Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

marți, 14. iulie 2015, 13:10

Plesnituri somn

:zambet: Salutare ,, aseara am fost la pescuit somn cu rame groase si pestisor viu , problema este ca la suprafata bubuia rau de tot apa si in stuf ,am incercat cu momeala si la suprafata si intre ape dar fara rezultat. Imi poate spune cineva cand somnul se manifesta astfel pe suprafata ce metoda arfi mai eficienta? :pescuit:

2

marți, 14. iulie 2015, 13:22

Voblere/linguri sau metoda la copac/baliza cu peste viu mai marisor ridicat in suprafata,la pelicula apei!

3

marți, 14. iulie 2015, 17:02

Si inca o intrebare !! vara in perioadele caniculare cand se raceste dintr-o data din cauza unei ploi sau din alte cauze ati avut prezentari mai bune sau mai slabe ?

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 14. iulie 2015, 18:19

Inainte de furtunile de vara ,sau in timpul lor,cand bubuie de nu stii unde sa te ascunzi :rizi: ai ocazia unor partide remarcabile.Asta daca nu ai pacate :rizi: Cea mai tare partida de pescuit la somn a mea am avut-o in 2000 ,noaptea ,pe o furtuna teribila! Insa nu ploua ...In rest vant teribil ,tunete,flash-uri ,etc. Impreuna cu un prieten am intepat 6 (sase) monstrii din care nu am scos nici unul! Se taiau firele intr-un prag de meal dotat probabil cu scoici la greu! Cel mai lung drill a avut cam 10-15 minute.Estimez ca nici un "pisic" nu a fost sub 40-50 kg... :soc: E drept ca a fost un an de exceptie pe Mures la Aiud!Amintiri ...Astazi ...doar alea au ramas! :doarecapu:

5

marți, 14. iulie 2015, 21:41

Inainte de furtunile de vara ,sau in timpul lor,cand bubuie de nu stii unde sa te ascunzi :rizi: ai ocazia unor partide remarcabile.Asta daca nu ai pacate

Adevarat! :noroc:
Si inca o intrebare !! vara in perioadele caniculare cand se raceste dintr-o data din cauza unei ploi sau din alte cauze ati avut prezentari mai bune sau mai slabe ?

Dupa ploaie am avut rezultate bune!

Subiecte asemănătoare