Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

andrei

Biban

  • Autorul acestui subiect este »andrei«

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 15. aprilie 2012, 11:41

Calamarul ca momeala ...

Cum se pune calamarul pe montura cu pluta la grund?!

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 15. aprilie 2012, 11:47

Salut, ti-am modificat eu titlul topicului ... in felul asta e mai usor de gasit in cazul in care cineva are nevoie de aceleasi informati. :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

andrei

Biban

  • Autorul acestui subiect este »andrei«

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 15. aprilie 2012, 12:36

:bravo: MULTUMESC Anem! :)dar macroul sau sardina a incercat cineva?!cu ce rezultate si cum le-a-ti prins in montura(numai ace sau si ancoreta)? :ciao:

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »andrei« (15. aprilie 2012, 15:52)


Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 15. aprilie 2012, 18:50

Salut Andrei!
sunt :nervos: pe mine! Ieri am fost cu la pescuit si am folosit calamar. Nu m-am gandit sa fac niste poze...

Voi trage o fuga la magazin zilele astea, voi face niste monturi si le voi poza, ok? :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 15. aprilie 2012, 19:26

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 13:13)


Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 17. aprilie 2012, 13:16

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 13:13)


Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 17. aprilie 2012, 14:12

Voi trage o fuga la magazin zilele astea, voi face niste monturi si le voi poza, ok? :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

8

joi, 19. aprilie 2012, 18:43

asteptam cu nerabdare poze cu montura la calamar, eu am pescuit cu calamar dar in zadar, sa fie montura problema ?
si poate sunt off topic, dar eu am nelamuriri pentru pluta de grund, nu am inteles cum se face montura., nu am pescuit niciodata asa. Multumesc !
Get Rich or Die Tryin'

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

9

vineri, 20. aprilie 2012, 05:36

:salut: ,
asa cum se intimpla de fiecare data cind cineva asteapta ceva, intervin obstacole. Am fost de citeva ori saptamina asta la REAL sai mai pe la alte magazine, n-am gasit nici unde calamar!!! :nervos:

Pe duminica promit poze sau un video scurt.
poate sunt off topic, dar eu am nelamuriri pentru pluta de grund, nu am inteles cum se face montura., nu am pescuit niciodata asa. Multumesc !


Aici am postat un video explicativ cu Montura de grund cu pluta (video), sper sa ajute. Daca mai sunt nelamuriri, atunci intrebarile te rog in subiectul cu pluta. :zambet:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

10

sâmbătă, 21. aprilie 2012, 17:35

...asa ca am umblat din Real in Real, si dupa 88 de km am gasit calamar congelat. :bucuros2:

Maine dimineata merg sa filmez montura, dupa care o voi posta link-ul spre Youtube.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

andrei

Biban

  • Autorul acestui subiect este »andrei«

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

11

sâmbătă, 21. aprilie 2012, 19:10

:bucuros2: asteptam cu nerabdare!Sa speram ca nu ai mers 100km doar pentru calamar :soc:

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »andrei« (21. aprilie 2012, 19:17)


mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

12

sâmbătă, 21. aprilie 2012, 19:40

FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

13

duminică, 22. aprilie 2012, 08:42

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 13:13)


Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

14

duminică, 22. aprilie 2012, 16:57

Mi-e greu, dar trebuie sa va dezamagesc... Asa cum e norocul pescarului, vremea n-a vrut sa tina cu mine. Azi a plouat toata ziua si a si batut vintul tare, a mai dat si cu grindina. Pe asa o vreme nu am iesit la apa sa filmez, ramine pe zilele viitoare.


Calamarul sta bine la conge.

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

15

duminică, 29. aprilie 2012, 22:41

:salut: ,
in sfarsit am reusit sa filmez, sa prelucrez si sa postez video-ul cu montura cu calamar. Scuze pentru balbaielile din clip, am fost putin emotionat si n-am prea avut mult timp la dispozitie. Am filmat in timp ce faceam o pauza scurta (eram la pescuit la clonc cu Thomas) si fara sa repetam sau sa imbunatatim filmarea. :zambet:

Video
-

Video

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

16

luni, 30. aprilie 2012, 07:11

super tare, multumim
Am pescuit sambata noaptea la calamar, (total aiurea) cu un singur ac de 6 pe montura, pe la 2-3 noaptea am avut vreo 5 atatcuri, de 2 ori s-a dus cu calamarul, nustiu care sa fi fost cauza exacta, cert este ca nu am reusit sa agat nici unul la calamar. Abia pe la 6 dimineata am reusit sa scot unul la anghila, unul de vreo 10-15 kg. Tin sa precisez ca calamarii erau stricati, erau deja roz :)
Get Rich or Die Tryin'

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »catfish_master« (30. aprilie 2012, 07:24)


Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

17

luni, 30. aprilie 2012, 07:32

S-ar putea ca atunci cind sunt "roz-stricat" :rizi: compozitia sa se schimbe, sa devina moi, si somnii sa pota sa rupa usor jos. Cind mai ai astfel de trasaturi, incearca sa dai imediat contra, nu astepta sa indoie lanseta de tot.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

andrei

Biban

  • Autorul acestui subiect este »andrei«

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

18

luni, 30. aprilie 2012, 08:15

:salut: Salut!frumoase monturi! ma bucur de acest video expresiv(explicativ)totusi as mai avea ceva de in trebat ca de exemplu pentru un riu in curent mijlociu(Ebro) cam de ce marime sa fie pluta de grund dar marimea acului a ancorei, lungimea forfachului?,banuiesc ca plasarea momelei ar fi bine putin in aval de pescar?! MULTUMESC de explicatii si de timpul alocat! :ciao: si :pescuit: placut!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

19

luni, 30. aprilie 2012, 08:33

Daca pescuiesti la grund si nu-i curent mare, atunci pluta sa fie mai mica, atit cit sa o ridice 5 cm deasupra grundului (5 - 10 grame, trebuie incercat la mal cum sta). Acolo sunt obisnuiti somnii sa manince peleti de pe grund. Forfahul l-as face de cel putin 2 metrii, ancore de 2/0 si 3/0 (cel putin 3x strong), carlige de 7/0 - 8/0 - 9/0. :pauza:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

20

miercuri, 2. mai 2012, 16:38

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 13:14)


Subiecte asemănătoare