Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

841

joi, 10. octombrie 2013, 17:16

Dunărea limpede
:pauza: da limpede....scazuta.....bate vantul tare.....intre Bazias si clisura cam 10 Km de la Baba Gaia mai in jos, 6 masini pe 40 Km.
Lume necajita (APATICA) ca tot veni vorba ,apropo 22 de grade afara ,soseaua plina de serpi , :soc: iesiti sa se incalzeasca.
P.s citeva maini date la jig ,fara nici un atac concludent (doar din partea guvizilor) :)
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

842

joi, 10. octombrie 2013, 19:15

da limpede....scazuta.....bate vantul tare.....intre Brăila si Galați cam 30 Km pe oră, 6 masini pe 40 m.
Lume bucuroasă(ACTIVĂ) :pescuit: :pescuit: :pescuit: toată lumea bună prinde somotei ca tot veni vorba ,apropo 20 de grade afara ,pe apă o groază de vespii, :soc: ieșite sa ciupească din somni. :rizi:

P.S.acum am ajuns acasă de la :pescuit: și visez la ziua de mâine :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

843

joi, 10. octombrie 2013, 19:49

6 masini pe 40 m.
la cat va scutura !....normal sa stea afara...si eu as face la fel :bravo:
toată lumea bună prinde somotei
,pe apă o groază de vespii, ieșite sa ciupească din somni.
:pauza: ......... :doarecapu:...... P.s atat mananca viespii din somni pana ajung somoteii :soc: :gandesc:
Hai Larry si tu acuma ....somn ....usor :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

844

vineri, 11. octombrie 2013, 19:08

Azi un singur somotel de 1m, se pare că nu-i place ceața :gandesc: .
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

845

luni, 14. octombrie 2013, 21:18

O zi frumoasă alături de prieteni, somnul încă activ. :pescuit:

Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

lele

Biban

Răspunsuri: 104

Membru din: 1. aprilie 2013

Locație: Miercurea Ciuc

Profesia: Finisaje in constructii

  • Scrie un mesaj privat

846

luni, 14. octombrie 2013, 21:54

Bravo Larry

De maine si eu ma duc in DD pentru o saptamana, sper sa fie activi si pe Sulina.
Sper sa am ce povesti si fotografii de incarcat. :pescuit:
Munca este pentru aia care nu stiu sa pescuiasca...

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

847

marți, 15. octombrie 2013, 06:59

Salut Larry, la staţionar sau clonc?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

848

miercuri, 16. octombrie 2013, 20:18

Salut Larry, la staţionar sau clonc?



La staţionar ..... :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

849

miercuri, 16. octombrie 2013, 20:27


Azi, cod galben pe naiba...... :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

850

joi, 17. octombrie 2013, 07:02

Fain somnul, îi zonă cu pietriş şi nisip pe fund?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

851

joi, 17. octombrie 2013, 07:37

Fain somnul, îi zonă cu pietriş şi nisip pe fund?

Nu, doar multe cioate.......primul a fost negricios, nr. 2 mai albinos (pestriț), nr. 3 tot negricios........ :pescuit: :noroc: :noroc: :noroc: :noroc:

:ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

852

joi, 17. octombrie 2013, 08:20

Larry felicitari!!! :prieteni:
Foarte ciudat, nimeni nu mai prinde somn pe Dunare, parca s-au adunat toti acolo la tine!!

Chiar am urmarit, nu cred sa fi fost vreo data iesit si sa nu prinzi vreun mustacios!!!! :apl: :apl:
Bravo, felicitari ai un mare 10 de la mine!

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

853

joi, 17. octombrie 2013, 08:25

La ce I-ai prins ? Ca din poza nu pare a fi rima! Sau ..... :buaaaah:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

854

joi, 17. octombrie 2013, 08:52

.primul a fost negricios, nr. 2 mai albinos (pestriț),
O partida de pescuit ,la varsarea Jiului in Dunare, printre Cormorani si Pelicani :doarecapu: :nervos:adica printre cei care baga in traista......... TOT!!!! :soc: :vomit: .
Am pescuit din exact pe mijlocul raului Jiu in pragul format cu Dunarea , unde era singurul loc fara plasele ...Cormoranilor si pe moment feriti de ochii.... Pelicanilor care ,dupa 3 ore au
reusit sa ne inconjoare cu pripoane :necajit: ,si facand pescuitul imposibil. A fost o partida de pescuit reusita cu toate ca a fost scurta 4 h dar, plina de atacurile rapiitorilor si finalizata cu: 1moaca,
8 strapazani si 4 avati pana in 2 kg. Locul e de vis, peste drum avand insula Copanita,iar mai departe, malul Bulgaresc , si totul intr-o vitregie la care doar cu mult noroc ajungi sa pescuiesti.
Cu toate astea ,asa cum spuneam Dunarea era plina de Plasele ..Cormoranilor, iar la sosirea Pelicanilor si de pripoane, fiind weekend, iar timpul inorat numai bun de pescuit.
Lam plagiat.... pe Larry ! :rizi: cu .....albicios si negricios...... avand in vedere culoarea ( pasarilor ) care au facut :pescuit: ...imposibil :necajit: .
:pauza: P.s dupa plecare..... nu mai stiu nimic, ce sa intamplat ...cert ca pana atunci am fost foarte invidiatii :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

855

joi, 17. octombrie 2013, 08:56

Larry felicitari!!! :prieteni:
Foarte ciudat, nimeni nu mai prinde somn pe Dunare, parca s-au adunat toti acolo la tine!!

Chiar am urmarit, nu cred sa fi fost vreo data iesit si sa nu prinzi vreun mustacios!!!! :apl: :apl:
Bravo, felicitari ai un mare 10 de la mine!


Salut Ediseu,
multi prind inca destui somni in Dunare. Ca nu-si posteaza iesirile, sau toate iesirile, aia-i altceva.

Nu vrei sa stii cite mail-uri MP-uri am primit anul acesta cu, de ex: “48 kg clonc Dunare; 37+42+45 kg stationar pe Mures; 22+38 kg pe Timis; 102 kg clonc Dunare; …sau “azi au fost in total 120 kg somn”, ” azi a mers rau, au fost in total doar 80 kg somn…” :nervos:

Larry are bunavointa sa participe destul de activ la subiectele acestui forum, multi altii care au facut chiar excursii de 1-2 saptamani, atata la Dunare si alte rauri din Romania, cit si pe Ebro sau Po, nu au povestit absolut nimica! Si chiar din astfel de povestiri traieste un forum, si, toti avem cite ceva de invatat, toti putem trage foloase si invataciuni din astfel de povestiri chiar daca nu au fost finalizate cu capturile asteptate!

Si te mai asigur ca, atata Larry cit si Tudor sau chiar si eu,sau toti ceilalti care mai prind au avut destule iesiri scurte fara capturi, care nu le-au prezentat aici. Astfel raportul (povestire/iesire finalizata cu capturi) se apropie de 100%.

Oricum, un BRAVO mare tuturor celor care ne povestesc, ne destainuie, ne incanta cu poze, si mai ales cu video-clip-uri! :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

856

joi, 17. octombrie 2013, 11:50

Salut Zoran,
Imi pare rau ca se intampla asa, adica sa se dea "raportul" pe MP
Normal ar fi sa se scrie pe forum sa beneficent si noi macar de pozele si povestirile drilurilor!
Mie-mi pare foarte rau ca la iesirea mea de 10 zile nu am avut nici macar un dril, deci ce sa pun pe forum ????Poate cea mai crunta vreme la care m-as fi asteptat!!! :nervos: in rest nimic !
Deci parerea mea cei care isi pun pozele, dilmuletete pe forum sin campionii,
Ceilalti din culise ....... Nu stiu :gandesc: Imi pare rau pentru ei !!
Ar fi grozav sa le vedem si noi, eu sincer ma bucur si admir fiecare captura pe care o vad pe acest forum!

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

857

joi, 17. octombrie 2013, 16:34

O partida de pescuit ,la varsarea Jiului in Dunare, printre Cormorani si Pelicani
Am pescuit din exact pe mijlocul raului Jiu in pragul format cu Dunare

au
reusit sa ne inconjoare cu pripoane


:ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

858

joi, 17. octombrie 2013, 16:49

Pt ce erau plutele alea asa mari? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

859

joi, 17. octombrie 2013, 16:51

Nu, doar multe cioate.......primul a fost negricios, nr. 2 mai albinos (pestriț), nr. 3 tot negricios..


Felicitari! Faini somnici... :apl:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

860

joi, 17. octombrie 2013, 17:15

Pt ce erau plutele alea asa mari?
Erau pripoane pentru rapitor: somni, stiuci, salai avatul nu cred ca se baga (in moentul in care trage pestele se intorceau cu antena in jos)
n-au inconjurat cu ele,apa avea in jur de 4m,si nu curgea .Cred ca altii pot lamuri secretul plutelor,le folosesc cei din zona a fost penibila situatia, cind apar 40 de plute pe langa tine :soc: si nu mai poti pescui....:nervos: .....la spining :pauza:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA