Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 181

joi, 7. august 2014, 06:40

:salut: ,
vin si eu cu vesti de Dunare...
Luni a fost prapad! Apa tulbure-neagra, copaci si iarba multa. Nu am reusit sa ridicam la clonc decit citiva somni, care nu au poftit la masa:





Ieri am iesit abia pe la 12:30 pe apa, la salau, cu un pescar priceput din zona. Din pacate nu i-am putut gasi. In schimb, avatii rapeau de zor. Asa ca am mai dat si dupa ei:



Spre seara, ramanand singur, am insistat pe clonc. Pina la urma a iesit unul singur, si unul mai maricel care a tras, dar nu am reusit sa-l intep:



Seara, franti de oboseala, la un pahar de bere rece :noroc: , "localnicii" de la pensiune ne asculta cu interes maxim si cu ochii mari povestile despre giganti :rizi:





Dunarea incepe incet sa se limpezeasca, si speram ca zilele ce urmeaza sa punem mai multe poze cu pesti. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 182

joi, 7. august 2014, 09:12

Super avat! si frumoasa apa...
pe la sud, Calarasi, GR, apa este f tulbure...si sanse mici de limpezire in urmatoarele zile.
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 183

joi, 7. august 2014, 10:29

Super avat! si frumoasa apa...
pe la sud, Calarasi, GR, apa este f tulbure...si sanse mici de limpezire in urmatoarele zile.


Certific cele spuse de Ovidiu. Luni Dunarea era pamant, curgeau crengi si copaci la greu. Am saltat ceva somni dar cand se apropiau de momeala fugeau de parca erau curentati. Rezultatul iesirii: capturi 0, ridicari suficiente cat sa speram la o captura pana in ultimul moment de pescuit. In urmatoarele 1-2 saptamani cotele Dunarii permit mai mult timp alaturi de familie.

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1 184

joi, 7. august 2014, 12:04

1-2 saptamani cotele Dunarii permit mai mult timp alaturi de familie.
:nunteleg:
Azi o scurtă partidă de spining pe o apă tulbure dar cu multe satisfacții .


:pescuit: :pescuit: :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

1 185

joi, 7. august 2014, 12:13

Larry, tu ai putea sa faci bani frumosi din chestia asta, ca ghid
Ti-am vazut galeria de pe youtube cred ca de 10 ori fiecare filmulet...si cred ca intalnirile tale de gradul 4 cu balaurii de la Scurta sunt mult mai numeroase

Felicitari si te invidiez, chiar ai o viata pescareasca de vis

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1 186

joi, 7. august 2014, 12:28

Felicitari si te invidiez, chiar ai o viata pescareasca de vis

Timpul e foarte limitat...... :necajit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

1 187

joi, 7. august 2014, 12:40

Azi o scurtă partidă de spining pe o apă tulbure dar cu multe satisfacții .

Spre seara, ramanand singur, am insistat pe clonc. Pina la urma a iesit unul singur, si unul mai maricel care a tras, dar nu am reusit sa-l intep:



Timpul e foarte limitat...... :necajit:

.............nu conteaza timpul petrecut pe apa !!! .............ci densitatea de pesti :gandesc: :nunteleg: .
..........Ps..... bravo Larry !!!! :bravo: ..........bafta Zoran !!! in continuare :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

dalezian

Oblete

Răspunsuri: 38

Membru din: 13. iunie 2014

Locație: Constanta/Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 188

joi, 7. august 2014, 12:41

Zoran, felicitari pentru avatzoi!
Larry, m-ai omorat cu balaurii tai!
:prieteni:

Răspunsuri: 20

Membru din: 5. iulie 2014

Locație: pitesti

  • Scrie un mesaj privat

1 189

joi, 7. august 2014, 12:51

zoran in ce zona ai pescuit?

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1 190

joi, 7. august 2014, 13:37

Larry, m-ai omorat cu balaurii tai!

Mâine vin la Constanța :pescuit: , am înțeles că sunt ceva somni frumoși în zonă :drac2: .
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

dalezian

Oblete

Răspunsuri: 38

Membru din: 13. iunie 2014

Locație: Constanta/Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 191

joi, 7. august 2014, 13:53

Larry, m-ai omorat cu balaurii tai!

Mâine vin la Constanța :pescuit: , am înțeles că sunt ceva somni frumoși în zonă :drac2: .
Si eu cred ca o sa revin foarte curand. Sa vad cum ma extrag din Lagosul in care a dat EBOLA. Nici chef de scris la "dupa partide" nu mai am. :(

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 192

joi, 7. august 2014, 14:45

zoran in ce zona ai pescuit?


Intre Divici si Bazias. Sunt la Pensiunea Flyingfish.ro.
Azi a mai intrat unul de vreo 5 si unul de vreo 10 kg
Zic in kile ca nu am metru la mine. :doarecapu:

Felicitari Larry!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1 193

joi, 7. august 2014, 17:57

Azi a mai intrat unul de vreo 5 si unul de vreo 10 kg

Apa cum este în zonă la tine ? :noroc:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 194

vineri, 8. august 2014, 06:57

Apa cum este în zonă la tine ?

S-a mai limpezit, vizibilitate ... 20 cm. Pe mijlocul Dunarii inca vine cu iarba, crengi si tot felul de mizerii.
Salaii nu prea intra nici in plasele pescarilor, ce se mai prinde sunt salai pina in 1 kg la montura cu obletei.

Aici 2 poze cu frumosul de 5, pozele cu somnul mai maricel nu le-am primit inca.


La revedere :)
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

1 195

vineri, 8. august 2014, 08:02

Felicitari Domnilor,

Zoran, frumosi somnii,dar si avavtoiul!!
Se pare ca ai activitate Zorane!
Cat despre Lary ma inclin, ne uimesti cu capturile tale,
Chiar ma gandeam ce se mai intampla ca nu ai mai postat acum cand
Apa este buna pt somn!

Bravo baieti!

Ps. Mai am o saptamana si vin si eu la intalnire cu batrana Doamna :pescuit: :zambet:

Răspunsuri: 182

Membru din: 29. martie 2013

Locație: Onesti- Jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

1 196

vineri, 8. august 2014, 08:35

Apropo de intalnire.... este vreun topic deschis pe tema asta? Intamplator in perioada 22-29 voi fi si eu prin zona si mi-ar face mare placere sa va cunosc personal.
Scuze de off

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 197

sâmbătă, 9. august 2014, 07:14

Ieri a fost o idee mai binisor, cu toate ca somnii au inceput sa reactioneze abia dupa amiaza. Cu toate ca au urcat zeci de somni, au fost in total doar 5 trasaturi, toate mofturoase la maxim, dintre care am reusit sa aducem la poza doar 3.
Cursantii au fost incintati la maxim, si le-a parut chiar rau ca nu au rezervat 2 zile de cursuri:





Dupa "lectiile" de cloncanit, au urmat si capturile, cu o finalizare de 2 la 1 ptr Niko:



Primul somn, prima eliberare :apl:



Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

1 198

sâmbătă, 9. august 2014, 11:09

Frumoasa treaba cu cursantii...asa se obisnuiesc cu C&R si cu farmecul pescuitului la somn :bravo:

dalezian

Oblete

Răspunsuri: 38

Membru din: 13. iunie 2014

Locație: Constanta/Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 199

sâmbătă, 9. august 2014, 11:11

Frumoasa treaba cu cursantii...asa se obisnuiesc cu C&R si cu farmecul pescuitului la somn :bravo:
+1 :ochi:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1 200

sâmbătă, 9. august 2014, 12:16

Ieri a fost o idee mai binisor, cu toate ca somnii au inceput sa reactioneze abia dupa amiaza. Cu toate ca au urcat zeci de somni, au fost in total doar 5 trasaturi, toate mofturoase la maxim, dintre care am reusit sa aducem la poza doar 3.
Cursantii au fost incintati la maxim, si le-a parut chiar rau ca nu au rezervat 2 zile de cursuri:





Dupa "lectiile" de cloncanit, au urmat si capturile, cu o finalizare de 2 la 1 ptr Niko:



Primul somn, prima eliberare :apl:




De fiecare data cand ma uit la suportii tai montati prin coca barcii am o mica temere, in caz ca iti "de" vreun strabunic cum amintea Larry pe la Galati, de 3 m, sau peste, sa nu te trezesti cu bucata din barca smulsa cu tot cu lanseta si suport! Nu pot sa stiu exact cum e, pentru ca n-am avut cum sa vad si prinderea exterioara, tocmai de asta ma "sperie" ideea... :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!