Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

41

duminică, 11. iunie 2017, 12:03

Calamarul in Metro sau SelGros este vreo 2,5 lei/kg. Iti pui in punga pe care si cati doresti. Din constatarile mele, calamarul bun pentru cloncaneala este acela mic dar cu tentaculele cat mai lungi (se pot alege). In 2013 nu am pescuit cu calamar deoarece am incetat cloncaneala prin septembrie in favoarea crapului, platicii si stiucii (pescuit stationar). Ultima oara cand am folosit calamar la clonc a fost de 3 sau 4 decembrie 2012, data cand am invatat sa ia o gura de aer curat o moaca de vreo 5kg.

Se mai gaseste calamar tot la Selgros/Metro, sau si in alte locatii? De asemenea, a cumparat cineva dintre Sibiu si Fagaras, nu mai retin ce magazine se gasesc pe aceasta raza, ca as vrea sa iau monelile cat mai aproape de locul de pescuit.
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare