Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »iulian_cioclin«

Răspunsuri: 182

Membru din: 29. martie 2013

Locație: Onesti- Jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 12. iulie 2015, 14:49

Loc de campare si pescuit Scurta Galati

Salutari!

Intentionez ca in perioada 16-22 iulie sa fac o iesire de vreo 5-6 zile cu sotia si fetita de 2 ani. Vom sta cu rulota.

Zona aleasa este undeva pana in varsarea Prutului in Dunare (vezi foto)


Avand in vedere ca nu am mai fost nicodata in zona aceasta, am cateva nedemeriri:

1- Este acces facil cu rulota pana ape malul apei? Copaci? Umbra?
2- Pt permis de pescuit trebuie si RBDD sau este de ajuns ANPA?. Avand in vedere ca frontiera este atat de aproape imi trebuie si PG?
3- Ca si loc ce pescuit nu mai intreb… voi pescuii la somn

Multumesc,

:noroc:

Răspunsuri: 7

Membru din: 29. noiembrie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 12. iulie 2015, 21:39

Salut! O sa incerc sa te ajut putin ... Si eu pescuiesc de putin timp in aceasta zona dar cu barca.
1) Accesul este foarte dificil si doar cu masina, nu mai vorbesc de rulota...
2) Este bine sa ai toate actele in regula. Eu merg intotdeauna cu buletinul, permisul de pescuit si PG ul la mine.
Daca mai ai intrebari cu cea mai mare placere te ajut...

  • Autorul acestui subiect este »iulian_cioclin«

Răspunsuri: 182

Membru din: 29. martie 2013

Locație: Onesti- Jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 13. iulie 2015, 07:15

De accesul pana la apa imi este cel mai teama. Nu tin mortis sa stau in paduricea aia. Eu tot sper ca voi gasii vreun loc macar mai la deal.

4

luni, 13. iulie 2015, 07:38

Pe coltul ala campez eu...cum tu in iarna ai spus ca te duci pe malul opus fata de mine .. ..poti trece cu buletinul la moldoveni ... :limba: :bucuros2: