Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

101

duminică, 25. ianuarie 2015, 18:12

Salut Modi,
merci mult ptr recomandari! :bravo:

La 1:
1 barca = 1 echipa = 1 sau 2 pescari = maxim 2 lansete

Aici exista interesati de concurs si persoane care vor sa pescuiasca singure, sau nu pot lua inca o persoana in barca. Cei care vor sa ia o persoana ptr suport in barca, se pot intelege intre ei...

La2:
nu sunt 4 zile, ci pe o perioada circa 48 de ore. De exemplu startul este joi dupa pranz, si se termina sambata dupa amiaza. Nu este inca exact stabilit. In orice caz, cei care isi iau concediu joi si vineri, pot participa. Daca pleaca in 2-3 insi cu masina miercuri dupa amiaza, joi dimineata ajutam cu totii si unii pe alti lansarea la apa.

La 3: se va lua in considerare

La 4:
Cantarirea somnilor Nu o dorim din cauza de posibile accidentare ale pestelui (sa adeverit in august 2014 cind un peste de 1,6 m nu am putut nici cum sa-l cantarim safe), punctajul doar pe lungimea pestelui. Arbitrii vor merge la barca cu captura pentru masuratoare.
Deasemenea si "The biggest and greatest" captura va fi onorata corespunzator, pe individual, neavand nici o influenta la concursul pe echipe (adica se poate ca unul din concurentii echipei de pe locul 1 sa ia si locul 1 la individual!)

La 5:
Este in plan si de mare necesirtate considerata si de mine, o asistenta medicala, daca nu este un medic, atunci "macar" a unei sore medicale :pauza:

La 6:
:bravo: ... si foarte transparent, cu toate incasarile si cheltuielile pe fata, facute tuturor cunoscute


Ptr mai multe detalii si propuneri ma poti contacta si pe mesaj privat! Multumesc inca odata :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Modi

Oblete

Răspunsuri: 43

Membru din: 24. ianuarie 2015

Locație: Atlantida

  • Scrie un mesaj privat

102

vineri, 17. aprilie 2015, 20:13

Stimati colegi , nu stiu daca v-a fost adus cumva la cunostiinta , insa eu voi reprezenta arbitrajul in concursul din vara . Eu impreuna cu Alin Radu Andritoiu , ambii cu experienta in arbitraj in genul asta de competitii de pescuit sportiv .
Nu am absolut niciun dubiu asupra elegantei sub stindardul careia se va desfasura acest concurs , insa va asigur ferm - pe toti - ca vom veghea cu toata abnegatia asupra desfasurarii respectivului concurs .

Venim cu o experienta destul de bine pusa la punct ( in urma arbitrarii competitiilor LRS pret de cativa ani ) si cu tot dragul si cu toata deschiderea . Venim , odata cu voi , plini de pasiunea ce caracterizeaza faptul ca ne aflam acum , aici , pe un forum ce are ca tematica pescuitul . Spun ''pescuitul'' facand referire la cele mai nobile sensuri pe care acest termen le poate presupune .

Inchei prin a multumi lui Zoran si colectivului organizator pentru incredere si voua pentru disponibilitatea participarii intr-un asemenea concurs .
Daca nimic nu se schimba va spun ca astept cu nerabdare sa ne intalnim la Bazias , la data concursului , si sa petrecem impreuna , la modul profesional , ceea ce presupune o adevarata competitie sportiva in ceea ce impreuna numim si percepem ca fiind PESCUIT SPORTIV !

MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

103

vineri, 17. aprilie 2015, 22:48

Stimati colegi , nu stiu daca v-a fost adus cumva la cunostiinta , insa eu voi reprezenta arbitrajul in concursul din vara . Eu impreuna cu Alin Radu Andritoiu , ambii cu experienta in arbitraj in genul asta de competitii de pescuit sportiv .
Nu am absolut niciun dubiu asupra elegantei sub stindardul careia se va desfasura acest concurs , insa va asigur ferm - pe toti - ca vom veghea cu toata abnegatia asupra desfasurarii respectivului concurs .

Venim cu o experienta destul de bine pusa la punct ( in urma arbitrarii competitiilor LRS pret de cativa ani ) si cu tot dragul si cu toata deschiderea . Venim , odata cu voi , plini de pasiunea ce caracterizeaza faptul ca ne aflam acum , aici , pe un forum ce are ca tematica pescuitul . Spun ''pescuitul'' facand referire la cele mai nobile sensuri pe care acest termen le poate presupune .

Inchei prin a multumi lui Zoran si colectivului organizator pentru incredere si voua pentru disponibilitatea participarii intr-un asemenea concurs .
Daca nimic nu se schimba va spun ca astept cu nerabdare sa ne intalnim la Bazias , la data concursului , si sa petrecem impreuna , la modul profesional , ceea ce presupune o adevarata competitie sportiva in ceea ce impreuna numim si percepem ca fiind PESCUIT SPORTIV !
Da de ce asa de serios esti? si de formal? :doarecapu: ..nu cred ca vine nimeni cu vreun scafandru angajat sai puna pestele in carlig :furtuna: ..si pana la urma e sa ne simtim bine cu totii acolo la Bazias...caci cred ca majoritatea venim..ca la o intalnire a pescarilor de pe forum, de somn...ca nu e nimeni pescar profesionist de somn pe aici..ma rog..e o pasiune, si pana la urma conteaza sa ne simtim bine si sa iasa frumos, cu toate ca mereu va exista vreunu care sa uite esentialul..si sa planga, ca a iesit altu cu 1 minut mai repede cu barca pe apa sau ceva de genu, asta e...daca particip..donez premiul meu( care o fi, cat de mic sau mare) aluia nemultumitu!
Ma rog...astea erau niste ganduri, nustiou daca au mult sens, dar nu am stat sa compun...am scris spontan, sa nu ma intelegeti gresit...dar pt mine faptul ca sa fim acolo multi,sa iasa frumos... de pe forum, pescari de somn, inseamna mai mult decat orice somn din toata Dunarea sau premiu.. :bravo: ( si asta o spune cineva care pana in august e "satul de pescuit", ca de la deschidere, ma "mut" la Bazias toata vara, deci nu e vb de entuziasmu meu ca ies la pescuit sau ceva de genu..ma rog v-ati prins voi )!

PS : SI daca ma prezint la concurs cu o lanseta-mulineta de minim 1000 EU...fara sonar, si o barca te tabla de 7 metrii...a doua oara in viata mea la clonc..pe metoda...asa batraneste, sa zic...classic, sa fiu mai elevat...mori de ras, stiu ,da nu glumesc(..nici un peste...sau cu bulanu, dar NU E PANICA MAN !! noi sa fim sanatosi si sa iasa fain evenimentul ....), o sa inteleaga unii atunci, ce ziceam mai sus :bucuros2: :noroc: :noroc: :noroc: :noroc:
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

Acest răspuns a fost de 2 ori editat, ultima oară de »MITA« (17. aprilie 2015, 22:59)


Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

104

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 03:10

:doarecapu: :doarecapu: ce prezentare :doarecapu: :doarecapu:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

105

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 03:15

Da, am fost foarte coerent :) :ochi:, ma iei cu tine in barca Darius?, sau dau cu polonicu inloc de clonc singur, batraneste pe gropi? ai avea avantaj clar cu mine, ca stiu toate "toanele" din bazias pana in divici :apl: :apl:
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

106

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 03:49

ma refeream la autoprezentarea arbitrului :rizi:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

107

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 03:53

ma refeream la autoprezentarea arbitrului :rizi:
That's the spirit ! :pauza:...si daca ma gandesc mai bine ar fi o idee aia cu scafandru...ca de peste facem rost :craciun:
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »MITA« (18. aprilie 2015, 04:04)


Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

108

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 07:37

Stimati colegi , nu stiu daca v-a fost adus cumva la cunostiinta...



Modi,
Multumesc mult pentru anuntul facut si seriozitatea cu care va pregatiti! :bravo:
Chiar ma bucur nespus sa va avem printre noi, cel putin eu nu cunosc pe nimeni in zona care ar avea atata experienta cum veti aduce voi.

MITA,
anul trecut au fost premii modice si fara taxa de participare, unde personal am avut 100-la-100 toata raspunderea ptr tot ce s-a intamplat in timpul concursului, atata pe apa cit si pe mal. Evident ca au iesit si discutii, care in mod cert nu trebuiau sa iasa. Au fost momente cind am fost coplesit de situatie, si NU mai doresc sa se intample si anul acesta la fel.

Anul acesta exista o taxa de participare, astfel totul devine competitiv si serios! Nu doresc ca nici unul dintre participanti sa simta vreo defavoare din partea mea in timpul concursului, intr-un mod sau altul.
In alta ordine de idei, nu e vorba de scafandrii care sa puna pestii in carlig, ci urmatoarele idei traznite care le-am auzit povestite de la diferiti participanti la alte concursuri:
- pesti legati la mal cu citeva zile inainte ptr a putea fi punctate ca si capturi in timpul concursului
- pesti dati de la o echipa ce nu mai are sanse de castig, la alta echipa ptr majorarea punctajului
- pescuitul activ cu cite o lanseta, si pe langa barca mai atarna o lanseta pasiva, dar care poate mari sansa unei capturi in plus
- pescuitul in general cu mai multe lansete decit este admis
- mutilarea intentionata a unei capturi pentru a nu trebui eliberata; punctata si retinuta
- nerespectarea zonelor de pescuit, in speranta a mai multor capturi (asta s-a intamplat de ex si anul trecut cind unii dintre participanti au trecut limita de frontiera, si un astfel de comportament poate sa pericliteze toata competitia sportiva, politia de frontiera romana sau sarba putand oricand sa faca dosare penale sau avand dreptul sa opreasca concursul. ATENTIE! suntem in permanenta filmati, nu e nevoie sa ne prinda in flagrant depasind frontiera!)


De aceea, Modi & Alin vor fi arbitrii principali, cu o mare răspundere, care vor lua majoritatea deciziilor singuri, cum ar fi de ex si penalizarile, iar pentru descalificarea unui participant vor hotărâ toți arbitrii împreuna.

Seriozitate inseamna pentru mine si corectitudine si o buna desfasurare si multumire din partea tuturor, va rog sa nu confundati seriozitatea arbitrilor si a competitiei, mai ales pe timpul acesteia, cu o frana a distractiei! :noroc: Sunt convins ca ne vom distra excelent de joi si pina duminica :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

109

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 09:10

Arbitrii au o responsabilitate mare.
Ma bucur ca sant persoane cu experienta in arbitraj. :bravo: :bravo:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

110

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 12:35

Daca nu vreau sa particip la concurs, dar vreau sa pun barca sa pescuiesc, eventual in afara zonei de concurs, va fi posibil?
Nu o sa vin decat vreo 2 zile si nici nu am experienta destula la clonc incat sa ma bag la concurs, dar nu as vrea nici sa incurc :gandesc:
Born to fish, forced to work...

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

111

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 13:22

Daca nu vreau sa particip la concurs, dar vreau sa pun barca sa pescuiesc, eventual in afara zonei de concurs, va fi posibil?
Nu o sa vin decat vreo 2 zile si nici nu am experienta destula la clonc incat sa ma bag la concurs, dar nu as vrea nici sa incurc :gandesc:

De ce ai incurca? Deloc, numai ca as avea rugamintea, ca fiind un concurs de pescuit C&R, sa respecte si sa pescuiasca si participantii pasivi ai concursului tot C&R. :noroc:

Daca ai chef, mai sunt 2 locuri libere de ajutor arbitri. Detalii pe privat daca te intereseaza... :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

112

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 14:21

Daca nu vreau sa particip la concurs, dar vreau sa pun barca sa pescuiesc, eventual in afara zonei de concurs, va fi posibil?
Nu o sa vin decat vreo 2 zile si nici nu am experienta destula la clonc incat sa ma bag la concurs, dar nu as vrea nici sa incurc :gandesc:
nici eu nu am atata experienta...dar m-as inscrie..pt 200 lei merita..ma rog jumate din taxa daca suntem doi...daca vrei, putem face echipa impreuna!
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

113

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 16:23

nici eu nu am atata experienta...dar m-as inscrie..pt 200 lei merita..ma rog jumate din taxa daca suntem doi...daca vrei, putem face echipa impreuna!

Mita te-as lua cu drag dar daca vin cu barca voi mai fi cu un prieten si nu incapem mai mult de 2 si echipament :nunteleg: asta daca iau permisul :rizi:
Daca ai chef, mai sunt 2 locuri libere de ajutor arbitri. Detalii pe privat daca te intereseaza...

Nu pot sta pe toata perioada concursului si daca vin cu barca vreau sa "ma antrenez" la clonk :buaaaah: nu as vrea sa promit ceva si sa nu ma tin de cuvant :noroc:
Born to fish, forced to work...

Modi

Oblete

Răspunsuri: 43

Membru din: 24. ianuarie 2015

Locație: Atlantida

  • Scrie un mesaj privat

114

duminică, 19. aprilie 2015, 20:47

Stimati colegi , nu stiu daca v-a fost adus cumva la cunostiinta , insa eu voi reprezenta arbitrajul in concursul din vara . Eu impreuna cu Alin Radu Andritoiu , ambii cu experienta in arbitraj in genul asta de competitii de pescuit sportiv .
Nu am absolut niciun dubiu asupra elegantei sub stindardul careia se va desfasura acest concurs , insa va asigur ferm - pe toti - ca vom veghea cu toata abnegatia asupra desfasurarii respectivului concurs .

Venim cu o experienta destul de bine pusa la punct ( in urma arbitrarii competitiilor LRS pret de cativa ani ) si cu tot dragul si cu toata deschiderea . Venim , odata cu voi , plini de pasiunea ce caracterizeaza faptul ca ne aflam acum , aici , pe un forum ce are ca tematica pescuitul . Spun ''pescuitul'' facand referire la cele mai nobile sensuri pe care acest termen le poate presupune .

Inchei prin a multumi lui Zoran si colectivului organizator pentru incredere si voua pentru disponibilitatea participarii intr-un asemenea concurs .
Daca nimic nu se schimba va spun ca astept cu nerabdare sa ne intalnim la Bazias , la data concursului , si sa petrecem impreuna , la modul profesional , ceea ce presupune o adevarata competitie sportiva in ceea ce impreuna numim si percepem ca fiind PESCUIT SPORTIV !
Da de ce asa de serios esti? si de formal? . ..si pana la urma e sa ne simtim bine cu to:doarecapu:tii acolo la Bazias...
Colegul , ..... colegii , ...... nu sunt mai formal decat este cazul .
Mi se pune in raspundere o competitie ( desi se doreste a fi una pur si simplu amicala ) ..... nu fac decat sa-mi asum constiincios cele de trebuinta !
Dincolo de ceea ce poate un forum , o discutie de acest gen sa ilustreze , arbitrajul presupune mult mai multe .
Desi afirmi ca sunt "formal"afla ca sunt perfect capabil sa dau "meditatii"de balaureli si distractii pe malul Dunarii . Dunarea ??? O "respir", mi-o fac in vene ! Mi s-a si spus ca aortele mele sunt mici afluenti ai acesteia . Dar nu asta vreau sa lamurim acum ........

Problema consta in desfasurarea eleganta a unui concurs . Acesta , cel putin in acceptiunea mea , va trebui sa se desfasoare de la primul minut pana la ultimul fara absolut niciun eveniment neplacut .
Cand spun "eveniment neplacut" fac referire la contestatii , litigii , accidente ( Doamne fereste ! ) , implicatii legislative , etc .

Din ceea ce ne dorim sa ne fie un eveniment elegant , amical , frumos , ..... este extrem de subred pragul la care acesta poate capata conotatii nasoale . Asadar este bine sa ne straduim ca macar teoretic , ipotetic , sa le eliminam din faza initiala . Scapam de griji si de eventuale neplaceri pe durata intregului sejur .

.......................................

Din experienta va spun ca in arbitraj probleme apar in mod frecvent la :

- siguranta tuturor echipajelor pe apa . Arbitrii , printre altele , sunt printre principalii interventi la orice astfel de probleme . De ordin tehnic , saving , etc . Barca ( barcile ) arbitrilor este cea mai "vigilenta" pe apa , cea mai disponibila in orice situatie de forta majora .
- litigii , contestatii , nemultumiri . In mod special inspre finele concursului , si ..... in mod cu totul special intre potentialii ocupanti ai locurilor 3 si 4 ( la care adaugam si CMMC . Cea mai mare captura ) . Departajarea finala este , poate , cea mai dificila etapa cu care se confrunta staff-ul de arbitri .
- comunicarea permanenta cu Directorul de concurs si cu organele ce ne vor facilita buna desfasurare a respectivului concurs .

Lista responsabilitatilor colectivului de arbitri si-a staff-ului organizator poate continua la nesfarsit . Important este ca acele 3 - 4 zile de "chermeza dunareana" sa se desfasoare sub auspiciile celor mai lipsite de evenimente neplacute plaje posibile .
In mod categoric , daca vrem sa "recidivam" in anii urmatori , va trebui sa imprimam acestei competitii conotatii elegante . Fara de probleme , implicatii neplacute , samd .

La discutiile initiale cu Zoran am insistat ca respectiva competitie sa fie asistata de un medic . Din aceleasi considerente . Pentru a ne face "viata mai usoara" in caz de vreo nedorita complicatie . Dunarea e Dunare , mai baieti ! Nu-i de joaca cu ea . Cu ea , cu soarele puternic , cu ..... D-zeu mai stie ce ! Voi credeti ca nu-l imbatam pe medicu' ala la fine de mansa ? Dar una-i una , alta-i alta ! Concursul e concurs , focul de tabara e "din alt film " !
Nu confundati rigorile bunei desfasurari a unei competitii ..... amicale cu interzicerea unui antren de ..... zile mari !

Personal am ferma convingere ca ne vom simti absolut minunat acolo . Toti !

So , ..... sa ne vedem acolo , bine-sanatosi , si sa avem o iarna intreaga sa tot scriem despre cat de bine ne-a fost !

..........................................................

p.s. Si aveti grija ! Am renuntat la fluier ..... Mi-am luat un spray-vuvuzea ( d-aia de stadion ) cu care am de gand sa va futizez nervii pe apa ! :bucuros2:

Dar asa este bine si normal , sa luam in calcul toate cele . Intocmai pentru a ne fii bine !

115

duminică, 19. aprilie 2015, 21:18

Multumesc Modi! :apl:
De-abia astept concursul! :bucuros2:
:noroc:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

116

luni, 20. aprilie 2015, 06:39

Competitia se doreste a fi una altfel decat amicala.Amicala a fost anul trecut.Acum este una serioasa..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

martyn

Oblete

Răspunsuri: 28

Membru din: 8. iunie 2015

Locație: Moldova Noua, Caras Severin

Profesia: Pompier / IT / Hardware and Programmer

  • Scrie un mesaj privat

117

marți, 9. iunie 2015, 00:39

Pentru zona Bazias - Cozla eu am incercat tot felul de programe pentru prognozele meteo. Pot sa va spun cu incredere ca meteoblue este cel mai exact in aceasta zona. Il puteti folosi cu incredere si este exact si la ora.
Sper ca va ajuta cu ceava mai ales daca este vorba de organizarea unui concurs la clonc in aceasta zona unde vreme face totul . :D

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

118

joi, 2. iulie 2015, 12:55

Daca tot nu se mai tine concurs, ar fi faina si o "amicala" ca in 2014 ... :nunteleg:
:noroc:
Born to fish, forced to work...

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

119

joi, 2. iulie 2015, 13:06

Daca este cine sa organizeze, de ce nu? Eu voi veni... daca sunt liber in acea perioada (Litoral) :noroc:
Eu unul am organizat anul trecut si sincer, au fost multe de organizat... cu cheltuieli nu prea mici.

In primul rand trebuie loc bun unde se pot ancora minim 10 barci. La o amicala care nu costa, se aduna repede dornicii de ditractie si invatat...
Platoul de anul trecut a fost blocat de mine cu 3 zile inaintea concursului. Ptr a nu fi discutii cu pescarii de pe mal, am cerut permisiunea de la primarie sa il blochez! Efectiv am inceput prin a explica pescarilor ce erau acolo campati a le explica ca platoul este ocupat de noi, si ca ii rog sa nu ne deranjeze cu lansete pe apa, uin zona unde ancoram barcile. Ptr acel concurs amical am fost si eu blocat circa 2 saptamani.

Clar, nu trebuie facut asa cum l-am facut eu. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

120

joi, 2. iulie 2015, 13:29



Clar, nu trebuie facut asa cum l-am facut eu.


Da a fost misto. !!!! :prieteni: