Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

41

sâmbătă, 17. ianuarie 2015, 14:28

Am creat acel glosar despre care scriam anterior:

GLOSAR - termeni de pescuit
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 22

Membru din: 21. ianuarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

42

sâmbătă, 17. ianuarie 2015, 16:22

merci de poza, chiar uitasem de ea, dar te asigur ca era doar un pistol de tir :))). C&R vs NO Kill ... aici m ai prins, chiar nu stiu care e diferenta. Pana una alta hai sa luam in calcul ca forumul a fost facut ca sa mearga bine magazinul. Nu e nici primul nici ultimul caz de genul asta. Exista unul de feeder la fel, exisa grupuri pe Facebook care s au creat ca unii sa vanda voblere productie proprie. Fiecare pescuieste cum vrea dar nu mi a placut ca strict pe topicul asta v ati legat de un om fara macar sa existe vreo legatura intre el si somnul de pe gresie. Cand treceti pe pod pe la Giurgeni de ce nu va opriti sa bateti braconierii aia de vand somn curentat?!!?? va spun eu de ce... este la fel ca la iubitorii de animale care agreseaza doar doamnele care poarta blanuri, dar niciodata vreo banda de motociclisti imbracati in piele. O seara buna sa aveti si nu mai puneti la suflet toate nimicurile. Vom avea peste mai mult cand se va interzice pescuitul comercial/industrial pentru 5-10 ani si politia isi va face treaba. :ciao:

E vorba doar de ipocrizie Ovidiu. Si de faptul ca toti membrii foarte activi si mai ales moderatorii forumului pescuiesc exclusiv C&R. Eu pot recunoaste ca pescuiesc
conform legii si ca imi place sa fac o saramura sau ciorba pe malul Dunarii. Puteti de cu pietre sau bana userul, eu tot asa o sa fac ;)
........gata ma predau !!!......apropo si eu mai mananc cate unu :) dar pe ala nul pozez :ochi: .
...........

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

43

sâmbătă, 17. ianuarie 2015, 16:31

Are dreptate domnul Stanciu, nu s-a auzit de noi... Ca de fapt aici e motivul real din spatele retinerii unui somn urias: Sa se auda de tine!!! Acum sincer, si eu mai retin din cand in cand cate un peste, dar totusi de ce ai retine un somn de dimensiunea asta? Are cineva un motiv bazat pe ceva real?

P.S. Gata am primit informatia de care aveam nevoie, acum stiu de ce s-a retinut si somnul si restul.... E curat romaneasca!

Acest răspuns a fost de 3 ori editat, ultima oară de »Tyrael« (17. ianuarie 2015, 16:45)


danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

44

sâmbătă, 17. ianuarie 2015, 16:52

merci de poza,
.........Stefane !!! si alta data .......sa traiesti !!! :noroc: :bravo:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

45

sâmbătă, 17. ianuarie 2015, 21:28

............ C&R vs NO Kill ... aici m ai prins, chiar nu stiu care e diferenta. Pana una alta hai sa luam in calcul ca forumul a fost facut ca sa mearga bine magazinul. Nu e nici primul nici ultimul caz de genul asta. Exista unul de feeder la fel, exisa grupuri pe Facebook care s au creat ca unii sa vanda voblere productie proprie. Fiecare pescuieste cum vrea dar nu mi a placut ca strict pe topicul asta v ati legat de un om fara macar sa existe vreo legatura intre el si somnul de pe gresie. Cand treceti pe pod pe la Giurgeni de ce nu va opriti sa bateti braconierii aia de vand somn curentat?!!?? va spun eu de ce... este la fel ca la iubitorii de animale care agreseaza doar doamnele care poarta blanuri, dar niciodata vreo banda de motociclisti imbracati in piele. O seara buna sa aveti si nu mai puneti la suflet toate nimicurile. Vom avea peste mai mult cand se va interzice pescuitul comercial/industrial pentru 5-10 ani si politia isi va face treaba. :ciao:


:apl:
felicitari, o opinie sincera pe care o aprob si o sustin.
ce a facut individul ala cu somnul este alta poveste, dar ce spune shogun este perfect adevarat. :bucuros:

Răspunsuri: 10

Membru din: 1. noiembrie 2014

Locație: negresti oas satu mare

  • Scrie un mesaj privat

46

duminică, 18. ianuarie 2015, 00:05

asta ii super tare :) :apl:

''...ca io duc acasa din astia mici, ca au carnea frageda...da' pe aia de 8-10 kg, ii eliberez ca ...''au carnea tare''...si nu-i pot manca''... :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: :rizi:

stiu si eu una: "doar e carne nu fasole" (luand acasa babusca si platicuta sub 100 de grame)

nu stiu cum prindeti voi peste iarna pe gropane daca stati pe forum si va certati de la o poza, ar trebuii starpit prima data braconaju si pe urma fomistii.

scz de offtopic and go :pescuit:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

47

duminică, 18. ianuarie 2015, 06:05

Pana una alta hai sa luam in calcul ca forumul a fost facut ca sa mearga bine magazinul.


Normal nu ar trebui sa-ti dau socoteala, dar nu pot intelege, care e grija ta (si a altora!) daca forumul tine shopul, sau invers, sau cum imi cistig eu existenta? De unde grija asta? Na hai sa-ti explic cam cum sta treaba cu shopu' si cu forumul, cu toate ca le-am mai scris deja aici, pe forum:

In iulie 2011 incep pescarii nemti, italieni si francezi sa se revolte pe forumuri din cauza pescarilor romani si maghiari, care taie si spinzura tot ce prind in Spania si Italia (Ebro , Po si alte rauri), decimand somnii, crapii si distrugand locuri de pescuit de vis, starpind zone intregi de rauri si implicit si acele locuri de vis unde acestia faceau niste concedii tari de tot. Concediu de pescuit la somn, cu somni capitali ale caror "trofee" erau imortalizate in poze inainte de eliberarea capturii, concedii care aduc tarii respective profit de pe urma acestui turism sportiv.
Videourile ce circulau pe atunci prin forumuri si aratau romanii in actiune, le postez la finalul raspunsului.

Intrand in discutii contradictorii cu pescarii germani, tzinand parte neamului sub pretextul ca am fost crescuti intr-un regim fara viziuni si fara informatie, am fost pus in fata unei intrebari: "...bun, ce-o fost, o fost! Dar acuma, cind informatia circula libera, ce faci tu de ex ptr a opri distrugerea asta in masa, ptr a ajunge informatia C&R la toti pescarii?"
Si asa m-am gandit sa scriu un articol despre C&R si sa il public, chiar daca platesc eu ptr asta, sau chiar o pagina web, unde sa explic ca e bine sa avem peste in ape, nu sa distrugem tot ce prindem. Daca insa ceri ceva, si vrei sa si primesti, trebuie sa si dai. Si au am hotarat sa dau din casa: metode si monturi, trucuri, idei, sa poata sa prinda si un pescarcare care doar visa la un somn de 1 m, somni si de 2 m. Si asa a si fost dupa nici 2 ani: sute, chiar mii de pescari din Romania au reusit performanta de a prinde regulat somni, chiar si capturi capitale.

Cindva la inceputul lui 2012 pag de web era realizata, asa cum am stiut eu mai bine, fara a lasa de-oparte descrierile despre C&R, pericole, natura, si fotografie: Catch and Release
Mailurile incepeau sa vina, intrebari si rugaminti cu "procurare" de scule si accesorii nu incetau sa intre in casuta postala. De ce? Ptr ca in Romania nu gaseai, ori deloc, ori calitate proasta, iar daca gaseai ceva era extrem de scump. Era clar ca un shop era solutia, cu articole putine, dar toate testate si de competitie, si cit se poate de ieftine, ptr a-si putea permite pescarii din toate paturile sociale sa ajunga sa pescuiasca si la somn, si prin asta sa intre in posesia de informare C&R.

In ianuarie 2013 am emis prima factura, iar in martie, sub forma care este acuma shopul, acesta a intrat in functionare. Deci putem spune ca shopul a fost creat sa mai reduca din cheltuielile de internet, si sa pot oferi rapid, fara sa caut mult pe net, articole bune si acceptabile la pret.

Si ce am eu de aici? Hai sa vedem, ptr ca si Informer ma tot intreaba ptr ce fac eu toate astea...?
- dimineata calculator
- apoi 9-10 ore de munca, ptr ca din asta aici nu se poate trai nici macar in Romania
- dupa-amiaza iar calculator, colete, facturi, comenzi (chiar si de clapari au inceput sa ma roage sa le procur si sa le duc la Atlassib! :doarecapu: )
- multa bataie de cap fara nici un fel profit
- scule si accesorii mai ieftine, la un pret rezonabil
- in concediu partide de pescuit cu oameni noi si promo C&R
- testare de multe articole ptr pescuit la somn, videouri si promo C&R
- videouri pe youtube sau facebook cu C&R
- intalniri pescaresti C&R
- mini-expozitii la Hotel TM cu scolarizare gratuita in a intelege sonarul, si promovare C&R
- multumire si satisfactie maxima cind un pescar gaseste calea catre C&R! :noroc:

Iar ca sa nu mai suspectati cu cit profit ies eu din afacerea asta "bomba", care repet, are ca prim țel promovarea C&R, si ca sa nu mai trageți concluzii false aruncind ne-adevaruri printre randuri, am urcat o copie al rezultatului bilant 2013 (puteti traduce pe google ce este cu galben si vedeti cit este "castigul" dupa ce au fost trase toate cheltuielile aferente din 2013):


Cred ca daca construiam cozi de matura si le vindeam pe Ebay as fi fost mai castigat, si nu aveam nici un fel de bataie de cap... :rizi:

Aici mai intai o pag de FB italiana unde este prezentat comportamentul pescarului fomist est-european: https://www.facebook.com/media/set/?set=…165770386777740

Si aici videourile care au starnit frica printre pescarii germani fata de distrugerea Ebroului de catre traistarii romani, care târau somnii pe mal, ii scot cu cangea din apa, care au transformat maluri intregi de Ebro in tabere maneliste si adevarate abatoare pe pesti:

Pescari de elita N,M,T - YouTube
CASPE spania - YouTube
juvetu la pescuit - YouTube
somnul de 80 de kg - YouTube
un gran siluro de 80 kg - YouTube
Cat cruelty Ebro 2011 1 - YouTube
Cat cruelty Ebro 2011 2 1 - YouTube
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

48

duminică, 18. ianuarie 2015, 06:14

Apreciez si respect efortul moderatorilor care posteaza poze si videouri C&R promovand aceasta forma de pescuit. Deasemenea si unor pescari, cum ar fi Mane si Gigi Semlecan, care deasemenea promoveaza regulat C&R prin poze si videouri.

"...bun, ce-o fost, o fost! Dar acuma, cind informatia circula libera, ce faci tu de ex ptr a opri distrugerea asta in masa, ptr a ajunge informatia C&R la toti pescarii?"


Si va intreb acuma pe voi, ce faceti voi ptr a opri decimarea pestilor in Romania de catre traistari? :gandesc:
Pescuiti conform legii, adica cu retinerea capturii (poate chiar si o stiuculita sau un salau mai mult decit admis, ca daca nu-l iau eu pestele, il ia traistaru...), si propuneti sa transformam un forum care promoveaza C&R intr-o platforma de pescuit legal? :soc:


PS: Apropos, si voi cum ati categorisi un pescar care duce acasa toate capturile prinse intr-o zi (5 somni, vezi mesajul lui Iulian Cioclin, care au depasit cu siguranta cele 5 kg admise legal), iar cu trofeul face poze prin casa ptr a ajunge la ziarul local? Pescar sportiv, sau traistar?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

49

duminică, 18. ianuarie 2015, 06:21

Domnu' Shogunu eu in viata mea nu am vazut braconieri din aia de care zici, ce-i drept nici nu am umblat prin partile acelea, dar te intreb , domnia ta ce ai facut cand i-ai vazut??
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

50

duminică, 18. ianuarie 2015, 06:30

Vom avea peste mai mult cand se va interzice pescuitul comercial/industrial pentru 5-10 ani si politia isi va face treaba


Si aici trebuie sa te contrazic, ptr ca in urma invaziei romanilor traistari de pe Ebro si Po nr capturilor s-a imputinat infricosator! In locuri unde acum 5-6 ani se mai prindeau 40-50 de somni pe saptamana, dintre care jumatate erau sariti de 2 m, acuma ori nu mai ai loc de pescuit, ori locul este asa de distrus ca nici macar 2 somni pe saptamana nu se mai prind.
Pescarii sportivi au fost pe acolo, nici cei cu pescuitul comercial/industrial, si nici politia care nu-si face treaba.

Stiu ca e usor sa arunci repede vina pe unii sau pe altii, dar fiecare dintre noi in parte suntem raspunzatori ptr ceea ce facem, ptr fiecare peste scos din apa si dus acasa, sau pentru fiecare peste repus in apa ca sa se poata reproduce :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

51

duminică, 18. ianuarie 2015, 06:55

Te rog sa nu o iei ca si o ofensa, si nici ca si pe o incitare la polemica..O sa explic, desi mi-am zis de n ori ca nu ma mai bag..


Zilele astea o aparut pe facebook d-na Lavinia Ghedan, trambitand c@R ,punand poze cu pesti morti gramada, care pe jos, care in roabe umplute la refuz ,etc..Comentariile scrise de dumneai erau foarte acide, si am retinut unul dintre aceste comentarii...''ca sant de vina si pescarii ca nu fac nimic'',inchei citatul..Seamana izbitor cu ce ai zis domnia ta referitor la inactiunea cuiva care, cand ii vede pe aia de vand peste pe marginea drumului..Si pe mine chestia asta ma revolta oarecum..

No bun, hai sa vedem ce optiune are o astfel de persoana cu spirit civic..
1.Merge la indivizi si le spune ceva de genul..'''mai baietzi , nu-i frumos ce face-ti -braconajul distruge bogatia de sub ape nu mai bine mergeti voi si va cautati de munca??""..la care acestia vor pleca capul rusinati si vor jura ca nu mai fac, ca nu si-au dat seama..etc..
2.Merge la indivizi ,si le zice ca daca a doua oara ii mai prinde pe acolo in postura aia, ii ia mama dracului..La care astia se rastesc la el, il bruscheaza si incepe o bataie in care indivizii sant pusi la pamant sau invers..what ever.. si pina la urma se lasa cu vatamari corporale, procese,razbunari etc..
3.Suna la 112 ca sa anunte fapta de braconaj..Doar ca de acolo i se va da legatura la.....autoritatile locale..Acuma, judecand logic, oare aia de vand peste pe marginea drumului, nu se stie de ei??Eu cred ca se stie..si atunci poate ca ''autoritatile'' intervin, ii imprastie de ochii lumii, sau tot de ochii lumii le trantesc o amenda.A doua zi ii vezi la loc.. :doarecapu: Pai cum asa??Pai simplu...sant prea multe cazurile cand indivizi aflati in haina statului, braconeaza ei insisi, sau favorizeaza sau ajuta braconierii, pentru cota parte..
Mai are rost sa suni la autoritati??Ce faci, ii impusti pe aia cu pestele??E ASTA O SOLUTIE??Mai sant si alte optiuni pentru o persoana cu spirit civic??


De aia intreb, daca ai avut ocazia sa vezi astfel de indivizi, domnia ta ce aifacut??



'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 22

Membru din: 21. ianuarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

52

duminică, 18. ianuarie 2015, 08:37

1. Nu cred ca se va scadea rata de pescuit ilegal pe Ebru si Po daca ii invatam sa pescuiasca mai bine.
2. Idem pentru Romania
3. Cand vad peste la vanzare pe marginea drumului sun la politie, dar era sa mi iau amenda ca ii pun pe drumuri (la acea vreme nu exista 112, la nr. asta nu am sunat ptr. ca il consider nr. de urgente).
4. Despre cat de profitabil este magazinul nu vreau sa discut, cand va merge pe pierdere sigur se va inchide.
5. Strainii aia care nu inteleg ca romanii prind peste sa il consume (ei si vecinii/prietenii lor romani) nu au stat in Romania, nu au trait vazand banane doar la TV. Romanii astia care au plecat sunt foarte multi din Moldova si Oltenia, regiuni mai sarace si mai altfel decat Banatul / Ardealul. Un prieten din Zalau imi povestea ca ii placea sa pescuiasca, copil fiind, dar parintii il bateau pentru ca la pescuit merg numai cei care n au slana in pod (adica n au ce manca).
6. Eu de exemplu sunt consumator de peste, dar din pacate cel din supermarchet este prost la gust si pe deasupra are preturi prohibitive. Din supermarket cumpar midii / calamar si peste oceanic, toate congelate si ras congelate. La supermarchet nu exista somn sub 20 de lei kg; stiuca sub 18 lei; crap sub 13 lei... tot pestele fiind pescuit din incinte. In aceste conditii recunosc ca pun peste pe gratar pe malul Dunarii, desi au fost multe partide de pescuit in care am mancat ceafa de porc :doaaamne:

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

53

duminică, 18. ianuarie 2015, 10:16

:soc: Doamne fereste ce ticalosi cum chinuie pestii si asta sigur ii dezastru....astia ar trebui testati psihologic pe cuvant de nu...daca am fii avut legi sau poate ca sunt dar daca nu ar fii autoritatile corupte si sa aplice legea si sa se deplaseze la sesizari ca si in America de ex. nu ar mai fi probleme :necajit: pacat :doarecapu:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

54

duminică, 18. ianuarie 2015, 10:47

zoran,

fa ceva cu forumul asta ca ma scoate din minti
am scris 15 minute, o intrega dizertatie, iar cand am dat sa il postez forumul m-a scos afar punandu-ma sa ma reloghez, astfel pierzand tot ceea ce am scris
nu este prima data cand mi se intampla acest lucru, in special cand scriu mai mult si de cele mai multe ori renunt sa mai scriu inca odata, dar acuma chiar a devenit enervant :nervos:

si uite ce se intampla de cateva zile 2-3 cand vreau sa postez

...

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

55

duminică, 18. ianuarie 2015, 10:51

:rizi:

Prietene ,e mai bine asa! Crede-ma! Eu am scris de azi dimineata 2(doua) dizertatii si apoi am hotarat sa nu le mai postez! La tine decizia se pare ca o ia forumul...Probabil ca asa trebuie! :ochi:

Ps:personal sunt bucuros ca nu am dat drumul la dizertatie...

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

56

duminică, 18. ianuarie 2015, 10:53

Ps: am primit acelasi mesaj "suspect" ca si adiwolf de 2 secunde! Totusi am reconfirmat (am dat un refresh si apoi reconfirm bla,bla )si a aparut postul pe forum. Trebuie adus un popa! :rizi:

57

duminică, 18. ianuarie 2015, 10:53

eu nu :nervos: :zid:
futui raspunsul masii prea scurt :zid:

58

duminică, 18. ianuarie 2015, 10:54

Hmm, cum va asteptati sa fie poporul asta dupa atatia ani de comunism , care nu a facut altceva decat sa distruga elitele si sa lase jigodiile si apoi dupa 20 de ani de alta nenorocire , macar aia in comunism au stiut ce sa faca cu jigodiile , i-a tinut sa lucreze in combinate si fabrici si pe ogoare cand toate astea au disparut .......? Eu ma uit si pe strada , foarte multe figuri dubioase indiferent de varsta , potentiali infractori , iar asa zisi oameni ai legii , politisti , politisti de frontiera , vamesi si ce mama masi or mai fi , tot din poporul asta sunt , asa ca ..... nu stiu daca mai exista vreo urma de sansa ca sa se schimbe ceva , in viitor . E foarte mult de discutat , practic toata tara e asa , e un stat corupt , cu oameni corupti , la noi la Galati , e un festival al scrumbiei in plina perioada de prohibitie , e normal lucrul asta , dar cine se mai gandeste la asata cand sfaraie gratarele tot orasul .

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

59

duminică, 18. ianuarie 2015, 10:58

...Si pentru ca azi Regalitatea are o sarbatoare importanta , ma uitam pe sticla cum i-a fost refuzat regelui accesul in tara ,in '90, de catre Iliescu ...Apoi il revedeam pe Basescu cum il facea tradator de neam si tara tot pe rege...pentru mine este suficient! Gesturi mult mai rusinoase decat alea cu pescarii romani prin Italia .Si atunci ?!! :zid:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

60

duminică, 18. ianuarie 2015, 11:37

Ps: am primit acelasi mesaj "suspect" ca si adiwolf de 2 secunde!

Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru... vad acea eroare dar totusi, daca mergi pe topic, ce-ai scris apare... io v-am zis cum ii cu soft-urile, soft-istii si bug-urile, sunt convins ca n-o modificat Zoran codu`... :rizi: .

Adi, nu vreau sa dau sfaturi despre "dizertatii" ca fiecare face asa cum crede ca-i mai bine da` eu cand am ceva mai complicat de scris, scriu intr-un editor local oarecare, corectez, ma gandesc, iar corectez eventual salvez pt. a 2-a zi cand iar corectez :)... si cand am ajuns la varianta finala, intru pe care forum o fi si dau copy/paste in 3 secunde. Stiu ca nu-i o rezolvare neaparat da` cred ca-i o metoda buna.

Hai sa traim si noi si regalitatea. :)
:noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."