Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

dan-

Oblete

Răspunsuri: 25

Membru din: 12. februarie 2015

Locație: constanta

  • Scrie un mesaj privat

561

vineri, 24. martie 2017, 08:29

Multumiri tuturor de sfaturi,scuze de intarziere..am avut o traverada lunga si nu am avut net. Am sa merg pe spheros. Poate fi folosita si la cloncanit?

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

562

vineri, 24. martie 2017, 09:21

care versiune de Spheros vrei sa o cumperi si in ce marime?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

dan-

Oblete

Răspunsuri: 25

Membru din: 12. februarie 2015

Locație: constanta

  • Scrie un mesaj privat

563

vineri, 24. martie 2017, 11:00

Spheros 8000PG caci vad ca toti o recomandati,cu toate ca Spheros SW 6000 mie imi pare mai ok,un rulment in plus,x ship si o greutate mai mica cu aprox 100 gr..nu inteleg de ce nu ar fi mai buna. Si raportul de recuperare e un pic mai mic... Care ar fi motivul ca 8000 PG sa fie mai buna?

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

564

vineri, 24. martie 2017, 11:41

motivul pentru care 8000PG e "mai buna" ... pai e simplu, nu cunosc Spheros-ul SW 6000 si atunci nu o pot recomanda. Recomand Spheros 8000 PG pentru ca e aproape identica cu Saragosa F pe care o pescuiesc de ceva timp fara sa am nici o plangere.

Din cate am vazut Spheros-ul SW 6000 nu este deloc o mulineta de lepadat si in multe locuri am vazut-o recomandata sau chiar laudata (vezi aici printre altele: Spheros SW - AlanHawk.com ). dar nu pot sa spun nimic despre ea din moment ce nu am pescuit-o la propriu. da ... pot spune ca se invarte relativ OK, ca mi se pare o mulineta foarte urata si prost proportionata, ca mi se par OK combinatiile de culori (care insa palesc in fata "design"-ului :rizi: ) dar nimic mai mult.

daca ai posibilitatea sa le ti in mana ... alegi la momentul respectiv cea care ti se pare mai OK.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

dan-

Oblete

Răspunsuri: 25

Membru din: 12. februarie 2015

Locație: constanta

  • Scrie un mesaj privat

565

vineri, 24. martie 2017, 12:23

Multam mult de raspuns Anem. Citesc ce zice si Alan si o sa decid. Poate are cineva sau a pescuit mulineta asta Spheros 6000 SW si imi poate spune cum se comporta.

Subiecte asemănătoare