Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 176

Membru din: 4. octombrie 2013

Locație: Galati

Profesia: medic stomatolog

  • Scrie un mesaj privat

1 441

miercuri, 1. aprilie 2015, 22:09

Poate ma ajuta Larry sa incarc pozele mai bine,mie nu mi merge image shakul

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

1 442

miercuri, 1. aprilie 2015, 22:12

,mie nu mi merge image shakul

Va recomand sa folositi imgur.com
Upload usor, aveti un cod BBC pt. imagine care numa-l copy/paste in mesaj... simplu si eficient.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1 443

miercuri, 1. aprilie 2015, 22:46

Poate ma ajuta Larry sa incarc pozele mai bine,mie nu mi merge image shakul
:noroc:

Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

1 444

miercuri, 1. aprilie 2015, 22:55

E clar s-a intepat si Octavian.De asta nu mai scapa

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1 445

miercuri, 1. aprilie 2015, 23:00

Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

1 446

miercuri, 1. aprilie 2015, 23:07

:buaaaah:
ouaiiii mama :doaaamne:
ce draqu sa mai zici?! ce ar mai fi de zis decat ........... :apl: :apl: :apl:

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1 447

miercuri, 1. aprilie 2015, 23:09

E clar s-a intepat si Octavian.De asta nu mai scapa


Este prima data cand pescuieste cu echipament greu :bravo: si primul lui dril pe cinste 2m+ :bravo: , daca maine se poate ridica din pat :) vineri il dau pe mana bunicului sa scoata untul din el. :rizi:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Răspunsuri: 176

Membru din: 4. octombrie 2013

Locație: Galati

Profesia: medic stomatolog

  • Scrie un mesaj privat

1 448

joi, 2. aprilie 2015, 06:31

Sarumana Larry.Chiar inainte sa deschid telefonul sa citesc posturilr,m am gandit ca...stai sa vezi cum dracu duc eu copilul la gradinita,ca eu nu pot sa ma dau jos din pat :doarecapu:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 449

joi, 2. aprilie 2015, 07:00

Buuaaahhh...

Felicitari, Octavian, bravo! Se pare ca Larry intradevar e un profesor pe cinste :noroc:

De obicei un 213 la echipament bun, si tu ai echipament bun, se da batut cam in 15 -20 min. Maxim.
Din ce am inteles, drillul a durat 45 de min! Si asta si este cauza care te daramat in halul acesta... bine, acuma vaccinu' si-o facut efectu' maxim. :rizi: De ce nu ai reusit mai repede sa-l scoti? Ce s-a intamplat de ti-a fost frica sa tragi de el? Asteptam detalii… cind vei putea bate tastatura

PS: bine ca nu ai avut pacienti programri ptr operatii :rizi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 176

Membru din: 4. octombrie 2013

Locație: Galati

Profesia: medic stomatolog

  • Scrie un mesaj privat

1 450

joi, 2. aprilie 2015, 08:53

Cochetam cu ideea de a ma apuca de spin la somn de vreo 2 saptamani, timp in care am pescuit bu batul si morisca lui tata, ca de...nu mi duceam eu bijuteriutele mele la balta sa le rupa vreun inelus un somn rau.Mi am dat seama dupa prima zi ca nu am ce cauta acolo cu un bat heavy de salau si cu o mulineta Procaster de 3000 :))), cicadele le aveam deja, si va zic cu mana pe inima ca daca mai insistam o singura zi cu Procasterul si cicadele xxl, i l duceam lui taica miu bucati.Asadar, comanda a fost facuta numaidecat :rizi: .Marti stiam ca trebuie sa ajunga coletul de la Zoran, dar un prieten nu a putut sa ma lase sa stau sa astept degeaba, si m a luat cu el la somn.Am pescuit noi ce am pescuit, sincer cam degeaba, ptr ca Procasterul nu facea fata curentului :rizi: .Langa noi, Laurentiu si Cristi erau deja la al treilea, ce sa mai zic...ma cam ofticam, dar asta e.Plec de pe balta la pranz ca sa ma duc sa ridic coletul.Mamaa, aveam un chef sa ma intorc la baieti..dar asta era, aveam pacienti, chiar nu puteam sa lipsesc.Primele poze cu lanseta i le am trimis lui Zoran din cabinet :rizi: .Planuiam sa mi iau fir astazi ca plec la Bucuresti, dar m a strafulgerat o idee...daca...il sun eu pe Larry si il intreb de fir.Zis si facut, vorbesc cu el la telefon, imi zice ca ma ajuta , ca sa trec pe la el , ca mi da el fir.Problemaera alta acum, barca mea era in curte, ptr ca nu apucasem sa o dau la apa.Vorbesc iar cu Larry, ii zic ca si daca vin sa iau fir, nu ma mai complic acum seara sa dau barca la apa, si sa o lasam pe saptamana viitoare.Eeee, si atunci intervine Cristi care este dispus sa ne imprumute barca lui....ok....lucrurile incep sa se lege.
Ajung seara acasa, bineinteles nevasta se ia de mine ca am intarziat, dar nu aveam ce sa fac, si ii zic ca mai stau un pic sus in magazie sa mi pregatesc lucrurile de pescuit.Si, uite asa Zoran, usor, usor ajunajungem la motivul drilului de 45 de minute.Ma apuc sa leg inaintasul, dar din cauza firului nou si batos, nu mi iese chiar cel ai bun nod, zic...asta e, fac maine pe barca altul, ca nu mai stau acu sa mi sara nevasta in cap :rizi: .
Toata noaptea m am gandit la nodul ala de cacat, si bineinteles ca m am trezit la 4 in loc de 5 intalnirea cu Larry, fiind la 5 jumate.Pe o mega ploaie am plecat sa ma intalnesc cu omul, de la card primesc esaj la si 20 "ploua, mai mergem ? " :rizi: .Ce sa i zic, ca nu am dormit toata noaptea, ca simt ca asta e ziua mea....In sfarsit plecam, facem cam 10 minute pana la loc, ne acostam.Larry, pana sa monteze batul, eu zic ca fac o aruncare...asa, ca sa asez firul nou mai bine :rizi: .La a doua tura de manivela, bang, destul de fin, intep calumea, si incepe sa ia fir nene, nu gluma.Usor, usor, am reusit sa l tin, Larry i i zice, "e peste 2 metri", eu sincer ma gandeam la max 30 de kile, ceva de genul, dupa care somnul coboara jos sub prag, si acolo ramane nene.Incep sa i dau dreptate lui Larry ca e 2+.Bineinteles ca numai la nodul ala ma gandeam, ca..mas pe el de nod, ca nu puteam sa mai stau 2 min sa l refac :rizi: .Drilul a fost superb, nodul nu s a rupt, pestele in barca :apl: .Eram super euforic, ce sa zic, nu mai simteam nici ploaie, nici...nimic.Supeeeeeeeeee tareeee.Am facut repede poze, ajutat foarte mult de Larry, care mai aveaa putin si i facea si respiratie gura la gura sa si revina :rizi: .Pestele a fost eliberat la apa mica, a stat cam 30 de secunde in curent, si dus a fost.Multumesc frumos pentru lupta, si te mai astept.
Ideea este ca, trebuie absolut totul sa fie in favoarea ta ptr a prinde un asemenea peste.Multumesc!




ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 451

joi, 2. aprilie 2015, 09:08

Bravo baieti!
Va admir si invidiez in acelasi timp :apl:
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

1 452

joi, 2. aprilie 2015, 09:28

Superb.Sper ca inainte de eliberare i-ati facut un tratament ca era cam balonat saracu.Si apropo cind mai faceti pozecu pesti nu mai luati in cadru si motoare ca era sa nu vad pestele cu ochii la motor. :apl: :apl: :apl:

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

1 453

joi, 2. aprilie 2015, 09:47

da ce ai domle cu motorasul? :zambet:
inca odata felicitari Octav! :bucuros2: si inca odata multumim lui Larry ca ne face pescari de somn! :prieteni:

Răspunsuri: 176

Membru din: 4. octombrie 2013

Locație: Galati

Profesia: medic stomatolog

  • Scrie un mesaj privat

1 454

joi, 2. aprilie 2015, 09:49

Superb.Sper ca inainte de eliberare i-ati facut un tratament ca era cam balonat saracu.Si apropo cind mai faceti pozecu pesti nu mai luati in cadru si motoare ca era sa nu vad pestele cu ochii la motor. :apl: :apl: :apl:

Era balonat cu cateva milioane de alevini :zambet:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

1 455

joi, 2. aprilie 2015, 11:14

Frumos inceput la spinning la somn :bravo:
Mama da ce pesti aveti acolo la voi :buaaaah:

Răspunsuri: 98

Membru din: 8. iulie 2014

Locație: Galati

Profesia: Economist

  • Scrie un mesaj privat

1 456

joi, 2. aprilie 2015, 12:16

Am o lacrima de fericire in coltul ochiului pt ca l-ati eliberat... Felicitarile mele ! Fire intinse si pe viitor ... Si la mai multi si la mai mari !

:prieteni:
'' Carpe diem ! ''

Nicusor

Oblete

Răspunsuri: 6

Membru din: 4. martie 2015

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 457

joi, 2. aprilie 2015, 13:51

Suuuuuper tare Domnilor,asa distractie mai zic si eu!

Cred ca avea burta plina cu tiparii(poate si o oala cu raci :zambet: ) de care am nevoie si nu gasesc chiar daca am tras cu tunul.

In Galati se gasesc tipari? Merci!

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

1 458

joi, 2. aprilie 2015, 15:42

Salut.Cristi nu am nimic cu motorul da nu puteam sa-mi iau ochii de la el ca sa mai vad si altceva :zambet: Il am si eu pe stabunicasu

Răspunsuri: 24

Membru din: 26. ianuarie 2015

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

1 459

joi, 2. aprilie 2015, 19:22

Bravo mai Tavița, dar nu ai terminat povestirea, ai uitat finalul cu operatiunea de rescue.
:prieteni:

Răspunsuri: 176

Membru din: 4. octombrie 2013

Locație: Galati

Profesia: medic stomatolog

  • Scrie un mesaj privat

1 460

joi, 2. aprilie 2015, 19:26

Sa ti dea Dumnezeu sanatate!Am ramas fara baterie la barca si a venit si ne a salvat. :apl: