Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

41

miercuri, 11. martie 2015, 06:54

Salut Cata nici o suparare la min 7.13 se vede cum acel agent vine cu actele in camera si dupa aceea pleaca cu ele la sfirsitul filmarii I da actele celuilalt si de mine nu mai zice nimic .Normal necunoasterea legii ...dar articolul246 cod penal zice asa Abuzul în serviciu contra intereselor persoanelor
Fapta funcţionarului public, care, în exerciţiul atribuţiilor sale de serviciu, cu ştiinţă, nu îndeplineşte un act ori îl îndeplineşte în mod defectuos şi prin aceasta cauzează o vătămare intereselor legale ale unei persoane se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 3
PROBLEMA ESTE CA DE PE DATA DE 7 EU NU MAI AM BULETIN DINCAUZA ACESTUI AGENT .......care se vede clar pe filmare si este martor si canu mia returnat documentele :noroc:

42

miercuri, 11. martie 2015, 07:21

3.Prietenul tau avea o barca neinmatriculata, pe care scria undeva un nume......(Craete Viorel parca..) .Am mai spus pe-aici, ca daca barca este neinmatriculata trebuie aviz de agrement.....: A si scuze am uitat sa specific observa pe filmare cind I cer sa arate la cam AVIZUL DE AGREMENT EL SE FACE CA PLOUA SI IMI PREZINTA PERMISELE DE PESCUIT DE PE CARE DIN ANUL 2015 IN MOD TENDENTIOS POLITIA DE FRONTIERA A EXCLUS 5KM PENTRU PESCUITUL SPORTIV .....DAR VIZA PRIETENULUI MEU I AVEA ADICA CE ZICE AGENTUL CA AI VOIE SA FACI AGREMENT SI PESCARII COMERCIALI AU VOIE SA BAGE PLASE NUMAI PESCARII SPOTIVI NU AU VOIE .... :nunteleg: :doarecapu:

Răspunsuri: 121

Membru din: 5. februarie 2015

Locație: Saarbrücken-DE

Profesia: intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

43

joi, 12. martie 2015, 04:13

Peioada de prohibitie ABSOLUTÃ e o shicanã aruncata pescarilor sportivi. Daca s-ar introduce perioade de prohibitie diferentziate pt. fiecare specie, ar fi mult mai logic. Chiar si la crap, tinând cont de mentalitatea conationalilor. Putzini dintre noi practicã intr-adevar pescuit sportiv, avem in noi instinctul de a merge la pescuit pt.a prinde peste pt.a-l consuma. Astia suntem, chiar si in strainatate avem mult de luptat impotriva instinctului aceasta.
Dar fiind obligati sa respectam anumite legi si restrictzii si fiind constientzi ca unde-i lege nu-i tocmeala (amenzi, interdictzii, etc), cu timpul ne dãm incet pe brazdã. Si nu vãd de ce nu ar fi si in romania posibil, cu conditzia ca autoritatea sa aiba intr-adevar autoritate. Aici trebuie schimbat mult, mai ales impotriva braconajului. Daca se va misca ceva in directzia asta, perioada de prohibitie nu va mai fi o tema de discutzie.
Dar pina atunci, vom "trage" in continuare ponoasele. Asta este, mai bine o lege strâmbã decât nici una.

Un pescar german spunea dupã o saptamina in delta dunarii: "cu cât o tzarã e mai sãracã, cu atât mai putzin peste au apele ei"...