Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

MITA

Biban

  • Autorul acestui subiect este »MITA«

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 22. aprilie 2015, 18:28

PARERI mulineta Banax Mighty ?

Buna baieti, are cineva aceasta mulineta? sau cunoaste, puteti sami spuneti mai multe?, e buna pt clonc? ce inseamna DRAG 15kg? frana? sau?

Descriere : Mighty sa născut ca o armă de război ce era. Apartenența
la familia GT, acest transport poartă o simplu mecanică, cu toate
acestea, foarte eficiente, și construit cu metale de înaltă calitate,
cum ar fi alama si otel inoxidabil. În plus, vopseaua ei forjat vă permite să aibă o mai mare rezistență la apă de mare. Puternic este atât de puternic încât totul este făcut din POWER METAL; nu o angrenaj cu cerințe de întreținere mari, cu toate acestea, este gata de utilizare chiar și în cele mai grele condiții.

3 rulmenți din oțel inoxidabil ecranate
Mâner din metal puternic cu sistem de pliere cu o singură atingere
Sistem dinamic Rotor
Corpul și rotor fabricat în power metal puternic
Rotație Linia în titan
Linia sistem anti-răsucire
Mecanica din bronz și inox
15 kg de putere trage ( DRAG? )
Capacitate Linia 0.40mm / 300 to
Rata de recuperare 4.7: 1
Greutate 678 gr
index.php?page=Attachment&attachmentID=2047
index.php?page=Attachment&attachmentID=2047
»MITA« a atasat urmatoarele fisiere:
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

MITA

Biban

  • Autorul acestui subiect este »MITA«

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 22. aprilie 2015, 21:50

Drag-presiunea de apasare a discurilor de franare=sau forta necesara in kilograme pentru a trage fir. ..PENN Slammer are 7 kg...cat despre materiale nu stiu...sa fie mulineta asta mai solida si puternica ca Slammerul? AM luato in mana la magazin, si prima impresia a fost " what the fuck!!?!"..parca luasem o bukata dintrun tank in mana..senzatia..voi ce credeti? :gandesc:

Corpul și rotor fabricat în power metal puternic

Rotație Linia în titan

Mecanica din bronz și inox

15 kg Drag
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

3

joi, 23. aprilie 2015, 07:43

Drag-presiunea de apasare a discurilor de franare=sau forta necesara in kilograme pentru a trage fir. ..PENN Slammer are 7 kg...cat despre materiale nu stiu...sa fie mulineta asta mai solida si puternica ca Slammerul? AM luato in mana la magazin, si prima impresia a fost " what the fuck!!?!"..parca luasem o bukata dintrun tank in mana..senzatia..voi ce credeti? :gandesc:

Corpul și rotor fabricat în power metal puternic

Rotație Linia în titan

Mecanica din bronz și inox

15 kg Drag

pret ? Dublu...E mai necesara fata de un Slammer ?

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 23. aprilie 2015, 09:40

Drag-presiunea de apasare a discurilor de franare=sau forta necesara in kilograme pentru a trage fir. ..PENN Slammer are 7 kg...cat despre materiale nu stiu...sa fie mulineta asta mai solida si puternica ca Slammerul? AM luato in mana la magazin, si prima impresia a fost " what the fuck!!?!"..parca luasem o bukata dintrun tank in mana..senzatia..voi ce credeti? :gandesc:

Corpul și rotor fabricat în power metal puternic

Rotație Linia în titan

Mecanica din bronz și inox

15 kg Drag

pret ? Dublu...E mai necesara fata de un Slammer ?

Nu inteleg, pret, dublu? Al cui? Slammer 560 este la noi 426 lei, iar din afara pleaca de pe la 60 € fara transport, in timp ce Banax Mighty 5000 costa 388 lei! Ca recenzii, nu are cum sa se compare Banax-ul cu Penn, dar mai intai sa vedem cum se descurca...apropo de asta...din nefericire...spun acelasi lucru si despre Banax Xtreme GT 6000, pe care n-am apucat sa le probez, desi le-am luat de aproape un an...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 23. aprilie 2015, 11:00

Apropo de Banax, Xtreme 6000 are 30 kg Drag, iar varianta de 5000, 25 kg Drag...cel putin, asa precizeaza producatorul...made in Korea...corp, rotor si tambur din aluminiu...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare

Tag-uri folosite

mulineta, mulineta somn