Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

sâmbătă, 14. februarie 2015, 11:45

Weedy Leader

Salut
Ce parere aveti despre acest Weedy Leader de la Black Cat?
Am vazut ca la crap se foloseste leaderul acesta cu succes,dar de jos in sus :zambet: ...la somn se cam pescuieste de sus in jos :zambet:
Ajuta la camuflarea linie in conditiile in care pescuim pe langa bradis sau este doar o chestie comerciala,un "moneymaker".
Poate reduce numarul de trasaturi din cauza 'grosimi'?
Eu lam cumparat doar din curiozitate si ptr a "induce in eroare curiosi",nu cred ca o sa il folosesc veci!

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 14. februarie 2015, 11:59

Eu lam cumparat doar din curiozitate si ptr a "induce in eroare curiosi",nu cred ca o sa il folosesc veci!

Flocoșenie :rizi:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Bran

Șalău

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 14. februarie 2015, 20:29

Eu as incerca si cu asa ceva,nu cred ca o sa am nimic de pierdut.Ce spuneti baieti?


informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

4

sâmbătă, 14. februarie 2015, 22:01

Parerea mea sincera este ca monturile astea-s facute pt. pescari nu pt. pesti... chiar cred sincer ca un peste in mediul lui poate sa deosebeasca, DACA VREA, o buruiana de un smoc de PVC... :).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

5

sâmbătă, 14. februarie 2015, 22:18

chiar cred sincer ca un peste in mediul lui poate sa deosebeasca, DACA VREA, o buruiana de un smoc de PVC.
Sa inteleg ca pestii care pun botu' NU VOR intentionat sa deosebeasca? Sunt "pe mana" cu producatorul? Sau vor sa iasa si ei la o poza?? :ochi:
Bine...si parerea mea este ca e marketing mult in joc, in rest... :)
:noroc:

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 15. februarie 2015, 00:30

Daca si in apa ar fii Mall am mai prinde ciu-ciu pesti daca nu ati pune rame de la Coco Chanel :rizi: astea deja ii ca si cum te minti singur...asa se inventeaza tot felul de accesori "din cauza aia nu mi-a tras ca nu am avut stiu eu ce forfah de la Versace" parerea si sfatul meu ii sa mergeti cat mai des la practica si lasati teoria pt cei de la Mall :rizi: :rizi: :rizi:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

7

duminică, 15. februarie 2015, 08:03

Sa inteleg ca pestii care pun botu' NU VOR intentionat sa deosebeasca? Sunt "pe mana" cu producatorul? Sau vor sa iasa si ei la o poza??

Pestele ca orice animal, inclusiv omul, are anumite instincte si/sau "nevoi".
Uneori predomina una, alteori alta... cateodata mananca orice ar fi, alteori "umbla dupa muieri" orice ar fi, alteori... tie nu ti s-a intamplat niciodata? :limba: :rizi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

8

duminică, 15. februarie 2015, 09:09

Am inteles....trebuie sa-i cautam pe aia care "umbla dupa muieri" . :doaaamne: :bravo: :prieteni:

Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

9

joi, 12. martie 2015, 12:19

Interesant ca idee, oricum camuflajul e mai bun ca la orice am văzut. Merita încercat. Cel postat în poza lui Bran îmi place mai mult. Însă dac-ar fi doar după ce-mi place mie... :pauza:
Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Aby129« (12. martie 2015, 12:25)


Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

10

joi, 12. martie 2015, 12:42

Merita dk nu ai curent ca dk bate curentul in floacele alea.....

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

11

joi, 12. martie 2015, 12:59

Mie unul nu prea imi place cum arata :rizi: nu ma vad pescuind cu "floacele" alea :rizi:

Bran

Șalău

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

12

joi, 12. martie 2015, 19:26

Am vorbit cu ceva pescari din Germania si spuneau ca este bun sa fie folosit in ape cu vegetatie multa.Eu inca nu am incercat .