Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »kingofbeasts«

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 13. ianuarie 2015, 09:28

Loc de muiat jigu Fetesti-Cernavoda?

Ma poate ajuta cineva cu un loc accesibil ușor in zona Fetesti -Cernavoda? Sunt in Constanta urmând sa plec spre Sibiu si as da vreo doua trei lanseuri in apele Dunării dar fără sa rup masina pe drumuri desfundate si fără abateri mari de la autostrada . Mulțumesc anticipat . :noroc: PS. In caz cae necesar numărul meu de telefon e pe site-ul meu la rubrica "contact"

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »kingofbeasts« (13. ianuarie 2015, 09:33)


Răspunsuri: 50

Membru din: 22. noiembrie 2013

Locație: Fetesti

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 13. ianuarie 2015, 11:21

Salutare king ...incerc sa te ajut

Iesi de pe autostrada la Cernavoda si pentru a intra in oras treci podul peste canal .Reduci viteza si te orientezi de pe pod . Mal mai accesibil pt tine ar fi cel dinspre oras. O alta varianta ar fi sa traversezi orasul si sa ajungi la :apa calda: ( asa intrebi in oras ) e undeva la aproximativ 4-5 km ( poti vedea filmari pe youtube cred ) Mai sunt locuri dar ai nevoie de barca. Asta ar fi la indemana in conditiile date. Regret ca nu te pot ghida prin telefon macar (nu pot vorbi ). Alta data daca ma anunti din timp te duc eu ,am barca,sonar,tot ce vrei :prieteni:

09fish

Biban

Răspunsuri: 122

Membru din: 21. februarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 13. ianuarie 2015, 13:06

Pe borcea chiar sub pod (anghel saligni/pod auto) dar pe malu (salbatic) cum vi dinspre cernavoda spre fetesti.sub pod e plin de pietre praguri...agata in draci dar ai sanse sa ai un atac.

  • Autorul acestui subiect este »kingofbeasts«

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 13. ianuarie 2015, 13:55

Mulțumesc pentru INFO, apreciez efortul :noroc: dacă mai sunt si alte idei le primesc cu plăcere pana mâine dimineața când voi pleca din Constanta

09fish

Biban

Răspunsuri: 122

Membru din: 21. februarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 13. ianuarie 2015, 14:49

Daca ajungeti sub pod sa pescuiti uitativa in partea stanga cum stati cu fata spre fetesti (punctu de taxare) amonte daca permite drumul un acces auto.la maxim 4 km este un golf mare (gura dracului/cotul dracului)asa il numesc sateni.e plin de pomi in apa.este o zona braconata dar tine sigur avat.salau.somn stiuca...daca aveti nevoie de indicatii fi e pt zona nu ezitati sa ma apelati. :noroc: