ce iati inprumutat de la lae de la pensiunea danubio.Tragic,sa faci poze cu pesti prinsi de psscsri cu plase, care pescuiesc industrial si sa faci 300 de poze cu ei.si apoi sai inapoiezi trist stind ca vor ajunge fripti si la alti in farfurii.Nici decum nu e vb de C&R


Revin asupra acuzatiilor facute de catre utilizatorul Cristian Toth, aberate, precum salaii au fost luati din plasele pescarului comercial Lae, de la pensiunea Danubio, dupa care au ajuns in farfuriile clientilor :doarecapu:

Toti pestii prinsi, salaii, somnii, stiuca si avateii au fost prinsi la jig sau voblere de noi, fotografiati si eliberati cit se poate de repede cu putinta.
Dupa cum se vede toti salaii au crestele ridicte, ceea ce arata ca sunt "proaspeti" si cit se poate de vii.
In plus, daca voiam sa masluim, sa mintim cu capturile, am fi luat de la Lae șalăii de 90 si 92 de cm ce erau prinsi cu plasele, si nu salaii de toate dimensiunile, si mici, si mijlocii, si frumosi...

Aici inca citeva poze:



Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 550

miercuri, 10. iunie 2015, 18:23

Daca astia sunt pesti prinsi la plasa, eu ma las de pescuit... Afirmatii total deplasate.
Super poze si felicitari!
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

1 551

miercuri, 10. iunie 2015, 19:10

Zoran, se vede din poze ce bine v-ati simtit impreuna.Superbe pozele! :bravo:
Mie cea mai sugestiva/faina poza mi se pare penultima cu salaiasul acela- in cadru, partenerul tau "traduce" spiritul expeditiei-relaxat, cu lanseta in echilibru pe umar... :apl: -sugestiva poza :bravo:
:noroc:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

1 552

miercuri, 10. iunie 2015, 20:11

In primul rand felicitari Zoran, Bruno, Martin si Denny.Sincer cand am citit povestirea vacantei voastre la pescuit v-am invidiat putin :rizi: sper sa imi fac si eu vreodata un concediu cu atatea zile pe apa :noroc:
In ceea ce priveste "acuzatia" lasa gurile rele...... unii ar trebui sa se abtina sa faca anumite acuzatii!!
Inca o data felicitari pentru capturi si pentru eliberari pentru ca sunt convins ca pestii au fost eliberati. :bravo:

Cosmin D

Oblete

Răspunsuri: 8

Membru din: 10. iunie 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 553

joi, 18. iunie 2015, 14:48

Salutare,

6-9 Iunie, Chilia, apa in crestere, tulbure rau si curent mare ....
Nicio trasatura la somn in 3 zile, decat somotei, probabil sub 500 g, care nu prea puteau sa ia acul :)
Singurul care s-a afirmat a fost Mr. Carp si mai mare si mai mic, dar am dat numai la bile ca doar ne place calitatea nu cantitatea ( intre 4 si 9 kg )

Asteptam vremuri mai bune...
»Cosmin D« a adaugat urmatoarea poza:
  • Iunie 2015 res.jpg
bete incordate sa aveti !

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 554

joi, 18. iunie 2015, 16:01

Oho, frumos exemplar! Felicitari :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

martyn

Oblete

Răspunsuri: 28

Membru din: 8. iunie 2015

Locație: Moldova Noua, Caras Severin

Profesia: Pompier / IT / Hardware and Programmer

  • Scrie un mesaj privat

1 555

vineri, 19. iunie 2015, 00:46

Din cate vad eu tot in zona Coronini trage lumea :) , numai ce am venit de pe Dunare. Am adus una din barci in oras in Moldova Noua si in seara asta nimic .. Apa este peste normal de crescuta , nu curge deloc iar pe sonare tot pestele se joaca intre 5 - 6 metri ,,, pe canal nimic am incercat si putin la clonc , nu sa ridicat nimic .
Din care am inteles eu in zona Berzasca - Liubcova "braconierii " cu ale lor plase l-au nenorocit , il vand la preturi de nimic pentru ca nu mai au ce sa faca cu el. Tone peste tone si din toate speciile.. Ce mult mi-as dori ca pescuitul acesta industrial sa se mai rareasca....
Fir intins la toti.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 556

sâmbătă, 20. iunie 2015, 13:18

Ceva noutati? Chiar asa rau merge ?Nu de alta dar merg si eu vreo 3 zile si macar sa ma pregatesc sufleteste! :rizi:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

1 557

vineri, 26. iunie 2015, 08:26

Ma frate, da` am si io un noroc la pescuit anu` asta de cred ca ma las si ma apuc de badminton... .
Cand vreau sa merg la Dunare ba dispare apa, ba incep ploile ba... acu` s-o facut un frig deodata de zici ca vine iarna... deja mi-e clar ce bine or sa mance pestii... :necajit: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1 558

vineri, 26. iunie 2015, 08:29

Ceva noutati? Chiar asa rau merge ?Nu de alta dar merg si eu vreo 3 zile si macar sa ma pregatesc sufleteste! :rizi:


pana la urma cum a fost? ceva de povestit?

Ma frate, da` am si io un noroc la pescuit anu` asta de cred ca ma las si ma apuc de badminton... .
Cand vreau sa merg la Dunare ba dispare apa, ba incep ploile ba... acu` s-o facut un frig deodata de zici ca vine iarna... deja mi-e clar ce bine or sa mance pestii... :necajit: .


Costi, eu sunt de parere ca trebuie iesit la pescuit in orice conditii :rizi: ... poate racitul ala va face ca pestii sa fie mai dornici de colaborare.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 559

vineri, 26. iunie 2015, 08:53

Aaaaaaaaaaa...pai cum sa fie ? E de povestit dar nu in ceea ce priveste pestii :rizi: Ca sa intelegi cum sta treaba ...TOATA lumea mi-a zis sa nu merg! Insa eu sunt mai capos asa... :drac:

Barajul era plin (parca prea plin ...) , apa limpede si vremea ciudata. Luni seara am iesit un pic cu Culi .Am avut cate 2-3 tzacuri fiecare si eu am intepat unul care pana la urma s-a dus :nunteleg: Am zis ca marti trebuie sa prindem ca se incalzeste vremea ,etc.Marti dimineata am dat un pic de pe mal fara rezultate.sarea insa crapul in draci! Pe la 9 am iesit cu barca ,am apucat sa dam in vreo 3 locuri fara succes si apoi a inceput sa bata kosava ala :doarecapu: Frate ,da' batea cum nici Militia nu batea prin 89! :rizi: Ca sa nu aparem la Protv ,pe la ora 11 am iesit de pe apa cu veste de salvare pe noi! :soc:
Am continuat sa pescuim de pe mal ,pe zona Divici pana la Bazias.La artificiale si Culi ,cedand nervos a dat si la montura cu oblete si guvid. ZERO! :limba: La ora 17 eram la strand la bere in Pojejena :bucuros2: Distractie de zile mari in zona aia ...
Pe la orele 23 ,printre 12 bete de stationar ,de pe bolovani ,am prins strapi la vobler.Eliberati normal in ploaia de laude ale celui cu 12 bete! :rizi: Care si el a prins unul la guma si l-a bagat rapid in punga...
Miercuri dimineata ,in plansetele generale ale pescarilor profesonisti :drac2: , am iesit iar pe apa cu altcineva.Acelasi rezultat fabulos :ZERO! :rizi:

Concluzii: pestele este bulversat de schimbarile de cota ,de transparenta apei ,de vremea ciudata , de pescuitul intens.Normal ca pescarul are scuze intotdeauna :rizi: Somnul ARE ICRE in continuare! Sarbii au batut cu cloncul de mi-a fluierat capul cu acelasi rezultat :ZERO! Se prinde insa crap! Bine! Nu am vazut in 3(trei) zile O bataie de avat!!! :soc:

Pescuitul "in balta" de la Pojejena ,zona protejata pentru nu'sce cuc :rizi: se penalizeaza cu 600 lei :rizi: Normal ca sunt doar niste amarate de balize intinse prin Dunare si niciunde nu zice ca acolo canta ...cucul! :ochi: Nu noi am luat amenda! :bravo:

In rest m-am simtit extraordinar ,am reintalnit oameni dragi , m-am "muiat" in Dunare si am constatat,din nou , ca pe zona Pojejena lumea are alt ritm . Conform zicalei ca cea mai proasta zi de pescuit este cu mult mai buna decat cea mai buna zi la birou ,a fost minunat! Am promis ca o sa revin... :noroc:

Ps:pana duminica inclusiv , s-a ciupit cate un salau -doi pe zi si destul de frumosi,la 2-3 litre bucata. :bucuros:

Răspunsuri: 20

Membru din: 5. iulie 2014

Locație: pitesti

  • Scrie un mesaj privat

1 560

sâmbătă, 27. iunie 2015, 20:55

Dunare 2 Zile PF2- GOGOSU ...000 fish :nervos: :nervos: :nervos: