Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Adrian S

Șalău

Răspunsuri: 220

Membru din: 25. iulie 2012

Locație: SEBES-ALBA

  • Scrie un mesaj privat

601

vineri, 5. aprilie 2013, 09:29

Felicitari LARRY, :bravo:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

602

vineri, 5. aprilie 2013, 16:08

Ti se potriveste la fix in postura de lider al forumului... parerea mea


Si a mea! Insa, un lider in acest forum trebuie sa indeplineasca mai multe conditii, nu doar sa prinda pesti!

1. Sa pozeze toti pestii prinsi
2. Sa dea mai multe explicatii asupra reusitelor capturi, pt a oferi posibilitatea si altora de a invata din stilul acestuia: cind, unde (nu loc exact, doar aprox daca era in curent sau nu, adanc sau nu..,), stilul si momelile folosite .. (la acest punct Larry este f precaut, si raspunde de multe ori la 2-3 intrebari cu un singur "da" sau "nu"! :rizi: )
3. Sa practice C&R si sa-l si sustina

Avand in vedere toate aceste puncte pina acuma pot intra in discutie ca lideri urmatorii: Anem, Mane, Tudor, Informer. Sper ca in sezonul acesta sa putem mari numarul acestora, ceea ce m-ar bucura deosebit de mult. :bucuros2:

Oricum, respect Larry pt nr capturilor tale de pina acuma. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

603

vineri, 5. aprilie 2013, 20:46

Interesant ...Mic procentul de "bastinasi" pentru lider ...25% ! Putin ,foarte putin ... :gandesc:

Oricum pozele sunt frumoase .Bravo! :apl:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

604

vineri, 5. aprilie 2013, 21:19

Interesant ...Mic procentul de "bastinasi" pentru lider ...25% ! Putin ,foarte putin ... :gandesc:

Oricum pozele sunt frumoase .Bravo! :apl:


Pai ce pot sa zic Zamfi, am auzit de la multi pe forum ca au prins, chiar si cu zecile, dar n-am vazut nici o poza! Ba, mint, raitmaerg a mai postat vreo 2 poze, cu toate ca am inteles ca a prins f multi! :nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

605

vineri, 5. aprilie 2013, 21:53

Corect! Astia de traim in Romania suntem mai ...discreti :rizi: Or fi ceva reminiscente din vremea ailalta :nunteleg: Nu-i vorba ca mai sunt si "italieni" de umbla ,in poze normal , fara ...cap :prieteni:

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

606

duminică, 7. aprilie 2013, 09:37

Da ai dreptate,in ceea ce- l priveste pe Larry!

Si aici Larry te rog sa ma scuzi dar Zoran are dreptate cam putine explicatii in ceea ce priveste tehnica ta ( foarte efficacy) cum sa abordam pescuitul care-l practici cu success,cu amanunte, ca pana la urma asta tine acest FORUM. Sus dedicatia prin care fiecare aduce aport de informatie , care este raspunsul la multele intrebari pe care le punem aici!!!
Asa ca Maestre vin- o cu pachetul complect si ne vei mari respectul in ceea ce te priveste ca Tatic al somnilor de Dunare!

Respect, nu am vrut sa supar pe nimeni, este doar o parere personala :bravo:
Si acum :pescuit: :pescuit:

Marian

Oblete

Răspunsuri: 13

Membru din: 13. aprilie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

607

duminică, 7. aprilie 2013, 12:18

Salutare, pescuieste cineva la clonc in zona Giurgiu, Oltenita, Calarasi? Daca da, aveti ceva recomandari pentru locatii si nada folosita?
Multumesc anticipat!

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

608

marți, 9. aprilie 2013, 10:17

Salutare, felicitari pentru capturi, o veste buna..cautind nu stiu ce pe net am dat de articolul acesta, ..trist, trist dar foarte adevarat , poate intr-o buna zi vom reusi
sa ne unim (mai multe forumuri) si vom putea influenta opinia publica asupra modului in care unii "administreaza" (jefuiesc) fondul piscicol (si nu numai) al Dunarii..

Dunare, Dunare, drum fara peste | PVTV - Romania

Acest articol ar trebui tradus si trimis l-a UE..nu ca m-as astepta la rezultate grozave, dar macar sa se atraga atentia asupra nepasarii si incompetentei organelor in cauza..
Pasajele despre Divici, Bazias nu pot decit sa le confirm si inca de citiva ani..in timpul prohibitiei practic se intind plase pe linga toate golfurile, incepind de la varsarea Nerei pina in jos pe distante
de km..

:ciao:

609

sâmbătă, 13. aprilie 2013, 09:09

Asta e in Romania de dupa 1989...jaf la Donau din partea tuturor; noi dam vina pe pescari, dar autoritatile???? Ele-s peste tot!! Uber Alles!!!

Crisss

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 3

Membru din: 7. aprilie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

610

sâmbătă, 13. aprilie 2013, 15:04

Braconier mascat

"specie de animal cu doua picioare,utilat high-tech(datorita pleistocenului carierei de pseudopescar pe cand practica cu nesimtire pescuitul in sistem CATCH & SALE cu fir mono de 1 si ancore ieftine rusesti) ce are ca scop primar etalarea dovezilor patate pe forumurile de pescuit sportiv"
PS:(ne)Postarea filmelor C&R duce la efecte secundare grave,cum ar fi blestemul vesnic al inotatorului acvatic cu tendinte sinucigase
PSS:Rog speciile ce se regasesc in definitia data sa ia masuri urgente de autoexcludere de pe forum


Respect celorlalti :drac:
pe coclauri...:drac:

611

sâmbătă, 20. aprilie 2013, 23:14

In continuarea lui Criss : Doar dupa ce ultimul copac va fi taiat, doar dupa ce ultimul rau va fi otravit, doar dupa ce ultimul peste va fi prins, doar atunci va veti da seama ca banii nu pot fi mancati... :gandesc:

mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

612

duminică, 21. aprilie 2013, 18:43

Astazi am facut o iesire la Oltenita pt a proba barca . Pe un cer cenusiu , un vant de cca 25 km/h si valuri de 40/60 cm am urcat 25km in amonte si doar in zona fostei statii de pompare se putea iesi la mal. Tot malul este sub ape si asta este un lucru bun pt reproducerea pestilor :bucuros2: ,daca nu-l omoara plasarii in padure. Apa avea 11 grade si era limpede pt cotele actuale,pesti pe sonar foarte putini lucru care ma facut sa cred ca sunt in padure la depunere.Daca tinem cont de faptul ca sunt cca 4 ani decand Dunarea nu a mai fost asa de sus in aprilie,o sa avem un an bun la pescuit. :bravo: :pescuit:
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

613

duminică, 21. aprilie 2013, 19:03

Sa speram, frate! :inchinare:

Răspunsuri: 52

Membru din: 26. martie 2013

Locație: bucuresti

Profesia: jurist

  • Scrie un mesaj privat

614

joi, 25. aprilie 2013, 11:59

in mod cert o sa-l omoare plasarii!
in alta ordine de idei somnul a inceput sa muste bine pe dunare!
chiar acum cateva minute am sunat pe cineva care e la pescuit pe dunare!
ieri a avut 3 rupturi la buchet de rame!
azi deja 3 trasaturi si 2 capturi!
unul de 6 iar celalalt de 3 kg!
ma arde rau sa merg dar astept sa se incheie prohibitia ca n-am chef sa ma cert cu aia de la frontiera!

:ciao:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

615

joi, 25. aprilie 2013, 14:13

in mod cert o sa-l omoare plasarii! [.....]


din ce povestesti nu doar plasarii o sa il omoare ... as zice ca si pescarii fac pagube :gandesc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

616

marți, 30. aprilie 2013, 10:10

Informativ: astazi temperatura apei in Dunare: 15 grade! Oare ce-o face acum MUSTACIOSUL???

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

617

marți, 30. aprilie 2013, 10:51

Informativ: astazi temperatura apei in Dunare: 15 grade! Oare ce-o face acum MUSTACIOSUL???

Isi face pregatelile de depus! ;)
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

618

marți, 30. aprilie 2013, 12:14

Cota e in crestere usoara dar constanta la Orsova..Am vorbit cu cineva din zona....pana la deschidere ajunge la cota normala :bucuros2:
Deja m-am inscris la o partida in 24 mai :buaaaah: :bucuros2:
:noroc:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

619

marți, 30. aprilie 2013, 14:59

----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

620

marți, 30. aprilie 2013, 17:49

Merci Costi.
Stiam de web-cam-ul asta, dar nu credeam ca poti sa-ti dai seama de cota :bravo: .
Camera din stanga este de la pensiunea "Steaua Dunarii".
P.S.Este si un bat pus la "stiuca" din cate vad :gandesc:.....acum stau planton sa vad si al cui e batul :rizi: :rizi:
:noroc: