Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 23. aprilie 2015, 19:16

Probleme lanterna frontala

Salutare, stie cineva daca se poate gasi cablul de legatura dintre compartimentul-suportul pentru baterii si lanterna-led-ul
propriuzis/a? Mi-a facut cel mic ferfenita cablul la frontala pentru pescuit si nu gasesc nicaieri, am incercat sa caut
pe la majoritatea magazinelor si service-urile de la lanterne!? Sau, daca a vazut cineva vreo frontala de slaba calitate
- dar care sa aiba acest sistem, cu cablu, ca majoritatea au suportul pentru baterii in aceeasi carcasa cu becul/led-ul
- ca sa pot folosi doar cablul(pe cea mai mare parte a lungimii este drept, iar o parte, cea dinspre compartimentul cu
baterii este gen arc, cum erau la telefoanele vechi, cu cadran! As posta si o poza, dar ma las pagubas, cred ca mai
repede gasesc cablul, pana sa incarc poza!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 23. aprilie 2015, 20:53

Te-ai gandit la cablu de la incarcatorul de tel din masina? ii subtire si ondulat poate poti rezolva cv :gandesc: :prieteni:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

3

joi, 23. aprilie 2015, 21:43

As posta si o poza, dar ma las pagubas, cred ca mai
repede gasesc cablul, pana sa incarc poza!
Poate.. :nunteleg: ,dar mergand pe "inertia" lucrului bine-cumparat, mai bine inca una la fel, si ai si piese de rezerva :bravo:
:noroc:

MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 23. aprilie 2015, 21:55

As posta si o poza, dar ma las pagubas, cred ca mai
repede gasesc cablul, pana sa incarc poza!
Poate.. :nunteleg: ,dar mergand pe "inertia" lucrului bine-cumparat, mai bine inca una la fel, si ai si piese de rezerva :bravo:
:noroc:
buna asta :rizi: ...legat de subiect...cauta prin piata, unde vand aia tot felu de lucruri vechi pe tarabe, sute de telefoane, si electronice, etc..poate gasesti ceva asemanator cu cablul ala la vreo piesa...
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 23. aprilie 2015, 23:01

Te-ai gandit la cablu de la incarcatorul de tel din masina? ii subtire si ondulat poate poti rezolva cv :gandesc: :prieteni:

Nu m-am gandit...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 23. aprilie 2015, 23:08

As posta si o poza, dar ma las pagubas, cred ca mai
repede gasesc cablul, pana sa incarc poza!
Poate.. :nunteleg: ,dar mergand pe "inertia" lucrului bine-cumparat, mai bine inca una la fel, si ai si piese de rezerva :bravo:
:noroc:

Asta am facut deja... :zambet: :ochi: ...110 lei, doar ca este in stare perfecta...si tin sa o "rezolv" si pe prima...care a fost noua...ar mai trebui si a treia... :zambet:...ca am doi baieti...sper sa nu ma lase sa le folosesc doar eu pe toate... :zambet: ...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

joi, 23. aprilie 2015, 23:17

As posta si o poza, dar ma las pagubas, cred ca mai
repede gasesc cablul, pana sa incarc poza!
Poate.. :nunteleg: ,dar mergand pe "inertia" lucrului bine-cumparat, mai bine inca una la fel, si ai si piese de rezerva :bravo:
:noroc:

As posta si o poza, dar ma las pagubas, cred ca mai
repede gasesc cablul, pana sa incarc poza!
Poate.. :nunteleg: ,dar mergand pe "inertia" lucrului bine-cumparat, mai bine inca una la fel, si ai si piese de rezerva :bravo:
:noroc:
buna asta :rizi: ...legat de subiect...cauta prin piata, unde vand aia tot felu de lucruri vechi pe tarabe, sute de telefoane, si electronice, etc..poate gasesti ceva asemanator cu cablul ala la vreo piesa...

Apropo de asta, am mai ajuns prin targuri, dar pana acum, nimic, daca are cineva vreo frontala defecta, sau un alt echipament care are si un cablu asemanator functional, cred ca ne putem intelege...
In legatura cu pozele...de vreo 2 ani m-am lasat pagubas sa mai postez poze, nu inteleg ce s-a modificat pe toate site-urile, s-a complicat foarte mult procedura de incarcare a imaginilor...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

8

vineri, 24. aprilie 2015, 06:51

Aici pozele merg f usor sa le urci , vezi sa fie marimea corespunzatoare, daca sunt mai mari , transforma-le.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

9

vineri, 24. aprilie 2015, 07:45

Multumesc pentru raspunsurile de pana acum, sper sa apara si cineva care are si cablul respectiv, daca am putin noroc! :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare