Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

1

joi, 8. ianuarie 2015, 18:30

Starea vremii, cotele Dunarii sau alte detalii despre locatii de pescuit !

Salutare baieti :salut: , cred ca ne este util un subiect ca acesta , in cazul in care urmeaza sa mergem la pescuit , suntem interesati de vant, cota, tulbureala, mizerii pe apa si altii sunt prin acea zona.
Sambata nu bate vantul la Bazias, merge o lansare ! :drac2:

2

joi, 8. ianuarie 2015, 18:42

Salutare!
Eu astea 2 le consult:
http://www.accuweather.com pt meteo, vant;
http://www.afdj.ro/cote/bhcote.pdf-cote, temp apei.

:noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 8. ianuarie 2015, 18:48

Eu pe asta il folosesc, si este trecut si pe Portal, in dreapta sus, unde scrie Dunârea :idee:

Vremea in Baziaş, Caraş-Severin, prognoza meteo in Baziaş
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

4

joi, 8. ianuarie 2015, 18:48

Da, ms si eu dar uneori ai mai nevoie de mai multe informatii locale. Cat e de tulbure, daca vin cioate, copaci...etc....sau alte modificari majore din anumite zone , Delta Olt, Mures, Siret, Prut, nu neaparat pe Dunare .

Dani89

Oblete

Răspunsuri: 14

Membru din: 5. ianuarie 2015

Locație: Sibiu

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 8. ianuarie 2015, 19:12

Daca ii posibil am putea face cate un topic pentru fiecare zona daca sunt mai multi useri din zonele respective .Si daca o sa fie doritori sa posteze acolo informatiile din fiecare zona.

6

joi, 8. ianuarie 2015, 19:18

Parerea mea e ca ar deveni prea stufos forumul pe fiecare zona si nu are rost...informatia poate fi ceruta si afisata ptr un moment dat care nu mai conteaza dupa o perioada. Cei care vor informatia , o cer si cei in cunsostinta de cauza , posteaza informatia.

7

joi, 8. ianuarie 2015, 19:39

@Zoran,
Cum ai ales sit-ul asta?Are o acuratete mai mare raportat la o perioada mai lunga?Ai comparat cu altele?Eu am luat multe tzepe..... :nervos:
:noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

8

joi, 8. ianuarie 2015, 19:43

Cata, site-ul asta o pasuit perfect de fiecare data cind am fost la Dunare! :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

9

joi, 8. ianuarie 2015, 19:45

O nimereste mereu de vreo 2 ani si pe zona mea.

10

joi, 8. ianuarie 2015, 20:37

site-ul asta o pasuit perfect de fiecare data cind am fost la Dunare!
O nimereste mereu de vreo 2 ani si pe zona mea
Ok,Dar cu cate zile inainte de planificarea partidei? Si asta al meu merge pt 2 zile.Ma refeream la o planificare de partida de ex peste 2 saptamani cand trebe sa-i cer sefului liber, si el zice du-teee ....:bucuros2: ......si eu, bine-nteles ma duc...... :pescuit: si cand ajung, tzeapa.Noroc ca-mi iau masuri.... :pauza:
:noroc:

11

joi, 8. ianuarie 2015, 20:42

La 4-5 zile le nimereste de cele mai multe ori , mai sunt si exceptii, rare dar sunt. Exceptii in sensul de decalare a prognozei cu 12-24 de ore . Nu e prognoza de genul pe care o doresti pe nici un site. MAi ales ca prognozele de peste 10 zile ....sunt f.f. orientative.

12

joi, 8. ianuarie 2015, 20:55

Mersi Gufisor!
Am inteles,..... e cum banuiam... :nervos:
:noroc:

Subiecte asemănătoare