Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 12. martie 2015, 16:32

Urcare preturi ptr produsele calculate in dolari americani...

:salut: ,
am primit astazi 2 vesti nu prea bune, dar ma gandesc ca trebuie sa aflati si voi cit de repede cu putinta. Si anume una de la Lowrance si una de la Allroundmarin (MinnKota, Humminbird...):

Lowrance: din cauza dolarului american suntem nevoiti sa ridicam preturile din data de 27.03.2015 cu circa 10%. Comenzile intrate pina atunci le onoram cu preturile actuale.

Allroundmarin: din cauza dolarului american suntem nevoiti sa ridicam preturile produselor care sunt influentate de catre dolarul american de indata! Va rugam sa va actualizati cit de repede cu putinta shopurile ptr a nu interveni neplaceri in urma scumpirilor.

Se pare ca toti producatorii ce calculeaza produsele in dolari americani vor urca cit de curand preturile produselor cu circa 10%, mai devreme sau mai tarrziu, ceea ce influenteaza si preturile finale din magazine.

Sper ca informatia va poate fi folositoare! :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

2

duminică, 15. martie 2015, 18:28

vor urca si acolo vor ramane chiar daca dupa o perioada, cursul va reveni sau va scadea (ceea ce nu cred :nu: )
tipic pt economiile din ziua de astazi - parca am fi in Romania !!! :zambet:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 15. martie 2015, 18:31

vor urca si acolo vor ramane chiar daca dupa o perioada, cursul va reveni sau va scadea (ceea ce nu cred :nu: )
tipic pt economiile din ziua de astazi - parca am fi in Romania !!! :zambet:

Imi aduc exact aminte, era acum vreo 15 ani cam tot asa. Au urcat chiar vreo 20% din cauza dolarului, si acolo au ramas! ...pina cind nu au cazut prin gaura China. :zambet:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com