Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 301

sâmbătă, 6. decembrie 2014, 17:06

Tare Omuletu' de nea! :bravo:
Somni? Nu au vrut, asai? :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1 302

sâmbătă, 6. decembrie 2014, 17:17

Somni? Nu au vrut, asai

Așa-i. :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

1 303

sâmbătă, 6. decembrie 2014, 17:25

foarte frumos, darnic mos Neculai..cred ca esti constient Larry, ca, propozitia "am dat o fuga pina la Dunare°valoreaza milioane...

Fir intins in continuare! :bravo:

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1 304

sâmbătă, 6. decembrie 2014, 17:44

am dat o fuga pina la Dunare

E cel mai frumos cadou :pescuit: de la moș. :bucuros2:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

1 305

duminică, 7. decembrie 2014, 17:51

salut. Acum 2 saptamini am fost si eu ultima data la Dunare.In afara de cativa ciortanei care aveau gura mai mica decat carligul nimic.Am lasat 2 carasei sa inoate citeva ore intr-un anafor unde ataca frenetic rapitorul dar nimeni nu s-a legat de ei.Asa ca intreb si eu Larry nu primesti elevi la meditatie?

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1 306

duminică, 7. decembrie 2014, 18:47

.Asa ca intreb si eu Larry nu primesti elevi la meditatie

Oricând bine venit, să învățăm împreună. :noroc:
:pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

1 307

duminică, 7. decembrie 2014, 19:31

Multumesc mult Larry.Tot de la un galatean am invatat acum 25 ani sa pescuiesc la crap(s-ai dea Dumnezeu sanatate)Dupa ce ma perfectionez si la somn pot sa mor linistit.Sper sa dureze tot 25 ani. Oricum eu am lasat testament ca nu vreau sa ma ingoape, sa ma urce in barca si sa-mi dea drumul pe Dunare Mai frumos de atit nu imi imaginez cum poate sa fie

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1 308

luni, 8. decembrie 2014, 17:59

Azi am băgat o partidă solo, se pare că vremea cam sperie pescarii și am fost singurel pe Dunăre. După primii doi șalăi prinși am avut o namilă pe care nu am putut să o ridic de la prag, adrenalină pură timp de câteva minute după care liniște totală :doarecapu: ......e anul ratărilor :nunteleg: , bine că e pe sfârșit.

:pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Acest răspuns a fost de 4 ori editat, ultima oară de »larry« (8. decembrie 2014, 18:17)


larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1 309

luni, 8. decembrie 2014, 18:19

Nu pot să pun poze. :nunteleg:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

09fish

Biban

Răspunsuri: 122

Membru din: 21. februarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 310

luni, 8. decembrie 2014, 21:08

Off topic :inchinare:
Ader si eu cu bunavointa si permisiunea lui Larry pt la anu...
Prefer sa bat 500 km buc-galati decat 150 km sa vad electricieni si jepcari...
Toate cele bune :noroc:

Răspunsuri: 59

Membru din: 5. august 2013

Locație: pe apa

  • Scrie un mesaj privat

1 311

miercuri, 10. decembrie 2014, 17:56

Maine ma duc sa-mi iau la revedere de la Doamna mea Delta.....locatie Chilia....tinta Somnul....stie cineva ceva?

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 312

miercuri, 10. decembrie 2014, 20:38

.Asa ca intreb si eu Larry nu primesti elevi la meditatie

Oricând bine venit, să învățăm împreună. :noroc:
:pescuit:

Deja se face coada... :zambet: ...la ce numar de ordine s-a ajuns? Gluma-i gluma...dar ma inscriu si eu... :zambet: :noroc: ...acuma...larry...unde ne cazezi pe toti? :rizi: Sunt in stare sa vin si cu cortul - desi stau pe scaun, langa el(langa cort :zambet: ) - deja e boala curata( :zambet: ) ce vedem ca se intampla pe la Galati... :ochi: ...
Cu drumul, poate il putem parcurge in 2-3-4 pana acolo... cu o masina...sau doua, depinde de volumul util al mijlocului de deplasare...:zambet: ...dinspre Bucuresti cred ca se aduna o echipa intreaga...doar sa fie si cineva care a mai condus masina cu cutie automata... :ochi: ...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 313

miercuri, 10. decembrie 2014, 20:47

Grabiti-va ca vine viitura. Va deveni interesant pescuitul pe Dunare pe cotele si noroiul asta...
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1 314

miercuri, 10. decembrie 2014, 21:15

Grabiti-va ca vine viitura. Va deveni interesant pescuitul pe Dunare pe cotele si noroiul asta...


tare bine gasit termenul de "interesant" ... si pe aici in ultimele partide tot "interesant" am pescuit. Adica vreme foarte capricioasa cu ape mari si destul de tulburi. Mai nou pe timp de noapte se trece cu temperaturile sub zero, motiv pentru care intreaga poveste devine si mai interesanta. :gandesc: ... ramane de vazut ce-o urma. Teoretic ar trebui sa inceapa sezonul avatilor babani dar practica tine neaparat sa demonstreze contrariul ... asa ca :pescuit:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Nicolai

Oblete

Răspunsuri: 57

Membru din: 5. iunie 2014

Locație: Tulcea

  • Scrie un mesaj privat

1 315

joi, 11. decembrie 2014, 14:40

Il rog pe larry sa deschida lista, sa ma pot inscrie si eu pana mai e loc...
Sanatosi sa fim cu totii.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 316

joi, 11. decembrie 2014, 14:45

Il rog pe larry sa deschida lista, sa ma pot inscrie si eu pana mai e loc...
Sanatosi sa fim cu totii.


Din cite retin eu, spusele lui Larry, sta foarte rau cu timpul liber de a face guiding... :gandesc: Cu toatre ca ar fi o chestie fantastica: guiding & schooling. Daca mai este si C&R, ma inscriu si eu, si mai si aduc citiva pescarusi germani :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

1 317

vineri, 12. decembrie 2014, 18:27

Salut. Se adevereste ca in general pescarii sint niste copii (mai in virsta) , imediat a revenit pofta de invatat.

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 318

duminică, 21. decembrie 2014, 22:12

Astazi, 3 persoane in barca, chititi pe jiguiala => nu s-a intamplat nimic. Ne-am mai intalnit cu un forumist caruia i-au "cedat nervii" mai devreme decat noua + s-a speriat putin de ploaia ce urma sa vina (a tinut-o fara oprire timp de 3 ore cu intensificari semnificative ale vantului dinspre Vest) si a avut acelasi rezultate ca si noi. Un alt echipaj din 2 persoane, tot pe plastice => idem. Astazi nu a fost ziua lui. Apa este in scadere accentuata (cca 40cm / zi) si in curs de limpezire. Poate in prag de revelion, dupa ce va mai scadea macar 1m si se va curata cat de cat de aluviuni sa avem si noi astia, care "cotrobaim" zona Oltenita vreun rezultat, adica orice mai mult decat nimic. PANA ATUNCI VISAM LA :pescuit:

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

1 319

luni, 22. decembrie 2014, 17:41

salut. Simbata am dat si eu o fuga la Dunare cu un prieten mai mult sa probam o barca dar am incercat si putin lansetele.Apa foarte mare si tulbure Rezultatul? A fost foarte frumos si am prins si peste ,cam de zece ori cit Eugen

fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

1 320

luni, 22. decembrie 2014, 19:58

Sambata am fost si eu pe Uzlina, Isac si Isacel, cu inca doi amici la o stiucareala.Rezultat zero, nici macar un atac,in schimb am rupt cel putin 5 plase cu elicea.Lacurile sunt tesute de setci si varse :nervos: incat cu greu reuseam sa gasim o zona in care sa blincherim.Altfel a fost o vreme superba, apa curata, neagra,daca aveam si ceva rezultate era o iesire perfecta .