Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 3. ianuarie 2015, 14:00

Țeluri 2015

Si ca in fiecare inceput de an nou, avem cu totii planuri mai mari, sau mai mici, țeluri, dorinte si vise...

Personal vreau sa prind un somn de Dunare de +2m, si sa incerc sa scot la poze si un salau de minim 5 kg.

Scule noi nu imi doresc, dar sa vedem, cine stie?! :ochi:

Ah, da, si sa imi petrec mai mult din timpul liber pe apa :pauza:

Si voi? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 3. ianuarie 2015, 14:24

Salut. Anul asta vreau sa prind primul somn la clonc .Anul trecut am inceput sa inteleg sonarul(cu cit l-am folosit mai mult mi sa parut mai greu sa interpretez ce vad pe ecran),m-am obijnuit si cu cloncurile asa ca sperantele sint mult mai mari pentru 2015Sper la ceva peste 1m,anul trecut am avut 1 singura trasatura serioasa dar am ratat insa mi-a dat certitudinea ca metoda functioneaza.

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 3. ianuarie 2015, 14:53

:salut: La multi ani !!! Eu imi doresc sa fim sanatosi ca restul le rezolvam noi, si tin neaparat sa se organizeze concursul din august la pescuit la conc si sa fiu aplaudat la premiere...nu conteaza locul 1 sau mentiune dar sa fiu aplaudat :bucuros2: :apl: :apl: in rest sanatate la toata lumea :prieteni:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

4

sâmbătă, 3. ianuarie 2015, 14:54

Teluri

Anul acesta imi doresc sa imi iau permisul pt barca si sa imi iau un motor mai mare in 4 timpi si sa imi bat recordul personal la somn care este de 28 kg prins la clonc
salut si fir intins

5

sâmbătă, 3. ianuarie 2015, 20:03

La multi ani tuturor! :saluti:
Eu imi/va doresc sanatate in primul rand!
Apoi cat mai multe poze/filme facute in timpul partidelor de pescuit alaturi de prieteni si-apoi postate pe forum. :bucuros2:
Si nu in ultimul rand, imi doresc sa particip la intalnirea din august de la Dunare, alaturi de prieteni dragi si nu numai :buaaaah: .
Fire-ntinse sa aveti in 2015! :ciao:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

6

sâmbătă, 3. ianuarie 2015, 21:23

In primul rand sa fie sanatate, asta e cel mai important lucru.Pentru 2015 imi doresc ceva somni peste 2 metri si salai peste 4,5 kg......sa fie multi la numar :rizi: .La fel va doresc si voua :noroc:

7

sâmbătă, 3. ianuarie 2015, 22:28

Ce imi doresc eu in 2015 :gandesc: sa prind un somn de 2m :zambet: ,barca,sonar :zambet: si sa ma las de fumat :zid:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

8

duminică, 4. ianuarie 2015, 06:11

Eu imi doresc sa treaca odata iarna asta idioata..in rest, o sa ma bucur de tot ce imi scoate viata inainte..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

9

duminică, 4. ianuarie 2015, 11:10

Imi doresc sanatate.Si sa am alaturi cat mai multi prieteni.Restul se rezolva. :bravo:

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

10

duminică, 4. ianuarie 2015, 11:50

Ce îmi doresc eu în 2015 :bucuros: 2,65 m de adrenalină și multe partide frumoase. :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Răspunsuri: 61

Membru din: 21. februarie 2013

Locație: pe apa

  • Scrie un mesaj privat

11

duminică, 4. ianuarie 2015, 12:36

imi doresc sanatate, in primul rand, ca sa ma pot bucura de familie si de prieteni.
in al doilea rand imi doresc sa am timp sa stau pe apa ca in acest mod sunt sigur ca vor aparea si capturile alea mari.
in special imi doresc avatul ala mare de peste 6,5 kg :buaaaah:
Nihil Sine Deo

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

12

duminică, 4. ianuarie 2015, 14:32

il vreau si eu pe ala care m-a tavalit anul trecut!
om vedea ce ne rezerva anul asta!

boby sj

Oblete

Răspunsuri: 50

Membru din: 8. iulie 2014

Locație: zalau jud.salaj.romania

  • Scrie un mesaj privat

13

duminică, 4. ianuarie 2015, 16:08

Eu imi doresc sa imi regandesc trusa de voblere.Sa pot sa imi concep un echipament de pescuit la stationarsi sa gasesc ape cu pastravi si lipani.

mihai68

Oblete

Răspunsuri: 19

Membru din: 26. decembrie 2014

Locație: galati

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

14

duminică, 4. ianuarie 2015, 21:07

anul asta imi doresc sanatate,vreme buna de iesit pe apa si sa*mi depasesc recordul,somn 52kg la clonc :box:

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

15

luni, 5. ianuarie 2015, 06:29

il vreau si eu pe ala care m-a tavalit anul trecut!
om vedea ce ne rezerva anul asta!

Unde-s doi puterea crește, și pregătește arsenalul pe măsura dorinței. :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

16

luni, 5. ianuarie 2015, 06:34

anul asta imi doresc sanatate,vreme buna de iesit pe apa si sa*mi depasesc recordul,somn 52kg la clonc

În ce zonă pescuiești ? :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

17

luni, 5. ianuarie 2015, 11:33

În ce priveşte pescuitul îmi doresc să pot merge mai mult pe malul apei, îmi doresc şi capturi dar ca scop secundar, vreau să fac mici schimbări în ce priveşte echipamentul, o să mai pescuiesc şi la spinning, o să încerc metode noi (asta în cazul în care reuşesc să sjung în zone care ştiu că ţin somn), în mare cam asta este.

Să dea Domnul un an bun, liniştit cu bună înţelegere şi prietenii sincere
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

mihai68

Oblete

Răspunsuri: 19

Membru din: 26. decembrie 2014

Locație: galati

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

18

luni, 5. ianuarie 2015, 17:28

anul asta imi doresc sanatate,vreme buna de iesit pe apa si sa*mi depasesc recordul,somn 52kg la clonc

În ce zonă pescuiești ? :pescuit:
in functie de apa ma las de la chici si daca e cazul ajung pana aproape de reni :prieteni:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

19

vineri, 16. ianuarie 2015, 15:57

Teluri 2015 … ar fi multe, dar vorbind de pescuit am unul singur … sa fiu pe malul apei cat mai des, capturile vor veni si ele …
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

20

vineri, 16. ianuarie 2015, 16:40

..........unul singur pentru 2015....sa fie ........ LINISTE :bucuros:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA