Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

21

luni, 12. martie 2012, 21:56

am inteles mesajul si iti multumesc anticipat.
daca este nevoie de o poza pt edificare sau de marime, masuratori, imi spui.
Cunosc piesa. :zambet:
»galati« a atasat urmatoarele fisiere:
  • petromax.jpg (7,46 kB - 21 ori coborit - ultima oara: 22. aprilie 2016, 12:31)

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

22

marți, 13. martie 2012, 02:45

Acest filament se poate folosi si la flacara cu gaz lampant? Eu pana acum il foloseam la felinar cu butelie micuta, de 490g!! :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

23

marți, 13. martie 2012, 15:39

Acest filament se poate folosi si la flacara cu gaz lampant?
NU.Doar la lampile sub presiune.Acest filament(ciorapel) este confectionat dintr-un material special dioxind de thoriu.
Eu am 2 Tilley englezeasti sub presiune pe gaza de gaz lampant(mai in siguranta).Oricum cele mai bune mie mi se par a fi Vapalux.Atasez o poza cu modelul de lampa pe care-l recomand si este mult mai ieftin decat un Vapalux.Un plin tine o noapte :noroc:
Lumineaza ca un bec de 60 w
ATENTIE! A SE FOLOSI NUMAI IN AER LIBER! PERICOL DE INTOXICARE CU MONOXID DE CARBON!
»galati« a atasat urmatoarele fisiere:
  • tilleyx246bb.jpg (20,72 kB - 21 ori coborit - ultima oara: 22. aprilie 2016, 12:31)

Acest răspuns a fost de 2 ori editat, ultima oară de »galati« (13. martie 2012, 15:52)


mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

24

marți, 13. martie 2012, 16:28

sunt bune lampile sub presiune dar pe mine ma deranjeaza zgomotul pe care-l produc,si ocupa cam mult spatiu in bagaje.folosesc lanterne de cap cu 17 leduri,inclusiv in pavilionul anti-tantari,sunt mici,practice si fac o lumina puternica si consuma f putin.
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

25

marți, 13. martie 2012, 16:33

sunt bune lampile sub presiune
Ma refer la o lampa de tabara care lumineaza pe o raza de 20 de m excelent
Imi place sfaraitul ei monoton :ochi:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

26

miercuri, 14. martie 2012, 12:36

Aha, seamana cu prima mea lampa, acum mi-am mai luat doua, din nefericire(luasem una si n-am mai gasit-o, dupa care am luat-o pe a doua, si cu mutarea dintr-un apartament in altul, am gasit-o, apoi, si pe prima). Prima era no name, tot cu suportul de butelie portocaliu, pentru butelie de 490 de g, iar celelalte doua sunt albastre, Campingaz! Apropo, unde se mai gasesc cristale mate, adica abajurul cilindric din sticla, pentru ca eu am mai gasit doar transparente! Scuzati offtopic!! :zambet:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare