Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »StoicaAlfred«

Răspunsuri: 7

Membru din: 29. noiembrie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 19. aprilie 2015, 19:47

Cormoran Seacore Red Pilk

Salut! :salut:
Am deschis acest topic pentru a discuta despre o lanseta si un brand in legatura cu care nu am gasit foarte multe informatii.
Este vorba despre Cormoran Seacore Red Pilk. Ce cunoasteti despre aceste bete?
Ma gandesc ca s-ar preta foarte bine la spinningul greu(la somn).
Exista mai multe variante(actiuni/lungimi) dintre care:
-> 3m/100-180g
-> 3m/100-250g
-> 2.7m/50-150g
-> 2.7m/90-150g
Ce pareri aveti? :gandesc:
PS: Este prima mea postare pe acest forum! :bucuros2:

Răspunsuri: 38

Membru din: 5. decembrie 2013

Locație: calarasi

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 19. aprilie 2015, 19:55

Salut, nu am folosit aceasta lanseta insa la pretul pe care il are... ... :) iti recomand balzer magna gorilla spin 120,am 3 buc. au tehnologia never crack ,eu le folosesc si la somn(stationar) si la crap si la spin :noroc:
maine nu-i ca azi!

  • Autorul acestui subiect este »StoicaAlfred«

Răspunsuri: 7

Membru din: 29. noiembrie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 19. aprilie 2015, 20:05

Pentru unii poate fi scumpa, pentru unii acceptabila iar pentru altii ieftina. Ar trebui sa o comparam in raport cu alte lansete si sa stabilim echilibrul pret-calitate.

Răspunsuri: 38

Membru din: 5. decembrie 2013

Locație: calarasi

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 19. aprilie 2015, 20:12

Corect, insa eu te sfatuiesc sa o cauti in magazine si sa o studiezi, iti garantez ca o sa te indragostesti de ea :buaaaah: .Daca esti pescar de Dunare o sa te convingi de ce anume vorbesc
maine nu-i ca azi!

  • Autorul acestui subiect este »StoicaAlfred«

Răspunsuri: 7

Membru din: 29. noiembrie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 19. aprilie 2015, 20:16

Sunt pescar de Dunare! :bucuros2: Am 3 bete red pilk(3m si 100-180/100-250) dar nu le-am folosit la spinning si doar la stationar si nu am avut somn mai mare de 2kg in drill cu ele.
What about 2.7/90-180g? :gandesc:
Tu le cunosti? :buaaaah: Cum ti se par?

  • Autorul acestui subiect este »StoicaAlfred«

Răspunsuri: 7

Membru din: 29. noiembrie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 19. aprilie 2015, 20:20

Sunt dispus/am posibilitatea sa imi mai cumpar un model de 2,7/90-150. E bun :pescuit: ?

Răspunsuri: 38

Membru din: 5. decembrie 2013

Locație: calarasi

  • Scrie un mesaj privat

7

duminică, 19. aprilie 2015, 20:34

Am Cormoran Black Bull Lrc Heavy 3,00m actiune 40-120 g si i-am facut-o cadou cumnatului :), acum folosesc doar ce ti-am amintit mai sus pt stationar cu actiune tot 40-120g,la clonc am 3 wtf 2.10 catfish, pentru rapitor am un shimano beast master 2.70 iar pt.caras si altele... inca vreo 5 buc. pe care nu le bag in seama :) asa ca nu stiu ce sa-ti zic deocamdata sunt indragostit de astea :love:
maine nu-i ca azi!

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

8

duminică, 19. aprilie 2015, 21:06

Salut

eu am un seacor red deep mega jigger si un blue pilk power pilk ... le-am facut si un mic test

Test lansete Cormoran / Diamant alb.ro 6.4kg - YouTube

cu jigger-ul inca nu am pescuit , de blue pilk sunt multumit pana acum, mi se pare ca sunt bete bune
Born to fish, forced to work...

Subiecte asemănătoare

Tag-uri folosite

lanseta