Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

ovidiu

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu«

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 8. aprilie 2015, 07:31

Spro Blue arc 930 şi 940, diferenţă de greutate?

Ştie cineva dacă la Spro Blue arc 930 - 314g şi Blue arc 940 - 322g diferenţa de greutate este dată doar de mărimea tamburului sau şi corpul mulinetelor diferă ca mărime?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 8. aprilie 2015, 11:22

tambur 90%, cat poate sa difere corpul maxim 10% ca idee...defaft la modelele alea cred ca difere deloc, zero, corpul...diferentele vizibile la corpul mulinetei sunt de obicei intre doua numere, gen de la 40 la 60,de la 60 la 80...te-ai prins tu ce vreau sa zic :P
Am avut 2 asemenea mulinete, mai am si un red arc...sunt f bune, au worm,shaft, tuff body ( PANA LE SCAPI PE PIATRA, si se rupe bratzul) :pescuit:
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 8. aprilie 2015, 11:27

pardon aia cu ruperea bratzului era RYOBI Applause 8000 ( total identica inafara bratzului de care mulinezi, ca e tot de aliaj, de sa crapat[blue arc e identica doar ca e metal serios bratzul]si doar mai scumpa decat Blue Arc de la Spro...)
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 8. aprilie 2015, 16:58

Ştie cineva dacă la Spro Blue arc 930 - 314g şi Blue arc 940 - 322g diferenţa de greutate este dată doar de mărimea tamburului sau şi corpul mulinetelor diferă ca mărime?

Marimea tamburului si matreata montatorului... :zambet: Corpul este identic
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

ovidiu

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu«

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 14. aprilie 2015, 06:46

Chiar dacă cu întârziere, mulţumesc Ovidiu.U.

Vreau să-mi cumpăr o mulinetă de spinning şalău, ştiucă, ce părere aveţi de Spro Blue arc 930 cu 350 lei?

Sunt alte variante mai bune în bugetul ăsta sau apropiat de preţul ăsta?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 14. aprilie 2015, 07:04



Sunt alte variante mai bune în bugetul ăsta sau apropiat de preţul ăsta?


Radacina milinetelor, spro (blue/red), diverse sakura, trabucco, tubertini etc... este Ryobi, care, dupa parerea mea, e una dintre cele mai bune mulinete calitaye/pret
Ceva mai bun decat pretul ala nu stiu.. Stiu sigur xa Daiwa/Shimano nu au nimic in raza asta de pret, comparand si calitatea
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

ovidiu

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu«

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 14. aprilie 2015, 07:09

Mulţam fain, am văzut şi eu pe muliNETe că sunt acelaş lucru cu Ryobi Zaubar dar la preţ mai mic. O să comand una mâine şi am mai încheiat un capitol.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 14. aprilie 2015, 10:35

Chiar dacă cu întârziere, mulţumesc Ovidiu.U.

Vreau să-mi cumpăr o mulinetă de spinning şalău, ştiucă, ce părere aveţi de Spro Blue arc 930 cu 350 lei?

Sunt alte variante mai bune în bugetul ăsta sau apropiat de preţul ăsta?

Spro RED arc, mai mica, mai usoara, tuff body, semi-tank e si aceea...nuti fa probleme am scos crap de 10 kg cu ea intr-o joaca, cauta pe google, spro red arc, sa o vezi..
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "