Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

gabia

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »gabia«

Răspunsuri: 2

Membru din: 7. octombrie 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 6. februarie 2015, 11:32

sonar Humminbird 597 HD DI

Salut,
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o parere despre acest sonar? Nu ma pricep prea bine si as vrea sa il cumpar de la un cunoscut second, insa nu stiu daca merita.
Mentionez ca pescuiesc 90% la salau pe balta...
Multumesc,
Gabi

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 6. februarie 2015, 12:33

Eu am avut humminbird 597 hd fara DI si iti pot spune ca este foarte bun. Dar mai asteapta si alte pareri

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 11. februarie 2015, 15:15

Scuze ca nu am apucat sa raspund pina acuma…

Pt cautat locuri de salau este f bun, are fishfinder 2d si Down Imaging. Acuma...daca merita sau nu, depinde si la ce pret il achizitionezi…

Insa ptr pescuitul pe verticala (indiferent daca e la salau sau somn) nu l-as recomanda, deoarece aici lucrezi mult cu fishfinderul, iar la Humminbird toate sonarele in combinatie cu DI au conuri f inguste: 16°+28°. Aici lipseste conul de 60° care este foarte util pe ape mici, sau in rauri cu curenti diferiti, sau cind adie vantul. Cu cit conul e mai mare vezi si montura mai bine, o poti mai bine tine in con. :noroc:

Cel care l-a avut Tyrael, fara DI, acela are conurile ok ptr apele noastre: 20°+60°.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Subiecte asemănătoare