Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

21

luni, 15. iunie 2015, 20:57

Salutari, ce se mai aude cu Dunarea in zona Bazias - Moldova Noua?
Urca? Scade? Constant? Debit mare? sau deloc?
Zoran, in lacul de la PF1 a crescut peste 4m in 4 zile.Cum spunea si Informer mai poate sa creasca maxim un metru, ceea ce cred ca se va intampla in zilele ce urmeaza.Bine ca s-a gasit cauza, si s-a "remediat", in rest, e foarte probabil ca Dunarea va avea cotele normale pana vi tu in august :bucuros2:
:noroc:

Răspunsuri: 22

Membru din: 15. mai 2013

Locație: Romania

  • Scrie un mesaj privat

22

marți, 16. iunie 2015, 16:31

S-au inteles se pare


silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

23

miercuri, 17. iunie 2015, 06:27

Stati linistiti fiindca Dunarea la cazane este in cota normala iar somnii mananca in draci.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

24

miercuri, 17. iunie 2015, 07:00

Stati linistiti fiindca Dunarea la cazane este in cota normala iar somnii mananca in draci.


Da, i-am vazut pe FB atarnati in streanguri. :doarecapu:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

25

miercuri, 17. iunie 2015, 07:04

Fotografia am facut-o duminica dimineata si a mai crescut 60cm de atunci iar aceasta este de saptamana trecuta

Modi

Oblete

Răspunsuri: 43

Membru din: 24. ianuarie 2015

Locație: Atlantida

  • Scrie un mesaj privat

26

miercuri, 17. iunie 2015, 20:15

Domnilor , intrucat obiective ca PF sau alte baraje asemenea au si conotatii militar-strategice internationale este absolut evident ca ( stipulat contractual la nivel de guverne ) nu va scapa in media nimic din orice se poate numi si situa in neregula la acestea . Exista mai mult ca sigur contracte de confidentialitate .

Nu facem decat sa dam cu presupusul pe forumuri , si nu ne ramane decat sa ne rugam sa nu fie nimic mai grav decat cel mai crunt scenariu expus pe acestea , insa este oricand posibil ca realitatea sa depaseasca mult orice limita a imaginatiei noastre .
Evident , exagerez acum , insa si daca as avea dreptate ..... sigur n-am afla nimic inainte de efectiva manifestare a unui asemenea dezastru ....

Off topic : Mai crede careva de pe aici in balivernele mediei ?

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

27

miercuri, 17. iunie 2015, 20:28

Pai chiar si daca motivele adevarate raman ascunse totusi a fi informati despre ce urmeaza sa se petreaca este util pt. noi, ca pescari.
Daca apa scade pt. ca sarbii nu s-au inteles cu romanii la pretu` magawatt-ului sau dintr-un alt motiv top secret, tot scadere de apa e pt. pescari.
Daca apa creste ca s-au inteles la energie, ca asa ne zic noua... macar stim ca ne putem lasa barcile la apa chiar daca din alte puncte de vedere suntem "pe dinafara".
Parea mea... :).
:noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Subiecte asemănătoare