Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

joi, 8. ianuarie 2015, 18:30

Starea vremii, cotele Dunarii sau alte detalii despre locatii de pescuit !

Salutare baieti :salut: , cred ca ne este util un subiect ca acesta , in cazul in care urmeaza sa mergem la pescuit , suntem interesati de vant, cota, tulbureala, mizerii pe apa si altii sunt prin acea zona.
Sambata nu bate vantul la Bazias, merge o lansare ! :drac2:

2

joi, 8. ianuarie 2015, 18:42

Salutare!
Eu astea 2 le consult:
http://www.accuweather.com pt meteo, vant;
http://www.afdj.ro/cote/bhcote.pdf-cote, temp apei.

:noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 8. ianuarie 2015, 18:48

Eu pe asta il folosesc, si este trecut si pe Portal, in dreapta sus, unde scrie Dunârea :idee:

Vremea in Baziaş, Caraş-Severin, prognoza meteo in Baziaş
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

4

joi, 8. ianuarie 2015, 18:48

Da, ms si eu dar uneori ai mai nevoie de mai multe informatii locale. Cat e de tulbure, daca vin cioate, copaci...etc....sau alte modificari majore din anumite zone , Delta Olt, Mures, Siret, Prut, nu neaparat pe Dunare .

Dani89

Oblete

Răspunsuri: 14

Membru din: 5. ianuarie 2015

Locație: Sibiu

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 8. ianuarie 2015, 19:12

Daca ii posibil am putea face cate un topic pentru fiecare zona daca sunt mai multi useri din zonele respective .Si daca o sa fie doritori sa posteze acolo informatiile din fiecare zona.

6

joi, 8. ianuarie 2015, 19:18

Parerea mea e ca ar deveni prea stufos forumul pe fiecare zona si nu are rost...informatia poate fi ceruta si afisata ptr un moment dat care nu mai conteaza dupa o perioada. Cei care vor informatia , o cer si cei in cunsostinta de cauza , posteaza informatia.

7

joi, 8. ianuarie 2015, 19:39

@Zoran,
Cum ai ales sit-ul asta?Are o acuratete mai mare raportat la o perioada mai lunga?Ai comparat cu altele?Eu am luat multe tzepe..... :nervos:
:noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

8

joi, 8. ianuarie 2015, 19:43

Cata, site-ul asta o pasuit perfect de fiecare data cind am fost la Dunare! :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

9

joi, 8. ianuarie 2015, 19:45

O nimereste mereu de vreo 2 ani si pe zona mea.

10

joi, 8. ianuarie 2015, 20:37

site-ul asta o pasuit perfect de fiecare data cind am fost la Dunare!
O nimereste mereu de vreo 2 ani si pe zona mea
Ok,Dar cu cate zile inainte de planificarea partidei? Si asta al meu merge pt 2 zile.Ma refeream la o planificare de partida de ex peste 2 saptamani cand trebe sa-i cer sefului liber, si el zice du-teee ....:bucuros2: ......si eu, bine-nteles ma duc...... :pescuit: si cand ajung, tzeapa.Noroc ca-mi iau masuri.... :pauza:
:noroc:

11

joi, 8. ianuarie 2015, 20:42

La 4-5 zile le nimereste de cele mai multe ori , mai sunt si exceptii, rare dar sunt. Exceptii in sensul de decalare a prognozei cu 12-24 de ore . Nu e prognoza de genul pe care o doresti pe nici un site. MAi ales ca prognozele de peste 10 zile ....sunt f.f. orientative.

12

joi, 8. ianuarie 2015, 20:55

Mersi Gufisor!
Am inteles,..... e cum banuiam... :nervos:
:noroc:

Subiecte asemănătoare