Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

tatuc

Șalău

Răspunsuri: 430

Membru din: 27. mai 2012

Locație: TULCEA

  • Scrie un mesaj privat

561

luni, 1. aprilie 2013, 15:00

Vede perfect, ca imagine, ca pesti am vazut un singur banc la vreo 1.5 - 2 metri de suprafata, nu stiu ce era, posibil scrumbie. Este foarte important cum amplasezi sonda, dupa ce intri in apa mai misti de suport in fata-spate, stanga-dreapta pana obtii cea mai clara imagine. Ar fi de vis daca ar atrage si pestii :rizi: . Am facut niste capturi de ecran, dupa amiaza sa vad ce format sunt si daca le pot urca pe forum si ai sa vezi.
:pescuit:

Pescarii stiu cat de periculoasa este marea si cat de infioratoare e furtuna , dar ei nu au considerat vreodata aceste lucruri ca fiind indeajuns pentru a-i face sa ramana la tarm."
Vincent Van Gogh

sopvalentin

Știucă

Răspunsuri: 624

Membru din: 27. februarie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

562

luni, 1. aprilie 2013, 15:01

deci multumit de sonar :zambet:

tatuc

Șalău

Răspunsuri: 430

Membru din: 27. mai 2012

Locație: TULCEA

  • Scrie un mesaj privat

563

luni, 1. aprilie 2013, 15:10

Ma pronunt dupa prima captura :buaaaah:
:pescuit:

Pescarii stiu cat de periculoasa este marea si cat de infioratoare e furtuna , dar ei nu au considerat vreodata aceste lucruri ca fiind indeajuns pentru a-i face sa ramana la tarm."
Vincent Van Gogh

sopvalentin

Știucă

Răspunsuri: 624

Membru din: 27. februarie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

564

luni, 1. aprilie 2013, 15:11

atunci asteptam sa scada apa.

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

565

luni, 1. aprilie 2013, 17:06

Batrinii lipoveni spuneau ca pe apa mare si tulbure pestele trebuie cautat pe canale :)

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

566

luni, 1. aprilie 2013, 17:16

Unii pescari italieni il cauta si pe apa mare si tulbure, si vad ca au rezultate frumoase.Poate ca pe Dunare pestii au alte obiceiuri nu mananca pe vremea asta :zambet: sper sa pot pescui si eu pe Dunare in viitor, pana acum este un taram necunoscut pentru mine.

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

567

luni, 1. aprilie 2013, 17:25

Unii pescari italieni il cauta si pe apa mare si tulbure, si vad ca au rezultate frumoase.Poate ca pe Dunare pestii au alte obiceiuri nu mananca pe vremea asta :zambet: sper sa pot pescui si eu pe Dunare in viitor, pana acum este un taram necunoscut pentru mine.


Asa e, dar trebuie cautat in mal, asta e cea mai buna perioada de spinning si de spinzurat monturile din pom. Off si cind ma gindesc ca imediat incepe prohibitia!

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

568

luni, 1. aprilie 2013, 20:35

ce temperatura avea apa?

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

569

luni, 1. aprilie 2013, 22:34

01/04/2013





după muncă puțină relaxare.... :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

570

luni, 1. aprilie 2013, 23:00

după muncă puțină relaxare

:apl: :apl: Frumos inceput de an! :buaaaah:
Sper ca n-are legatura cu data pozei :rizi: :rizi: :bravo:
:noroc:

571

luni, 1. aprilie 2013, 23:07

Dupa ce valuri sunt,si nu numai, fac pariu pe-o lada de bere ca l-ai prins la verticala(cu gume)! :gandesc:
Pariul mi-l(ti-l) onorez(i) prin DHL(ultima varianta) sau pe loc in august la intalnire! :bravo:
:noroc: Te asteptam :ochi:

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

572

luni, 1. aprilie 2013, 23:08

Ba are....azi am dat o fugă la Dunăre după ce am venit de la serviciu să probez noul grip

Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

573

luni, 1. aprilie 2013, 23:17

Dupa ce valuri sunt,si nu numai, fac pariu pe-o lada de bere ca l-ai prins la verticala(cu gume)

Ce marcă de bere dai.....spining da, verticală nu.....am filmarea așa că pregătește berea. :bucuros2:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

574

luni, 1. aprilie 2013, 23:30

Bravo Larry :bravo:Functioneaza bine gripul? caut sa cumpar si eu primul meu grip, dar cred ca vreau ceva mai robust sa il pot folosi si la ceva somn de 10, 15 kg, ceva recomandari?

575

luni, 1. aprilie 2013, 23:37

Vreau filmarea :buaaaah: :buaaaah: ...dovezi
Lada de bere...care vrei :bravo: .....oricum o bem impreuna cu pritenii de pe forum(numai daca vrei) :bucuros2: :bucuros2: ...sper in august la Dunare :pauza:

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

576

luni, 1. aprilie 2013, 23:55

Bravo Larry Functioneaza bine gripul? caut sa cumpar si eu primul meu grip, dar cred ca vreau ceva mai robust sa il pot folosi si la ceva somn de 10, 15 kg, ceva recomandari?

Fără grip la somn.....sunt fițe pentru poze. :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

577

marți, 2. aprilie 2013, 11:41

:bravo:
Foarte fain, felicitari Larry pt gripul cel nou! Tra' sa-mi iau si eu unul la fel, poate aatunci imi reusesc si mie niste poze ... :rizi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Adrian S

Șalău

Răspunsuri: 220

Membru din: 25. iulie 2012

Locație: SEBES-ALBA

  • Scrie un mesaj privat

578

marți, 2. aprilie 2013, 13:06

Frumoasa captura, felicitari! :bravo:

sopvalentin

Știucă

Răspunsuri: 624

Membru din: 27. februarie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

579

marți, 2. aprilie 2013, 13:32

Inceput frumos ,felicitari. :zambet:

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

580

miercuri, 3. aprilie 2013, 14:22

Foarte fain, felicitari Larry pt gripul cel nou! Tra' sa-mi iau si eu unul la fel, poate aatunci imi reusesc si mie niste poze

Nu este nou gripul, e primit bonus la câteva voblere pt. clean, de asta este așa de mic.... :rizi: ......
dar e norocos, de două zile de când l-am primit a fost prin gură pe la moace, strapazani ...... :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.