Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 95

Membru din: 15. iulie 2015

Locație: piatra neamt

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

41

miercuri, 19. august 2015, 16:44

PS. Mai exact , sa vad si eu imaginea ca cea prezentata de Zoran in ultima postare.
Zoran , da-mi pe mp nr. tau te rog. Mai vreau un Vodoo .( a vorbit Cristi de la Galati cu tine )
Multumesc.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

42

miercuri, 19. august 2015, 17:38

PS. Mai exact , sa vad si eu imaginea ca cea prezentata de Zoran in ultima postare.

Am postat aici reglajul pt. clonc al unui sonar 718/728: Reglajul sonarului Humminbird 718/728/++
Reglajele esentiale (sensibilitate, atenuatorul de zgomot, fish ID etc.) mai putin culorile sunt identice la sonarul tau.
NU poate nimeni sa-ti spuna o valoare universal valabila pt. sensibilitate pt. ca asa ceva NU exista... sensibilitatea se regleaza de la caz la caz functie de adancime, particulele din apa aflate in suspensie etc. etc...
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 95

Membru din: 15. iulie 2015

Locație: piatra neamt

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

43

miercuri, 19. august 2015, 20:58

Ok. Descarcat. Multumesc mult si astept pe mp adresa pt. livrare.
Fire intinse.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

44

marți, 25. august 2015, 06:52

Salut Zoran!
A aparut si modelul Helix 7. Ce parere ai de acesta? Ar fi mai ok si la clonc dar si la spining? Multumesc!


Sonarul pare foarte ok. De testat nu am avut ocazia inca, nu stiu cind va aparea pe piata germana :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Subiecte asemănătoare