Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

121

joi, 14. iunie 2012, 08:08

nu prea fierbe...acu incepe sa se "curete" nitel...in ultimele 4 zile la Chilia veche s au luat 5 crapi,2 salai si vreo 7 somni.Nimic peste 5 kg...
Sper sa fie spectaculos peste 10 zile...cu apa curata,si ceva mai mica


Nu vorbesc din povestiri.........am fost ieri și mă declar mulțumit de rezultate, frumos a fost și activitatea intensă a avatului....... de vis. :)
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

122

joi, 14. iunie 2012, 19:58

De maine dupamiaza pana duminica la pranz "bat" zona Gostinu (intre Ara si Mocanu) la clonc iar noaptea montura "la copaci" Ma insoteste junior9007 si alti 2 prieteni amatori de stationar. :pescuit: :noroc: :pescuit:

Răspunsuri: 51

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

123

vineri, 15. iunie 2012, 12:10

Am spart gheata anul asta.



6 bucati in aproximativ 6 ore de clonc pe Dunare. cel mai mare 8 kg. restul nici unul trecut de 4 kg.
incercam sambata iarasi, incepe sa se prinda la clonc...totul e sa sti ce si cum.


De maine dupamiaza pana duminica la pranz "bat" zona Gostinu (intre Ara si Mocanu) la clonc iar noaptea montura "la copaci" Ma insoteste junior9007 si alti 2 prieteni amatori de stationar. :pescuit: :noroc: :pescuit:

eugene ....astept vesti de la tine despre partida.
Dintr-un om sanatos mai faci un pescar, dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos!

PRO PESCUIT

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

124

vineri, 15. iunie 2012, 12:16

:bravo:
...si la mai mare!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

125

vineri, 15. iunie 2012, 12:36

6 bucati in aproximativ 6 ore de clonc pe Dunare. cel mai mare 8 kg. restul nici unul trecut de 4 kg.
incercam sambata iarasi, incepe sa se prinda la clonc...totul e sa sti ce si cum.


Felicitări, frumos......și la mai mare, că este pește. :bucuros2:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

126

vineri, 15. iunie 2012, 12:48



...și la mai mare, că este pește. :bucuros2:


Cum adica, este peste? :bravo: Fi sigur de asta, este cu mult mai mult ca si pe Rin, insa ceva mai greu poate de pescuit, fiind o apa f adinca, mare si structurata. :nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

andrei

Biban

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

127

vineri, 15. iunie 2012, 13:01

Bravo!si...timp liber pentru :pescuit: :apl:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

128

vineri, 15. iunie 2012, 13:02


Cum adica, este peste? :bravo: Fi sigur de asta, este cu mult mai mult ca si pe Rin, insa ceva mai greu poate de pescuit, fiind o apa f adinca, mare si structurata. :nunteleg:


mai mult este, dar doar ca si cantitate si greutate pentru ca daca vorbim de densitate atunci cu siguranta Dunarea e mult mai seaca decat multe ape din Europa ... cu toti braconierii si pescarii care nu au limite nu are cum sa mai fie peste ... si aici vorbesc in general nu de zone de sub baraje sau locuri asemanatoare unde de regula se strang multi pesti ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

129

vineri, 15. iunie 2012, 19:21

de acord cu tine. Fac pariu cu oricare de pe forum, ca facem o partida pe Po de 24 de ore, si prindem minim 2 bucati, dar sa avem momeala si tot ce trebe, ca eu de regula ma duc fara prea multa momeala, ca nu am timp sa imi fac rost. pe Dunere se poate face pariul asta ?
Get Rich or Die Tryin'

130

vineri, 15. iunie 2012, 21:34

de acord cu tine. Fac pariu cu oricare de pe forum, ca facem o partida pe Po de 24 de ore, si prindem minim 2 bucati, dar sa avem momeala si tot ce trebe, ca eu de regula ma duc fara prea multa momeala, ca nu am timp sa imi fac rost. pe Dunere se poate face pariul asta ?


Apropo de Po... recent sau intors niste colegi din Delta Po ului si in 7 zile cat erau acolo 5 persoane( cu 2 barci) au prins doar 6 bucati din care doar una punctabila adica in jur de 45-50 kg... si erau toata noaptea, ba chiar si ziua pe apa, in acelasi zone anul trecut au prins peste 300 bucati intre 2 si 73 kg...
Pesti erau, au "vazut" pe sonar dar nu puneau "botul" la nimic....

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

131

sâmbătă, 16. iunie 2012, 06:51

una e sa vii din romania la pescuit direct pe Po, si una e sa ai locurile tale, unde sa mergi unde sa cunosti..... etc. Si dc in delta,? ca e mai mare apa ? :) de alea 2 bu cati de care vorbeam, nu ma refeream la bunici, sa fie macar 10-20 kg. Eu de vreo o luna, nu pescuiesc decat cu peste viu(1kg-1juma) sau momeli super-heavy, vreau sa ma depasesc.
Get Rich or Die Tryin'

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

132

sâmbătă, 16. iunie 2012, 10:12

una e sa vii din romania la pescuit direct pe Po, si una e sa ai locurile tale, unde sa mergi unde sa cunosti..... etc. Si dc in delta,? ca e mai mare apa ? :) de alea 2 bu cati de care vorbeam, nu ma refeream la bunici, sa fie macar 10-20 kg. Eu de vreo o luna, nu pescuiesc decat cu peste viu(1kg-1juma) sau momeli super-heavy, vreau sa ma depasesc.


catfish_master, iti dau dreptate cu pariul si cu densitatea de peste de pe Po de exemplu in comparatie cu Dunarea dar "colegii" de care vorbeste kzoli nu sunt pentru prima oara pe Po si cunosc Po-ul mult mai bine decat il cunoastem noi :ochi:

ultima perioada pe Po e ca naiba ... dupa ce cateva saptamani la rand apa a fost foarte mare si tulbure acum somnii sunt cat se poate de satui, probabil deja depun si nu raspund mai deloc ... mi se pare o perioada moarta care sper sa treaca mai rapid ca deja e ceva de cand nu am mai luat vreun somn ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Stefi

Biban

Răspunsuri: 93

Membru din: 16. mai 2012

Locație: București (după 18 ani de Timișoara)

  • Scrie un mesaj privat

133

duminică, 17. iunie 2012, 11:20

Pescuit Gostinu / Giurgiu 16.06.2012

Salut ! Am fost sâmbătă la Gostinu și am văzut 2 bărci din care se dădea la clonc,ambele cu câte 2 persoane în ea ,una albă o șalupă și una de gumă , verde .prima folosea un clonc puternic(se auzea de la aprox 2 km cred , ceea de a doua un clonc care se auzea mult mai încet).Eu am ieșit cu barca la o plimbareși și un pic de spinnig ,și îmi luasem și o lansetă de staționar pentru momentele de pauză.Am prins o moacă la staționar din barcă.
»Stefi« a adaugat urmatoarele poze:
  • Imagine2180 - Copy.jpg
  • Imagine218333.jpg

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

134

duminică, 17. iunie 2012, 18:05

Am ajuns de curand acasa. Dupa ce mananc si fac o baita, va povestesc toate cele.

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

135

duminică, 17. iunie 2012, 18:08

asteptam !
\
Get Rich or Die Tryin'

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

136

duminică, 17. iunie 2012, 19:12

Eu acuma m-am intors din clisura, joi, prima zi fara nici o prezentare si urmatoarele doar cu rare urmariri fara finalizare. Noaptea la fix cu pluta scufundata si momeala calamar, scoici, rime. Nimic :doarecapu:

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

137

duminică, 17. iunie 2012, 19:29

La cauciucuri ai încercat ? :idee:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

138

duminică, 17. iunie 2012, 19:47

La cauciucuri ai încercat ? :idee:


Nu, desi am avut echipamentul in barca in permanenta, sincer sa fiu am vrut sa simt atacul "la mina" :zambet:

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

139

duminică, 17. iunie 2012, 20:23

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 15:00)


Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

140

luni, 18. iunie 2012, 05:22

Salut Eugen,
si alta data, cu cea mai mare placere, pacat insa ca legatura telefonica nu a fost cea mai buna :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com