Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 22. februarie 2012, 16:24

Dunărea

Frumoasa Dunăre... cea mai tare apa din România. :romania:
:love: :love:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 8. martie 2012, 23:35

Frumoasa Dunăre... cea mai tare apa din România.

Puțin spus, este ca o zână bună care îți îndeplinește toate visele, este visul pescarului..... :love:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 11. martie 2012, 22:22

Apa suprema in Romania

Sunt binecuvantat sa traiesc pe malul Dunarii,in Galati! :pescuit:

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 12. martie 2012, 16:02

Dunarea la Galati

Dunarea la Galati
»galati« a adaugat urmatoarele poze:
  • d2.jpg
  • d2 (1).jpg

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 12. martie 2012, 19:31

Salut,
nu ti-au zburat niciodata lansetele in Dunare?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

6

luni, 12. martie 2012, 20:12

Dunarea la Galati

Salut,
nu ti-au zburat niciodata lansetele in Dunare?
sau macar gafa aia ?! :drac2:

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

7

luni, 12. martie 2012, 20:24

Gafa

Asa e traditia, mai scoti unul care cade in apa, mai agati pluta de la ancora ,o mai folosesti la vre-un peste, stii cum e "sunt doua tipuri de oameni,...unii care nu recunosc"

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

8

luni, 12. martie 2012, 20:27

Salut,
nu ti-au zburat niciodata lansetele in Dunare?
Nu , dar sper!

Răspunsuri: 51

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

9

luni, 12. martie 2012, 20:52

imagini de pe Dunare






Dintr-un om sanatos mai faci un pescar, dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos!

PRO PESCUIT

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

10

luni, 12. martie 2012, 20:57

Superb

imagini de pe Dunare
Imagini superbe, cam in ce zona?

11

luni, 12. martie 2012, 21:54

Asa e traditia, mai scoti unul care cade in apa, mai agati pluta de la ancora ,o mai folosesti la vre-un peste, stii cum e "sunt doua tipuri de oameni,...unii care nu recunosc"
apreciez sinceritatea :ochi:

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

12

luni, 12. martie 2012, 21:58

apreciez sinceritatea
Banuiesc ca asa sunt toti colegii :prieteni:

Răspunsuri: 51

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

13

luni, 12. martie 2012, 22:02

pozele de mai sus snt din zona Oltenita.
Dintr-un om sanatos mai faci un pescar, dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos!

PRO PESCUIT

14

luni, 12. martie 2012, 22:15

:noroc: Raitmaerg, somnul ar trebui sa fie in zona Oltenitei mai ales pentru peisajele superbe pe care le-ati prezentat!

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

15

marți, 13. martie 2012, 14:52

Orasul meu iubit Galati

Doar promovez locurile unde puteti merge la :noroc: dupa un pescuit starsnic la Galati
In fundal(orizont)...Republica Moldova si Ucraina

Si una din iarna asta :pescuit: :ochi:
»galati« a adaugat urmatoarele poze:
  • faleza1 (Large) (Medium).jpg
  • turn iarna (1) (Medium).JPG

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »galati« (13. martie 2012, 14:59)


mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

16

marți, 13. martie 2012, 15:59

pozele de mai sus snt din zona Oltenita.

:salut: Raitmaerg

incepand cu acest an o sa fim "colegi de suferinta"pt ca ma "mut" si eu pe zona Oltenita.pana acum am pescuit in DD si in insula mica a brailei zona giurgeni,dar de 2 ani se curenteaza la greu in zona si pot sa spun ca am fost sa dau la peste nu la pescuit :nervos: .am inteles ca la oltenita nu prea se curenteaza si mai am avantajul ca este mai aproape de bucuresti.din pozele postate de tine se vede ca este o zona frumoasa si oltenita si cel mai interesant este ca sunt si butuci.am inteles ca esti din bucuresti si daca nu te deranjeaza poate iesim la o bere. :noroc:
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

Răspunsuri: 51

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

17

miercuri, 14. martie 2012, 10:23





Citat de »raitmaerg«



pozele de mai sus snt din zona Oltenita.

:salut: Raitmaerg

incepand cu acest an o sa fim "colegi de suferinta"pt ca ma "mut" si eu pe zona Oltenita.pana acum am pescuit in DD si in insula mica a brailei zona giurgeni,dar de 2 ani se curenteaza la greu in zona si pot sa spun ca am fost sa dau la peste nu la pescuit :nervos: .am inteles ca la oltenita nu prea se curenteaza si mai am avantajul ca este mai aproape de bucuresti.din pozele postate de tine se vede ca este o zona frumoasa si oltenita si cel mai interesant este ca sunt si butuci.am inteles ca esti din bucuresti si daca nu te deranjeaza poate iesim la o bere. :noroc:

nu ma deranjeaza, este o zona linistita cu infractionalitate relativ scazuta. se mai baga plase dar nu se curenteaza, lucru foarte bun pentru zna respectiva. eu bat zona cam de 5 ani si pot spue ca am inceput sa cunosc cateva locuri bune de pescuit. problema este cu transportul, cu masina se ajunge greu, locuri de pe mal nu stiu. dar daca ai barca este ok.

cat despre o bere impreuna cu mare placere vorbim si poate iesim impreuna la o bere. in weekendul asta imi duc barca la oltenita, o sa va tin la curent cu ce se intampla in zona.
Dintr-un om sanatos mai faci un pescar, dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos!

PRO PESCUIT

gabriel

Biban

Răspunsuri: 63

Membru din: 1. martie 2012

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

18

miercuri, 14. martie 2012, 11:12

am sa ma alatur si eu daca sunt bine venit :) si eu vreau sa incep sa merg la oltenita anul asta pt ca am auzit ca e mai liniste legat de braconaj...zona borcea unde obisnuiam sa merg chiar daca e destul de departe e jale cu cei de la ``electrica`` :nervos: :doarecapu: la borcea pescuiam de obicei de la mal si in special dupa somn dar cu rezultate modeste :rizi: anu asta pana trece prohibitia sper sa am barca si motor asa cum mi am planuit sa pot merge cu voi :bucuros2: :noroc:

Răspunsuri: 51

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

19

miercuri, 14. martie 2012, 17:01

gabriel....cu cati mai multi cu atat mai bine. e o zona linistita unde nu am avut decat odata o problema minora, spun minora pentru ca infaptuitorii erau minoritarii nostri mai tuciurii....mi-au furat pestele prins ..era legat in apa in juvelnic ai au furat tot pestele lasand juvelnicul gol.

in rest, duminica sunt acolo. :pescuit: :pescuit: :pescuit: :pescuit: :limba: :bucuros2: :bucuros2: deja pentru mine sezonul incepe duminica. poate o sa ma intrebati ce fac cu prohibitia, o sa pescuiesc numai la jiguri din barca la stiuca...daca mai intra un salau sau un somn, cath and realese. ( prohibitia la stiuca se termina cand incepe celalata prohibitie. asa ca nu o sa stau pe bara.
Dintr-un om sanatos mai faci un pescar, dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos!

PRO PESCUIT

marian.c

Oblete

Răspunsuri: 56

Membru din: 14. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Calator

  • Scrie un mesaj privat

20

miercuri, 14. martie 2012, 21:18

Si pe Chilia e ceva de vis.

Septembrie 2011 Chilia
- YouTube
=
Intoarce-ti fata spre Soare si toate umbrele vor fi in spatele tau.