Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

41

vineri, 16. ianuarie 2015, 16:08

nu foloseste nimeni Xzoga ? Blancuri de 10 pina la 16 kg putere..


:rizi: ... peste cateva zile cineva de pe forum va intra in posesia unei asemenea lansete (MA-S100H2). pana sa ajunga la destinatar trece si pe la mine ...



fai te rog o poza si scrie-ne un scurt rezumat, chiar daca testul are loc " pe uscat".. :noroc:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

42

marți, 10. februarie 2015, 10:53

nu foloseste nimeni Xzoga ? Blancuri de 10 pina la 16 kg putere..


:rizi: ... peste cateva zile cineva de pe forum va intra in posesia unei asemenea lansete (MA-S100H2). pana sa ajunga la destinatar trece si pe la mine ...


fai te rog o poza si scrie-ne un scurt rezumat, chiar daca testul are loc " pe uscat".. :noroc:


a picat intreaga poveste cu X-Zoga-ul respectiv iar ulterior s-a reorientat catre altceva de la St.Croix ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

43

marți, 10. februarie 2015, 12:30

Da a picat acel Xzoga si am intrat in posesia unui St.croix Tidemaster . Si tind sa cred ca am facut o alegere mult mai buna. Ms de pont Anem :ochi:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

Diogene

Șalău

  • »Diogene« a fost blocat

Răspunsuri: 262

Membru din: 21. iunie 2014

Locație: apa

  • Scrie un mesaj privat

44

marți, 10. februarie 2015, 13:48

La un moment dat,aveam niste vise cu o lanseta.Bine,le mai am si acum :rizi:.E vorba desprea cea din film,X-Zoga blackmamba. :gandesc:

Video
-

Video

Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

Diogene

Șalău

  • »Diogene« a fost blocat

Răspunsuri: 262

Membru din: 21. iunie 2014

Locație: apa

  • Scrie un mesaj privat

45

marți, 10. februarie 2015, 15:43

In fine,era si un link cu lanseta dar no,vad ca nu de fiecare merge sa urc filme de pe youtube. :nunteleg:
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

46

marți, 10. februarie 2015, 16:04

In fine,era si un link cu lanseta dar no,vad ca nu de fiecare merge sa urc filme de pe youtube. :nunteleg:


ti-am modificat eu mesajul Ilie ... acum banuiesc ca se vede.

da, o distractie pe cinste pescuitul avatului la TW ... cat despre lanseta, nu am apucat sa pun mana pe vreuna si sincer nici nu stiu daca vreau - mi frica sa nu ramana lipita acolo :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Diogene

Șalău

  • »Diogene« a fost blocat

Răspunsuri: 262

Membru din: 21. iunie 2014

Locație: apa

  • Scrie un mesaj privat

47

marți, 10. februarie 2015, 20:13

Mie sincer mi-ar place sa simt pe mana una :ochi: Desi m-ar tenta si doar blank-ul,ca idei am :rizi:
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

48

marți, 10. februarie 2015, 20:45

Lanseta asta am avut-o si eu in vizor anem ca sa inlocuiesc xzoga rupt, desi am ajuns la alta intre timp, chiar as fi curios sa aud pareri despre ea

Modi

Oblete

Răspunsuri: 43

Membru din: 24. ianuarie 2015

Locație: Atlantida

  • Scrie un mesaj privat

49

marți, 10. februarie 2015, 21:28

:salut: ,

As vrea sa stiu de la cei ce practica spiningul la somn, cine ce lansete foloseste.......
Sakura Mazzera ..... rules ! Blanc intreg .

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

50

miercuri, 11. februarie 2015, 13:31

Lanseta asta am avut-o si eu in vizor anem ca sa inlocuiesc xzoga rupt, desi am ajuns la alta intre timp, chiar as fi curios sa aud pareri despre ea


nici eu nu am pus mana pe ea, dar avand in vedere de cat sunt de impresionat de un alt x-zoga mi frica sa nu se nasca anumiti piticei pe creier ... si deja oricum am prea multe lansete. ceva ma face sa cred ca mi-ar placea blank-ul respectiv ... mai putin partea estetica.

:salut: ,

As vrea sa stiu de la cei ce practica spiningul la somn, cine ce lansete foloseste.......
Sakura Mazzera ..... rules ! Blanc intreg .


care varianta de la Mazzera?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 78

Membru din: 9. martie 2015

Locație: Cluj

  • Scrie un mesaj privat

51

luni, 9. martie 2015, 18:02

Poate ma ajuta si pe mine cineva cu o idee. Azi am fost intr-un magazin cunoscut sa imi iau o lanseta de spinning la somn. Vanzatorul, care parea cunoscator si care zicea ca o sa isi cumpere si el una la fel, mi-a recomandat ceva nou aparut: Ron Thompson salmonizer 8' 12-25 lb
se poate vedea aici Salmonizer XP spö trollingspö
Ma intreb daca nu ii prea mult si daca nu ii ce mulineta merge la ea? Merge si un multiplicator de 30-40 si in acest fel sa fie o scula polivalenta?

Răspunsuri: 78

Membru din: 9. martie 2015

Locație: Cluj

  • Scrie un mesaj privat

52

luni, 9. martie 2015, 18:05

Am uitat sa mentionez ca vea un maner mai ciudat, triunghiular, dar era destul de ok la tinut in mana .

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

53

luni, 9. martie 2015, 18:42

Cat costa lanseta?
Eu am pescuit saptamana trecuta cu 2 lansete dementiale. Mă asteptam sa fie superbe dar mi-au depasit toate asteptarile
Singura problema este ca sunt cam sus la pret, cel Putin la ce îmi permit eu acum asa ca cel mai probabil îmi voi lua un WFT ocean fighter cu care am pescuit si este mai mult decât ok

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

54

luni, 9. martie 2015, 19:27

Am uitat sa mentionez ca vea un maner mai ciudat, triunghiular, dar era destul de ok la tinut in mana .


E ciudată toată :rizi: .
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

55

luni, 9. martie 2015, 19:57

Cat costa lanseta?
Eu am pescuit saptamana trecuta cu 2 lansete dementiale. Mă asteptam sa fie superbe dar mi-au depasit toate asteptarile
Singura problema este ca sunt cam sus la pret, cel Putin la ce îmi permit eu acum asa ca cel mai probabil îmi voi lua un WFT ocean fighter cu care am pescuit si este mai mult decât ok


nu ne dezvalui ce fel de lansete ai incercat ? Lungime ? Actiune ? Producator ? :gandesc:

Răspunsuri: 78

Membru din: 9. martie 2015

Locație: Cluj

  • Scrie un mesaj privat

56

luni, 9. martie 2015, 20:25

Lanseta costa 118 ron. pescuiesc cu energoteam extreme spin 40-100 de 3m.

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

57

luni, 9. martie 2015, 20:50

Lansetele nu sunt ale mele asa ca nu e frumos sa va stric surpriza. Am asa o senzatie ca le veti admira in dril.
Eu sunt doar invatacel si încerc sa profit la maxim de tot ce stie ca omul este o adevărată enciclopedie
Dk vrea sa vi le prezinte asa fără somn la capatul celalalt....

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

58

luni, 9. martie 2015, 21:09

Poate ma ajuta si pe mine cineva cu o idee. Azi am fost intr-un magazin cunoscut sa imi iau o lanseta de spinning la somn. Vanzatorul, care parea cunoscator si care zicea ca o sa isi cumpere si el una la fel, mi-a recomandat ceva nou aparut: Ron Thompson salmonizer 8' 12-25 lb
se poate vedea aici Salmonizer XP spö trollingspö
Ma intreb daca nu ii prea mult si daca nu ii ce mulineta merge la ea? Merge si un multiplicator de 30-40 si in acest fel sa fie o scula polivalenta?


lanseta pare a fi una de trolling :gandesc:

ce are Energoteam-ul pe care il ai?

pana in ce pret vrei sa fie lanseta si pe ce ape vrei sa pescuiesti cu ea?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

59

duminică, 29. martie 2015, 13:05

Stiti ceva de lansetele astea: Daiwa megaforce Jigging 150-300g?

Am gasit-o la jumate de pret si am o urma de temere ca ceva nu-i bine cu ele de sunt reduse:nunteleg: .
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »ovidiu« (29. martie 2015, 13:10)


ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

60

miercuri, 25. noiembrie 2015, 12:56

Stiti ceva de Daiwa megaforce Jigging 2,7m, 100-200g, pentru spinning de pe mal cu shaduri. M-am mai gandit si la WFT International ocean Fighter 2,7m, 80-220g. ????
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Subiecte asemănătoare