Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

41

luni, 2. martie 2015, 10:37

:bravo: , tu ce faci ? te-ai dat cu rapitorii si tu ? Nu mai spui nimic de coropisnitele alea ? Somaj ?

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

42

luni, 2. martie 2015, 10:40

:bravo: , tu ce faci ? te-ai dat cu rapitorii si tu ? Nu mai spui nimic de coropisnitele alea ? Somaj ?

Io dintotdeauna am fost si cu rapitorii... :).
Pt. coropisnite astept o "mecanica" de la un coleg de forum.
In ultima perioada m-am ocupat de alarmele radio, as vrea sa fac macar pt. mine daca nu de vanzare... :ochi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

44

luni, 2. martie 2015, 11:54

In ultima perioada m-am ocupat de alarmele radio, as vrea sa fac macar pt. mine daca nu de vanzare.

Un microfon in lanseta, conectat cu casca bluetooth a telefonului, sa aud "ciocanul" se poate? :zambet:
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

45

luni, 2. martie 2015, 12:26

Un microfon in lanseta, conectat cu casca bluetooth a telefonului, sa aud "ciocanul" se poate?

Se poate orice, numa` bani sa ai... :ochi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Diogene

Șalău

  • »Diogene« a fost blocat
  • Autorul acestui subiect este »Diogene«

Răspunsuri: 262

Membru din: 21. iunie 2014

Locație: apa

  • Scrie un mesaj privat

46

luni, 2. martie 2015, 13:35

Jijel,vad ca Zoran ti-a facut curte interioara unde sa-ti dai in stamba.Doar asa-i sta bine unui dulau,nu? :ochi:
Eu de astazi am inceput sa ies,nu in acvariu cum fac altii ,ci pe salbatic.Asa ca din partea mea ai un martisor,modest, dar eu unul ti-l daruiesc cu drag.Doar esti febletea mea,fir-ai tu sa fi de ingramadit. :bravo:
ps:Gufisor,iesi la pescuit,acolo ai ce invata,nu aici.

»Diogene« a atasat urmatoarele fisiere:
  • P1000994.JPG (176,07 kB - 38 ori coborit - ultima oara: 24. aprilie 2015, 12:23)
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

Răspunsuri: 61

Membru din: 21. februarie 2013

Locație: pe apa

  • Scrie un mesaj privat

47

luni, 2. martie 2015, 15:56

'''Ulterior restul pestilor au disparut din zona si somnul s-a cam facut stapan.'''


Tincule , esti atat de ''inteligent'' incat imi dau lacrimile...

Peste cine naiba sa facut somnul stapan daca''restul pestilor'', au disparut??

Un rapitor nu sta undeva unde nu are hrana(pesti prada), daca e acolo(rapitorul) ,inseamna ca are un motiv(pesti prada).Asa este peste tot.Nu trebuie sa fii la fata locului neaparat, ca sa cunosti anumite chestii de baza..

Nu-ti fie frica, pretiosii tai avati sant tot pe acolo doar ca nu ti-au cerut tie voie sa plece pe alte trasee.. :rizi: Ce nesimtiti ,frate...mai rar asa ceva..Si meriti''felicitari'' ai gasit cauza ''extinctiei'' altor specii,stiuca,salau,biban-somnul e de vina..Pe cand o solutie pertinenta la extinctia saurienilor??



Domnule Semlecan nu va cunosc, asa ca nu-mi permit sa fac afirmatii la dresa dumneavoastra.
Insa pe Diogene il cunosc foarte bine si pot afirma cu tarie ca atunci cand vorbeste despre ceva stie bine despre ce vorbeste. :prieteni:
Iar referitor la limbajul si tonul pe care il afisati in mesajul mai sus citat va pot spune doar ca: ,, ati cam dat cu bata-n balta''. :zid:
Ce parere ati avea daca eu, necunoscand nicicum Muresul si locurile in care pescuiti, v-as spune ca si comentariu la unul din articolele pe care le-ati scris referitor la pescuitul anumitor specii de rapitor pe acest rau ca: ,, Sunteti <<inteligent>> de nu mai puteti... habar n-aveti de pescuit, iar eu stiu mai bine ca dv....'' :doaaamne:


p.s. Ca sa evit comentariile ulterioare va spun de pe acum ca Ilie nu m-a angajat de avocat :rizi: si ca nu o sa raspund unor eventuale provocari
Nihil Sine Deo

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

48

luni, 2. martie 2015, 16:32

Ti-as spune ca ar fi mai inteligent din partea ta sa nu te bagi intre mine si Tincu, ca nu stii ce-i la mijloc,sau mai exact cunosti doar varianta lui..La fel ,nu te cunosc si prefer sa o las asa..in ce il priveste pe Tincu, o sa te lamuresti tu despre caracterul lui, stai linistit..

@Tincule, cu somotei din aia nici pe fiu-meu nu il impresionezi..Pentru specia somn=alevin ce ai tu in manutze..Asta trecand peste prezentarea in maniera ..''''a mea e mai mare'' :rizi: :rizi: :rizi:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 100

Membru din: 30. ianuarie 2014

Locație: Baia Mare - Romania

  • Scrie un mesaj privat

49

luni, 2. martie 2015, 17:16

Ti-as spune ca ar fi mai inteligent din partea ta sa nu te bagi intre mine si Tincu...
...ohoooo !!!
...asta ma face sa-mi aduc aminte de comentariile tale la adresa mea atunci cand eu incercam sa atrag atentia unui anumit avocat ca nu se cade sa posteze "sarme indoite" intr-un topic dedicat voblerelor
...adica numai tu ai voie sa te "infigi" ? !
...ai facut destule valuri pe mai toate forumurile unde activezi , ar fi cazul sa-ti revizuiesti atitudinea
GO FOR SPINNING !!!

Catalog naluci "old_radu"

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

50

luni, 2. martie 2015, 17:41

Ptr a evita in continuare discutii contradictorii, reprosuri sau jigniri, vom inchide acest topic cu rugamintea catre toti userii sa dea uitarii discutiilor de aici. Multumesc ptr intelegere.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com