Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 27. iulie 2015, 09:54

Regulament concurs surpriza 2015

Felicitari Carol, foarte frumos! :noroc:
Si tu ai intrat in competitie :bucuros2:
Multumesc Zoran dar despre ce competitie e vorba ? :gandesc:



Surpriza! :noroc:
Atat pot spune ca, deocamdata in competitie sunt urmatorii pescari: mane81, Deyu, Octavian, kingofbeasts, Cata, Bogdan86, Trif Florin... mult succes in continuare, deasemenea si restul forumistilor. :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

2

miercuri, 29. iulie 2015, 16:12

Surpriza! :noroc:
Atat pot spune ca, deocamdata in competitie sunt urmatorii pescari: mane81, Deyu, Octavian, kingofbeasts, Cata, Bogdan86, Trif Florin... mult succes in continuare, deasemenea si restul forumistilor.

Mersi ptr inscriere!
De curiozitate intreb,o data estimativa, pe cand se termina aceasta competitie,care sunt conditiile de punctare?... sa stim si noi cat de tare sa insistam la pescuit :zambet:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 29. iulie 2015, 19:51

...fiecare poate participa!
...tema concursului promoveaza acest forum!
...cei mai multi cistiga!
...premiul e surpriza!
:bucuros2: ............ :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Dali

Biban

Răspunsuri: 64

Membru din: 8. aprilie 2014

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 29. iulie 2015, 20:53

:gandesc: sa fie un concurs C&R ?
:gandesc: orice peste este punctabil ?
:gandesc: pozam/filmam fiecare eliberare ?
:gandesc: se vor premia cele mai multe eliberari si premiu special pt cel mai mare somn eliberat ?

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 29. iulie 2015, 21:11

:bravo: ...pe-aproape!

Fiecare sa faca cum crede de cuviinta, oricum va fi bine :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 29. iulie 2015, 21:26

Surpriza! :noroc:
Atat pot spune ca, deocamdata in competitie sunt urmatorii pescari: mane81, Deyu, Octavian, kingofbeasts, Cata, Bogdan86, Trif Florin... mult succes in continuare, deasemenea si restul forumistilor.

Mersi ptr inscriere!
De curiozitate intreb,o data estimativa, pe cand se termina aceasta competitie,care sunt conditiile de punctare?... sa stim si noi cat de tare sa insistam la pescuit :zambet:
Stai linistit ca daca ne propunem careva sa castigam concursul , afla mustaciosii si nu mai coopereaza (vorba aia "tie-ti convine dar mie si caprei nu ") :rizi:
Daca se premiaza si cea mai inedita eliberare pup si eu un somn sub coada inainte sa-i dau drumul :limba:
Lasand gluma la o parte, toata stima pentru Zoran ca , deocamdata, asta-i cam singurul forum pe care activez si care-si motiveaza membrii sa practice C & R :bravo: (nu ca as fi eu vreu puritan )

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 29. iulie 2015, 22:43

Lasand gluma la o parte, toata stima pentru Zoran ca , deocamdata, asta-i cam singurul forum pe care activez si care-si motiveaza membrii sa practice C & R


Ma bucura tare treaba asta! Nespus de tare. Facem ce putem mai bine ptr apele noastre :noroc: si ma bucur si mai mult ptr fiecare c&r-ist nou devenit :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

8

miercuri, 29. iulie 2015, 23:13

Huh cat as vrea sa pun si eu o eliberare... dar cred ca pana la urma ma eliberez singur in apa ca vad ca nu ma vrea deloc.

Răspunsuri: 176

Membru din: 4. octombrie 2013

Locație: Galati

Profesia: medic stomatolog

  • Scrie un mesaj privat

9

joi, 30. iulie 2015, 13:40

Super idee !Multumesc ptr inscriere Zorane!Eu nu prea mai pot sa ma gandesc la cat de bine ar fi sa se elibereze somnii prinsi,macar exemplarele mari,pentru ca ma ia cu plans :))

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

10

joi, 30. iulie 2015, 20:14

Mai baieti ...daca aveti nevoie de motivatii "speciale" (ca inca nu stiti despre ce e vorba) ca sa practicati C&R e ...cam nasol. Acuma nu ma luati in seama ,dar spuneam si eu asa...Hai :prieteni:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

11

joi, 30. iulie 2015, 20:23

Acuma hai sa fiu mai explicit ,ca sa nu fiu inteles gresit ca nu am treaba cu nimeni!

Insa,zic eu , un peste il eliberezi pentru ca asa simti tu la momentul respectiv! Motivele pot fi multe :il respecti pe domnu' peste , te-a impresionat atacul/drillul/momentul, nu mananci peste :rizi: , speri sa-l mai prinzi la anul ,etc. Sau ,tot asa de bine , poti sa alegi sa-l sacrifici si sa faci o masa cu prietenii ca pe vremea omului de caverna ...Sau macar de secol XX.

Cel putin eu asa vad lucrurile . Nu cred ca e important sa eliberezi un peste ca deh , da bine in 2015, ca te premiaza Zoran (toata stima oricum!), te lauda lumea pe forum sau te arata pe strada...C&R este o chestie care tine de legatura pescarului cu natura .Indiferent sub ce forma se manifesta ea. Stima pentru C&R ! Si pentru ceilalti care respecta legea bunului simt . :apl:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

12

joi, 30. iulie 2015, 20:35

Nu cred ca e important sa eliberezi un peste ca deh , da bine in 2015, ca te premiaza Zoran (toata stima oricum!), te lauda lumea pe forum sau te arata pe strada...C&R este o chestie care tine de legatura pescarului cu natura .Indiferent sub ce forma se manifesta ea. Stima pentru C&R ! Si pentru ceilalti care respecta legea bunului simt .


Si mesaju? Ca sa fim foarte expliciti? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

13

joi, 30. iulie 2015, 20:39

Mesajul ? Trebuie sa fie un mesaj ? Hmmm...Eu indemn la respectarea legii ,a legii bunului simt si spre C&R macar uneori . Si asta fara eventuale "motivatii" din exterior ca sa zic asa. Interioare (gen constiinta personala) se admit! :)
Cred ca acum am fost destul de clar.Sau nu?

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

14

luni, 10. august 2015, 05:28

in competitie sunt urmatorii pescari: mane81, Deyu, Octavian, kingofbeasts, Cata, Bogdan86, Trif Florin...

... Bran, Silure... :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

15

luni, 10. august 2015, 06:11

Io cred ca indiferent de motivatia fiecaruia ,faptul ca si un singur peste ,mare sau mic, este eliberat este un castig.Pentru noi toti.

De la exemplul personal ,pina la cazul in care ii motivezi pe mai multi sa faca acest lucru,tot respectul pentru cine o face.

Cunosc 3 cazuri concrete,desi precis mai sant si altele..
1.Zoran si acest forum.
2.Concursul promovat pe pagina de facebook''Spinning in Ardeal''-Raul Groza..
3.Concursul promovat de Cornel Tanase..

Indiferent de motivatie, imi pare bine ca lucrurile par ca se misca..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

16

luni, 10. august 2015, 10:27

Acuma hai sa fiu mai explicit ,ca sa nu fiu inteles gresit ca nu am treaba cu nimeni!

Insa,zic eu , un peste il eliberezi pentru ca asa simti tu la momentul respectiv! Motivele pot fi multe :il respecti pe domnu' peste , te-a impresionat atacul/drillul/momentul, nu mananci peste :rizi: , speri sa-l mai prinzi la anul ,etc. Sau ,tot asa de bine , poti sa alegi sa-l sacrifici si sa faci o masa cu prietenii ca pe vremea omului de caverna ...Sau macar de secol XX.

Cel putin eu asa vad lucrurile . Nu cred ca e important sa eliberezi un peste ca deh , da bine in 2015, ca te premiaza Zoran (toata stima oricum!), te lauda lumea pe forum sau te arata pe strada...C&R este o chestie care tine de legatura pescarului cu natura .Indiferent sub ce forma se manifesta ea. Stima pentru C&R ! Si pentru ceilalti care respecta legea bunului simt . :apl:
De acord cu tine doar cu mici amendamente :zambet:
Intr-adevar la un peste ii dai drumul pentru ca simti si daca ai dat odata drumul unui peste a doua oara vine oarecum natural. Totusi, ca si la sex, pierderea virginitatii trebuie incurajata de societate ca sa poti descoperi placerea :ochi: :zambet: Si cum la sex nu-ti devorezi partenera la final si, daca ti-a placut, vrei sa repeti experienta cu ea tot la fel si la pesti cand eliberezi o captura care te-a facut sa te simti bine (indiferent de marime) te gandesti ca poate mai vine sau iti trimite macar ceva prospaturi :bucuros: Dar cum primul pas e cel mai greu si unii au nevoie sa fie putin incurajati sa-l faca eu consider ca orice actiune care sa determine pe cineva sa incerce C&R merita apreciata :ochi:

Nemo

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 6. noiembrie 2014

Locație: Le Cannet, France

  • Scrie un mesaj privat

17

luni, 10. august 2015, 10:51

Faza cu pierderea virginitatii care trebuie incurajata de societate suna un pic bizar :rizi: :rizi: :rizi: ....ca si speranta cu partenera care poate iti trimite prospaturi daca e eliberata/multumita... :soc: :soc: :soc: :ochi:


Dar acum chiar ca plec, a inceput sa picure si se aud niste tunete undeva in fundal. :ciao:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

18

marți, 11. august 2015, 04:46

in competitie sunt urmatorii pescari: mane81, Deyu, Octavian, kingofbeasts, Cata, Bogdan86, Trif Florin...

... Bran, Silure...

...grey-wolf :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

19

luni, 21. septembrie 2015, 08:23

...in competitie sunt urmatorii pescari: ...


mane81, Deyu, Octavian, kingofbeasts, Cata, Bogdan86, Trif Florin, Bran, Silure, grey-wolf, acuciureanu, coste81 :noroc:

Haideti baieti, totul e inca posibil! Cea mai mare captura eliberata si cele mai multe capturi eliberate, cu poze sau video... :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

20

luni, 21. septembrie 2015, 13:04

Incepe sezonul de stiuca acum :relax: mai rarut cu somnii :zambet: