Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

261

marți, 21. august 2012, 13:57

Musafirul nepoftit incepe migrarea in curand ... incercati seara cu voblere de suprafata lansand spre mal si recuperand incet... si o sa aveti surprize placute !!!

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

262

marți, 21. august 2012, 17:55

frumoasa iesirea si dupa cum se vede cu capturi suficiente ... pacat de incidentul despre care vorbea Zoran ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

263

marți, 21. august 2012, 18:14

frumoasa iesirea si dupa cum se vede cu capturi suficiente ... pacat de incidentul despre care vorbea Zoran ...


Incidentul cu prietenul Dutza? Mare pacat, dar s-a rezolvat rapid. Daca pina acuma se folosea de barca, motorul, lansetele si mulinetele mele din Ro, acum v-a folosi doar ce are el, ce e al lui: sonarul. :nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

264

marți, 21. august 2012, 18:35

O faza haioasa din iesirea asta: la un moment dat se termina bateria la motorul electric si lansez ancora ca sa incetinim deriva, dar in scurt timp ne dam seama ca suntem in curte la Lepa Brena si decidem sa mergem pe ape stramosesti. Ghinion, ancora cu toate ca era strinsa, s-a agatat zdravan si incepem sa scoatem monturile. Zoran nu recupereaza firul pe mulineta ci il aduna pe apa citiva metri, io ma coiesc cu ancora si la un moment dat il aud "is agatat in ancora", eu ii raspund "cum plm sa fii agatat ca tocmai o scot afara acuma si firul tau nu-l vad sa miste". Imi zice: "inseamna ca e peste", si intradevar scoate un somotel de juma de kila care atirna de triploacele umplute cu momeala pentru un somn de 100 kile. :limba:

Nota Bene: Un somn mic se poate prinde cu scule de somn mare, dar viceversa NU ESTE VALABILA. Sa nu ratati captura vietii din cauza unor scule neadecvate!

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

265

marți, 21. august 2012, 18:53

Frumoase poze baieti.Sa o tineti tot asa. :bravo:

266

marți, 21. august 2012, 19:56

Un somn mic se poate prinde cu scule de somn mare, dar viceversa NU ESTE VALABILA. Sa nu ratati captura vietii din cauza unor scule neadecvate!

:zambet:

267

marți, 21. august 2012, 21:36

Va salut! ,cine poate sa-mi spuna de ce eu nu pot sa vad imaginile atasate de Deyu?

va multumesc anticipat ,cu stima ! :gandesc:

deyu

Biban

Răspunsuri: 120

Membru din: 13. iulie 2012

Locație: Arad

Profesia: Student

  • Scrie un mesaj privat

268

marți, 21. august 2012, 23:53

Nu am absolut nici o idee . Eu le atasez pe un site de unde copiez direct linku de la ele si le atasez aici si se vede super.... acuma nu stiu care ar fi problema la tine... :doarecapu:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

269

miercuri, 22. august 2012, 06:17

Nota Bene: Un somn mic se poate prinde cu scule de somn mare, dar viceversa NU ESTE VALABILA. Sa nu ratati captura vietii din cauza unor scule neadecvate!


F bine spus! :apl: Bruno!
Dar care sunt sculele adecvate? Aici este intotdeauna o dilema pt multi pescari care incep cu pescuitul la somn, si pina nu au un rateu din aceasta cauza, folosesc scule mult prea light! Asta incepind de la carlige, leader, carabine, si pina la lanseta si mulineta. Daaar, din propriile greseli se invata cel mai mult!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

deyu

Biban

Răspunsuri: 120

Membru din: 13. iulie 2012

Locație: Arad

Profesia: Student

  • Scrie un mesaj privat

270

miercuri, 22. august 2012, 09:39

Asa e Zoran pana la lansete si mulinete .... :doarecapu: :doarecapu: :doarecapu: :zid: :zid:

271

miercuri, 22. august 2012, 11:13

....Incidentul cu prietenul Dutza? Mare pacat, dar s-a rezolvat rapid.....


Din pacate sunt mult mai multe persoane care gandesc si fac la fel ca"prietenul"respectiv... si cand ma gandesc ca pentru unii am aratat monturi si chiar si locuri de pescuit :doarecapu: :zid: :zid: :zid: ... asta e din pacate( cat timp eram impreuna la pescuit mai cu chin mai cu vai elibereau pestii prinsi, dar cand reveneau singuri faceau macel si bagau tot in portbagaj, fapt confirmat de localnici si "prieteni " comuni) ... dar de un timp :nu: la :pescuit:

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

272

miercuri, 22. august 2012, 13:21

exista o zicala veche" de unde tot iei si nu mai pui nimic inapoi......" asta referitor la prieteni:)

costas65

Oblete

Răspunsuri: 40

Membru din: 28. februarie 2012

Locație: Braila

  • Scrie un mesaj privat

273

vineri, 24. august 2012, 08:12

somn 199cm

Plecam in concediu si mi-am zis: hai sa mai fac o partida de pescuit.
Am vrut sa plec de dimineata, sa fac o partida la crap iar la intoarcere sa dau la clonc. Insa mai avand si alte treburi urgente de rezolvat am reusit sa plec abia pe la ora 2. Am cumpara repede niste rame si cateva lipitori si pe la ora 6 iata rezultatul : 199cm si probabil 60-70kg
Nici nu stiu ce sa zic. Un asemenea dril nu am avut in viata mea. La sfarsit curgeau apele dupa mine. Am mai prins pesti frumosi la Dunare, dar la unul ca asta nici macar nu visam.
Prins la clonc voodoo 2, momeala - buchet de rame negre asezonat cu 2 lipitori de pamant, adancime apa - 16m, momeala la 2.5 m de fund.
Lanseta combo AbuGarcia cu multiplicator cumparata din Decathlon. Lnaseta s-a comportat excelent, insa multiplicatorul are frana cam slaba, trebuia sa tin mana pe tambur ca sa-l pot opri.




anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

274

vineri, 24. august 2012, 08:33

bravo costas65 ... frumos frumos.

Ps: cu ce aparat sunt facute pozele ?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 75

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bihor

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

275

vineri, 24. august 2012, 09:20

super, super super.
fara cuvinte...
FELICITARI .

deyu

Biban

Răspunsuri: 120

Membru din: 13. iulie 2012

Locație: Arad

Profesia: Student

  • Scrie un mesaj privat

276

vineri, 24. august 2012, 10:01

Bravo!! Frumoasa captura!! :inchinare:

277

vineri, 24. august 2012, 10:36

Later edit:

Si apele Noastre mai contin surprize :necajit: ca mai sunt si asemenea pescari care transeaza asemenea capturi :nunteleg: :vomit:

Sincer pestele merita alta soarta ... :doaaamne:

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »kzoli« (25. august 2012, 17:54)


Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

278

vineri, 24. august 2012, 11:04

A D E V A R A T A C A P T U R A
:bravo:

Stefi

Biban

Răspunsuri: 93

Membru din: 16. mai 2012

Locație: București (după 18 ani de Timișoara)

  • Scrie un mesaj privat

279

vineri, 24. august 2012, 12:20

:apl: FRUMOS.,Bravo.

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

280

vineri, 24. august 2012, 13:27

Povesti din astea vreau sa aud. Cu epilog frumos. :apl: