Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

741

luni, 5. august 2013, 20:01

Felicitari si de la mine! :bravo: :apl: :apl: :apl: Nu te lasa si sparge toate recordurile, se poate si peste 2,51m
:noroc:

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

742

luni, 5. august 2013, 22:32

Felicitari si de la mine, mirobolant. :apl: :apl:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

743

luni, 5. august 2013, 23:19

Deyu,
este de prisos sa iti spun cat te invidiez, iar la cate felicitari ai primit...........mai merge una si de la mine.
ai dovedit inca odata ca Zoran avea dreptate cand sustinea ca mai sunt pesti mari pe Dunare
bravooooo! :apl:
acuma asteptam filmuletul :inchinare:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

744

marți, 6. august 2013, 09:02

Felicitari Deyu, imi pare asa de bine ca sunt si somni asa mari pe Dunare.Felicitari :bravo:

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

745

marți, 6. august 2013, 09:30

Pe Dunare sunt pesti si mai mari. Doar ca trebuie sa existe si pescari MARI care sa ii prinda, si apoi sa ii elibereze.
Felicitari.
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

746

marți, 6. august 2013, 10:50

Felicitari Deyu, faina echipa, tata si fiu, si eu merg impreuna cu fiimiu si sper ca intr-o buna zi,
natura sa-mi ofere si mie ocazia de a face astfel de poze superbe. :apl:

deyu

Biban

Răspunsuri: 120

Membru din: 13. iulie 2012

Locație: Arad

Profesia: Student

  • Scrie un mesaj privat

747

marți, 6. august 2013, 11:04

Va multumesc tuturor inca o data !
Filmuletu cu eliberarea : Pescuit la somn - eliberare somn 2,51m - YouTube
Ps: daca sunteti atenti la filmare , mai exact la 0:08 apare si un serpisor care se uita la mine :rizi:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

748

miercuri, 7. august 2013, 04:38

Si din partea mea Felicitari si respect pt ceea ce faci!
Sunt convins ca multi sau "intalnit" deja cu asa ceva, dar dintr-un motiv sau altul nu au resit sa-l lamureasca sa iasa la filmat (chiar si mie personal mi s-a intamplat la fiecare iesire la Dunare).

Apropo, cu ce l-ai "batut" si ce linie ai avut? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

deyu

Biban

Răspunsuri: 120

Membru din: 13. iulie 2012

Locație: Arad

Profesia: Student

  • Scrie un mesaj privat

749

miercuri, 7. august 2013, 11:58

Apropo, cu ce l-ai "batut" si ce linie ai avut?
cloncul folosit a fost Woodoo iar linia este alcatuita din fir textil de 1 mm , 2 plumbi de 200g , agrafa si forfac de 1,2mm cu o ancora si la 5 cm sub ea un carlig! :limba:

Răspunsuri: 170

Membru din: 12. iulie 2012

Locație: Clisura Dunarii

Profesia: Pescar

  • Scrie un mesaj privat

750

joi, 8. august 2013, 00:30

chiar ma gandeam zilele astea ca mi-ar trebui un plumb de 400-500g dupa experienta din weekendu trecut cand firul imi era in toate directiile numai vertical nu si era de 200g...
http://www.smartfishing.info

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

751

joi, 8. august 2013, 05:03

Apropo, cu ce l-ai "batut" si ce linie ai avut?
cloncul folosit a fost Woodoo iar linia este alcatuita din fir textil de 1 mm , 2 plumbi de 200g , agrafa si forfac de 1,2mm cu o ancora si la 5 cm sub ea un carlig! :limba:


Deyu, lanseta care a suportat drill-ul asta a fost...?

deyu

Biban

Răspunsuri: 120

Membru din: 13. iulie 2012

Locație: Arad

Profesia: Student

  • Scrie un mesaj privat

752

joi, 8. august 2013, 08:46

Deyu, lanseta care a suportat drill-ul asta a fost...?

Lanseta Shakespeare 30/50lb dintr-un singur tonson , plina!

753

joi, 8. august 2013, 10:51

si eu tot plina mi-am luat ieri pt clonc,cea de la energo de 2,10
urmeaza sa prind somnu'

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

754

joi, 8. august 2013, 13:00

Multumesc Deyu. Am avut impresia ca lanseta este un Penn si de aceea te-am intrebat.

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

755

sâmbătă, 10. august 2013, 19:15

Astazi o pescuiala relativ scurta. Regina a fost tot aia de sapamana asta, cea trecuta samd. Astazi am inceput sa pescuiesc impreuna cu sotia pe la ora 8:30. Ridicari cu nemiluita. Ciocane intr-o veselie. Scoici furate in nestire. Rateuri fara numar (moacele se bateau cu scoicile moarte si... mancau bataie). Grupa mica era la ea acasa. Capturi:
1 moaca de 1kh
1 moaca de 2,5 kg care avea in stomac: cateva bete si o piatra :rizi:
1 somotei de 12kg cu stomacul gol. Asta a tras ferm si la noul Penn Slammer +50Lb abia achizitionat. A fost un fleac sa-i arat cat de curat este aerul ridicand pestele din lanseta fara sa pun mana pe el :ochi: .
Daca acum 4 zile am scapat 2 bucati punctabile (Doamne ce s-a ofticat Dorin ca i-am scapat iar demine nu mai spun...) in urma carora am mana stanga cu probleme la cot si la inchetetura si un altul mai "modest" estimat la 30-40Kg. Astazi m-am multumit doar sa-i vizualizez pe sonar si... atat.

P.S. A batul Mitza mea astazi cu cloncul de nu-mi venea a crede. Astazi a pus pentru prima oara mana pe un clonc si de fapt... este pescarita de obleti :rizi:

Răspunsuri: 56

Membru din: 10. iulie 2013

Locație: langa Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

756

sâmbătă, 10. august 2013, 21:32

Va multumesc tuturor inca o data !
Filmuletu cu eliberarea : Pescuit la somn - eliberare somn 2,51m - YouTube
Ps: daca sunteti atenti la filmare , mai exact la 0:08 apare si un serpisor care se uita la mine :rizi:
nota zece cu plus si de la mine. si inca un zece pt ca i-ai dat posibilitatea sa mai faca pui si..., sa-l mai prinda si alt pescar.sa dea domnul sa-l prinda tot unul care il elibereaza . :bravo:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

757

duminică, 11. august 2013, 08:53

am mana stanga cu probleme la cot si la inchetetura
m-am multumit doar sa-i vizualizez pe sonar
Eugene poate te ajuta :http://wwwyoutubecom/watch?v=TQiaEPg5sb4 ar fi o solutie? :gandesc: pina trec durerile :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

deyu

Biban

Răspunsuri: 120

Membru din: 13. iulie 2012

Locație: Arad

Profesia: Student

  • Scrie un mesaj privat

758

luni, 12. august 2013, 11:59

1 moaca de 1kh
1 moaca de 2,5 kg care avea in stomac: cateva bete si o piatra
1 somotei de 12kg cu stomacul gol.
Daca renuntai la partea cu stomacu era mai frumoasa povestea! felicitari pentru capturi! :bravo:

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

759

luni, 12. august 2013, 12:50

1 moaca de 1kh
1 moaca de 2,5 kg care avea in stomac: cateva bete si o piatra
1 somotei de 12kg cu stomacul gol.
Daca renuntai la partea cu stomacu era mai frumoasa povestea! felicitari pentru capturi! :bravo:



Am fost cu sotia si aia este "pelican". Nu pot sa cad la pace cu ea :rizi: Cand sunt cu ea, tot ce este foarte mic se elibereaza (cum a fost moaca de 1kg) in rest se pastreaza in limitele legale.
"fiecare pescar are dreptul sa retina 5kg de peste prins in 24 ore sau unul singur care depaseste 5kg"

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

760

luni, 12. august 2013, 13:04

A batul Mitza mea astazi cu cloncul de nu-mi venea a crede.
Am fost cu sotia si aia este "pelican".
:zambet: Daca o sa auda Mita cum ai poreclito sar putea sa nu mai bata cu cloncul in apa! ci in barca! :rizi: :box: sa te vad pe unde o sa scoti camasa? :rizi: :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA