Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

21

miercuri, 3. iulie 2013, 14:56

am dat de un filmulet misto ...

Video
-

Video



ridica 11.45kg si lanseta in discutie e un Shimano Beastmaster BX de 2,4m data pana in 150 de grame si care cantareste 208g ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

22

miercuri, 3. iulie 2013, 15:11

am dat de un filmulet misto ...

Video
-

Video



ridica 11.45kg si lanseta in discutie e un Shimano Beastmaster BX de 2,4m data pana in 150 de grame si care cantareste 208g ...

Fain! Dar esti sigur ca intradevar lansta din clip e acel shimano? :gandesc: ... :zambet: glumeam...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 170

Membru din: 12. iulie 2012

Locație: Clisura Dunarii

Profesia: Pescar

  • Scrie un mesaj privat

23

miercuri, 3. iulie 2013, 20:15

io-s cu sportex kev pike
http://www.smartfishing.info/pics/b536d3…6892a746d23.jpg
si fox rage terminator
http://www.smartfishing.info/pics/83222b…39d3d3a58b2.jpg

pe asta din urma l-am scos din calcul cand e vorba de voblerit fiind prea rigid
http://www.smartfishing.info

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

24

joi, 12. iunie 2014, 10:11

Ce parere aveti despre

BERKLEY TEC CAT HUNTER SPIN 2,40M 80-200G?

Cum lucreaza aceste lansete, sint ok pt pescuitul somnului pe Dunare?

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

25

vineri, 8. august 2014, 09:07

Apa cum este în zonă la tine ?

S-a mai limpezit, vizibilitate ... 20 cm. Pe mijlocul Dunarii inca vine cu iarba, crengi si tot felul de mizerii.
Salaii nu prea intra nici in plasele pescarilor, ce se mai prinde sunt salai pina in 1 kg la montura cu obletei.

Aici 2 poze cu frumosul de 5, pozele cu somnul mai maricel nu le-am primit inca.


La revedere :)


Frumos somnuletul Zoran,felicitari!!Ce lanseta folosesti la clonc??Ar merge si la spinning sau e prea grea??

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

27

vineri, 8. august 2014, 14:17

Mersi Marian..pare sa fie destul de grea pt.spinning,am vazut si varianta de 120-220g care e mai usoara.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

28

sâmbătă, 9. august 2014, 07:07

Mersi Marian..pare sa fie destul de grea pt.spinning,am vazut si varianta de 120-220g care e mai usoara.


Folosesc Taffi Vertical. E totala lanseta, imi place la nebunie! Are 1,95 m, dar cred ca cam grea ptr spin. Ptr spin ocazional, e f buna.
Cea de spin de la Taffi e mult prea grea, are peste 300 gr! Eu as folosio la staionar din barca.

Daca vrei ceva repede, bun si necomplicat (adica custom...), comanda-ti un Tica Ueha de 2,4 m, e plin de ele in Spania. Are 250 gr lanseta, f bine echilibrata, si are 6 oz. Costa in jur de 80 de euro, si nu vei avea probleme cu ea nici la somni capitali.
Alte optiuni mai ai si aici: WFT Ruten - ANGEL DOMÄNE

Detalii le putem continua si pe forumul de spin. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

29

sâmbătă, 9. august 2014, 11:06

Mersi Marian..pare sa fie destul de grea pt.spinning,am vazut si varianta de 120-220g care e mai usoara.


Folosesc Taffi Vertical. E totala lanseta, imi place la nebunie! Are 1,95 m, dar cred ca cam grea ptr spin. Ptr spin ocazional, e f buna.
Cea de spin de la Taffi e mult prea grea, are peste 300 gr! Eu as folosio la staionar din barca.

Daca vrei ceva repede, bun si necomplicat (adica custom...), comanda-ti un Tica Ueha de 2,4 m, e plin de ele in Spania. Are 250 gr lanseta, f bine echilibrata, si are 6 oz. Costa in jur de 80 de euro, si nu vei avea probleme cu ea nici la somni capitali.
Alte optiuni mai ai si aici: WFT Ruten - ANGEL DOMÄNE

Detalii le putem continua si pe forumul de spin. :noroc:


Mersi Zoran..o sa arunc o privire prin magazinele din Spania pt.Tica,eu caut momentan casting,imi place mai mult stilul,si cum o sa pescuiesc ocazional la spinning caut ceva mai usor..
Daca nu gasesc cam ce caut o sa mai vorbim.
Un salut.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

30

sâmbătă, 9. august 2014, 12:07

Citat

Zoran
Daca vrei ceva repede, bun si necomplicat (adica custom...), comanda-ti un Tica Ueha de 2,4 m, e plin de ele in Spania. Are 250 gr lanseta, f bine echilibrata, si are 6 oz. Costa in jur de 80 de euro, si nu vei avea probleme cu ea nici la somni capitali.
Alte optiuni mai ai si aici: WFT Ruten - ANGEL DOMÄNE

Detalii le putem continua si pe forumul de spin. :noroc:

Salut, ai vazut si Tica UEHA de 2,7 m? Eu am 3, de 2-6 oz, si mai caut una, le folosesc la crap, pe Dunare! Are cineva si un link de la vreun magazin din Spania? Mai cautam si o mulineta Banax Xtreme 6000GT, a vazut cineva prin Spania? Am gasit abia in Egipt si Malaysia, dar de la primul magazin nu au raspuns deloc, iar de la al doilea, am vorbit cu ei, dar nu au confirmat detaliile!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

31

sâmbătă, 9. august 2014, 13:28

Salut, ai vazut si Tica UEHA de 2,7 m? Eu am 3, de 2-6 oz, si mai caut una, le folosesc la crap, pe Dunare! Are cineva si un link de la vreun magazin din Spania? Mai cautam si o mulineta Banax Xtreme 6000GT, a vazut cineva prin Spania? Am gasit abia in Egipt si Malaysia, dar de la primul magazin nu au raspuns deloc, iar de la al doilea, am vorbit cu ei, dar nu au confirmat detaliile!


Acesta ar fi un magazin Tienda pesca online cañas spinning Tica Ueha Forte gran potencia siluro bonitos atunes túnidos si altul

Bienvenidos a la Web de Botiga del Mar - Botiga del Mar - Botiga Online sper sa iti fie de folos..
[url=http://www.shop.botigadelmar.com/shop/413,ca%C3%91a-tica-ueha-f.html]CAÑA TICA UEHA-F - Botiga del Mar - Botiga Online[/url]

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

32

sâmbătă, 9. august 2014, 15:32

Salut, ai vazut si Tica UEHA de 2,7 m? Eu am 3, de 2-6 oz, si mai caut una, le folosesc la crap, pe Dunare! Are cineva si un link de la vreun magazin din Spania? Mai cautam si o mulineta Banax Xtreme 6000GT, a vazut cineva prin Spania? Am gasit abia in Egipt si Malaysia, dar de la primul magazin nu au raspuns deloc, iar de la al doilea, am vorbit cu ei, dar nu au confirmat detaliile!


Acesta ar fi un magazin Tienda pesca online cañas spinning Tica Ueha Forte gran potencia siluro bonitos atunes túnidos si altul

Bienvenidos a la Web de Botiga del Mar - Botiga del Mar - Botiga Online sper sa iti fie de folos..
[url=http://www.shop.botigadelmar.com/shop/413,ca%C3%91a-tica-ueha-f.html]CAÑA TICA UEHA-F - Botiga del Mar - Botiga Online[/url]

Multumesc, sper ca au si mai "moi", ca ale mele, mai "de crap"!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

33

sâmbătă, 9. august 2014, 17:22

Scuze,acuma am vazut ca in primul magazin nu au disponibile in stoc..incearca in acesta
Tica UEHA F. Cañas Spinning, precios en Waveinn.com, náutica y pesca.

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

34

sâmbătă, 9. august 2014, 22:15

mä tot uit de fiecare datä când apare vreo postare nouä la " dunärea° si väd scule...dece ? :doarecapu:

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

35

sâmbătă, 9. august 2014, 22:26

Scuze pt.offtopic...incercam sa nu mai deranjam..

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

36

duminică, 10. august 2014, 00:36

Daca nu apareau in discutie lansetele respective, nu aveam ocazia sa aflu si sa intreb, poate nu sunt singurul care este interesat de un echipament despre care intreaba si alt coleg, daca s-ar comunica doar prin MP, nu pot ajunge sa vada si altii interesati si de alte informatii cu legatura indirecta cu Dunarea!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

37

duminică, 10. august 2014, 06:22

:salut: ,
cele 12 raspunsuri de mai sus sunt mutate de mine din subiectul Dunarea.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

masinax5

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 3

Membru din: 9. august 2014

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

38

luni, 11. august 2014, 11:24

Eu folosesc o lanseta Penn de 3.0 m, 50 - 80 grame, cu actiune fast si mulineta Penn Battle 4000. fir textil Penn WTF - 0.25.
Pescuiesc cu naluci grele in general. :zambet:
Ca si alternativa.... pentru chestii mai usoare sa zic asha .. folosesc un Berkley Evo Pulse 2 , tot cu Penn Battle 4000, fir textil Penn de 0.18 si naluci mai usoare

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

39

vineri, 16. ianuarie 2015, 15:56

nu foloseste nimeni Xzoga ? Blancuri de 10 pina la 16 kg putere..

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

40

vineri, 16. ianuarie 2015, 15:59

nu foloseste nimeni Xzoga ? Blancuri de 10 pina la 16 kg putere..


:rizi: ... peste cateva zile cineva de pe forum va intra in posesia unei asemenea lansete (MA-S100H2). pana sa ajunga la destinatar trece si pe la mine ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Subiecte asemănătoare