Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 21. aprilie 2012, 07:29

unde pescuim?

a venit si sambata, totul este pregatit, am fost aseara sa prind anghile, am luat 9 una cred ca are juma de metru, aia ii pentru ala de 2 metri juma ;) :rizi: , calamari, fara plutele de grund care sunt sigur ca intr-o zi mi le voi cumpara, foarte increzator, si optimist, sper sa revin cu impresii si pareri si multe poze, mia-m pus multe sperante in locul asta.
Fir intins la cei ce ies la lupta cu mustaciosii wekendul asta, iar ceilalti sa stea pe forum, sa astepte pareri si poze.
Fir intins to everybody ............ :pescuit:
Get Rich or Die Tryin'

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 21. aprilie 2012, 09:03

La noi este prohibiție........ dar când s-o termina)))))))))))))))))))))))) :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 21. aprilie 2012, 19:55

La noi este prohibiție........ dar când s-o termina)))))))))))))))))))))))) :pescuit:
Amr 35 zile :pauza:
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 22. aprilie 2012, 22:55

a venit si sambata, totul este pregatit, am fost aseara sa prind anghile, am luat 9 una cred ca are juma de metru, aia ii pentru ala de 2 metri juma ;) :rizi: , calamari, fara plutele de grund care sunt sigur ca intr-o zi mi le voi cumpara, foarte increzator, si optimist, sper sa revin cu impresii si pareri si multe poze, mia-m pus multe sperante in locul asta.
Fir intins la cei ce ies la lupta cu mustaciosii wekendul asta, iar ceilalti sa stea pe forum, sa astepte pareri si poze.
Fir intins to everybody ............ :pescuit:


ceva rezultate?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

5

sâmbătă, 2. iunie 2012, 10:59

am iesit azi noapte

la ora 10 primul mustacios, nici nu am ajuns bine cu barca la mal, ca a si tras, montura teleferica cu un par infipt in apa, la caras de 200 g. Am mai avut 2 carasi in jur la 1,5kg, la amandoi am avut trasatura, dar au fost prea mici sa ii ia, ia-m scos polizati umpic. pozele le-am pus in Galerie.
Get Rich or Die Tryin'

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

6

sâmbătă, 2. iunie 2012, 11:14

frumos frumos ... pe Po sau prin zona ta?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

7

sâmbătă, 2. iunie 2012, 11:27

la confluenta mincio cu Po
Get Rich or Die Tryin'

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

8

sâmbătă, 2. iunie 2012, 13:41

Frumos ! Felicitări ! :bravo:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

9

duminică, 3. iunie 2012, 11:55

:zambet: mersi maestre ! :pescuit:
Get Rich or Die Tryin'

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

10

luni, 4. iunie 2012, 07:31

schita loc de pescuit

locul se prezinta cam asa . cercurile rosii sunt locurile unde am avut monturile, iar cercurile cele 2 rosii din zona maro este locul unde am stat. Care unde ar fi pescuit ?


Uploaded with ImageShack.us
Get Rich or Die Tryin'

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

11

luni, 4. iunie 2012, 08:11

De la Eugen(prin telefon)-Chilia:un "alevinde 20 kg " spune el-in comparatie cu rupturile avute.pescuit de pe mal,dupa intepere salt in barca,montura cu peste viu 300g caras,prezentata in curent,legat cu fir subtire de un copac din apa.Asteptam poze.
...cogito ergo sum.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

12

luni, 4. iunie 2012, 08:55

locul se prezinta cam asa . cercurile rosii sunt locurile unde am avut monturile, iar cercurile cele 2 rosii din zona maro este locul unde am stat. Care unde ar fi pescuit ?


Uploaded with ImageShack.us


arata misto de tot locul din cele descrise de tine ...

pescuind de noapte as incerca sa pun monturile foarte aproape de nuferii aia dar si exact deasupra pragului format de canalul ala in care zici ca apa e foarte adanca. ceva ma face sa cred ca in canalul ala adanc stau somnii in mod normal si cand se intuneca ies din canal la apa mica in cautarea hranei, asa ca primul lucru pe care l-ar gasi ar fi montura ta.

ps : locul descris e confluenta intre Mincio si Po?
_________________________________________________

sa inteleg junior9007 ca Eugen are activitate pe acolo ... :apl:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

13

luni, 4. iunie 2012, 12:37

e ceva mai sus, de confluenta, zona canalului era deja ocupata, 4 somni adusi la mal, de un sarb si un neamt, nu se cadea sa le cer p[estii la pozat. Partida sa incheiat la 2 noaptea, nu am mai avut momeala, carasi nu mai reuseam sa prind, dar la ce salturi am vazut pe acolo, nici eu daca eram caras, nu imi ardea de mancare.
Get Rich or Die Tryin'

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

14

luni, 4. iunie 2012, 12:47

[.....] dar la ce salturi am vazut pe acolo, nici eu daca eram caras, nu imi ardea de mancare.


eu din pacate caut sa prind momente de genul asta ... dar in ultimele 3-4 partide nu am prea avut parte de activitate aproape deloc la suprafata apei. Nu stiu ce se intampla dar prin locurile mele de pescuit somnii parca sunt disparuti. Multi pestisori pasnici la suprafata dar somnii se pare ca nu mai sunt acolo in aceeasi masura. Sambata seara-noaptea nu am vazut sau auzit niciunul si in 4 ore de pescuit in 2 (era si pretena mea cu mine) nu am avut parte de activitate deloc. Duminica dimineata am fost iarasi si in comparatie cu seara precedenta am vazut vreo 2-3 somni pe acolo dar in continuare nu au vrut deloc cu toate ca am insistat chiar mult. La sfarsit de partida pentru a nu da gherla :rizi: am incercat la avat si au iesit vreo 3 maruntei ...

trebuie sa incec si eu neaparat Governolo si zona aia ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

masivul

Oblete

Răspunsuri: 41

Membru din: 8. mai 2012

Locație: Cluj Napoca Romania

Profesia: intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

15

luni, 4. iunie 2012, 23:37

Mai am 4 zile si o roiesc in Delta,la Chilia...am aflat ca nivelul apei este optima pentru somn...apa este crescuta si destul de tulbure.
Grija mea e, ca somnii inca nu si au parasit "cuiburile".Probabil pescuitul la clonc va da rezultate mai bune peste cca 3 saptamani.Bineinteles,am sperante mari,dar parca totusi prevad un pescuit mai greu,cu mult timp dedicat cautarii pestelui...sa vedem cum va functiona tactica mea,de a prinde somn din cuibul sau.
Inca nu m am convins pe mine insumi ca este fair play sa "deranjez" somnul de pe cuib------------practic asta se doreste evitat prin prohibitie--------dar daca pestele e eliberat nu producem totusi paguba....apropo...NU AR FI MAI BINE,CA PERIOADA DE PROHIBITIE SA FIE HOTARATA DE REALITATILE FIECARUI AN IN PARTE?...practic anul acesta majoritatea somnilor depune dupa expirarea prohibitiei...halal grija pentru peste..........................................ORICUM............................................ :ciao:
Fir intins pentru toata lumea si relaxare adevarata....pa pa

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

16

marți, 5. iunie 2012, 06:52

NU AR FI MAI BINE,CA PERIOADA DE PROHIBITIE SA FIE HOTARATA DE REALITATILE FIECARUI AN IN PARTE?...practic anul acesta majoritatea somnilor depune dupa expirarea prohibitiei...halal grija pentru

Normal ca ar fi, da cum in Romania locul de munca se ia pe pile, fii convins ca sunt pe la filiale o gramada care nu stiu cum ii cheama cu buletinu in mana, de unde vrei sa stie cand depune somnu'?? :zid:
Asta e realitatea cruda si dezinteresul fata de natura !
Get Rich or Die Tryin'

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

17

marți, 5. iunie 2012, 09:46

Inca nu m am convins pe mine insumi ca este fair play sa "deranjez" somnul de pe cuib------------practic asta se doreste evitat prin prohibitie--------dar daca pestele e eliberat nu producem totusi paguba....apropo...NU AR FI MAI BINE,CA PERIOADA DE PROHIBITIE SA FIE HOTARATA DE REALITATILE FIECARUI AN IN PARTE?...practic anul acesta majoritatea somnilor depune dupa expirarea prohibitiei...halal grija pentru peste..........................................ORICUM............................................ :ciao:
Fir intins pentru toata lumea si relaxare adevarata....pa pa
Şi eu cred că perioada de maternitate trebuie respectată, chiar m-am gândit la acest lucru zilele trecute. Chiar dacă-l eliberăm, dar de ce să-l agresăm într-o astfel de perioadă? Îl scoatem din cuib în timpul drilului, poate intră peste alte cuiburi, poate nu se mai întoarce la cuib, nu ştim ce se întâmplă, mai bine să-i dăm pace în perioada asta, eu aşa-s de părere. :ciao:
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

masivul

Oblete

Răspunsuri: 41

Membru din: 8. mai 2012

Locație: Cluj Napoca Romania

Profesia: intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

18

marți, 5. iunie 2012, 22:09

Chiar daca perioada asta stiu ca majoritatea somnilor sunt la cuib...voi pescui la clonc.Sigur voi prinde mai putin peste,dar raman cu satisfactia ca nu produc paguba in lumea lor...si cine stie.....ce batranel trecut de febra "reproducerii" ma va tracta pe Dunare... :buaaaah:

liviu

Oblete

Răspunsuri: 8

Membru din: 6. iunie 2012

Locație: Brasov

  • Scrie un mesaj privat

19

joi, 7. iunie 2012, 19:24

Chiar daca perioada asta stiu ca majoritatea somnilor sunt la cuib...voi pescui la clonc.Sigur voi prinde mai putin peste,dar raman cu satisfactia ca nu produc paguba in lumea lor...si cine stie.....ce batranel trecut de febra "reproducerii" ma va tracta pe Dunare... :buaaaah:
Unde vrei sa pescuiesti pe Chilia? Ai mai fost in zona? Te intreb pentru ca aveam programata o iesire pe brat, dar...am amanat-o din cauza vremii nefavorabile :nervos: .Eu as fi vrut sa merg in Tatanir, mi-ar prinde bine niste sfaturi (avand in vedere ca sunt incepator)...

masivul

Oblete

Răspunsuri: 41

Membru din: 8. mai 2012

Locație: Cluj Napoca Romania

Profesia: intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

20

joi, 7. iunie 2012, 19:57

Eu treceam de Tatanir (ferma)...si mergeam pana la Chilia veche.Pe la Tatanir nu am pescuit,dar mai in jos cu 15-20 km sunt locuri super.Incepand de la canalul Tataru,e paradis:salai,somn,crap...mai putin stiuca...eu prefer sa stau pe bratul Chilia,decat pe canale,dar si acolo e bine...
Eu ti as recomanda Chilia incepand de la tataru si pin vreo 15 km sub Chilia Veche... :bravo: