Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »dulceanu ionel«

Răspunsuri: 45

Membru din: 8. decembrie 2014

Locație: galati

Profesia: particular

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 22. decembrie 2014, 20:24

Sonar deeper

Am vazut pe net niste sonare deeper care functioneaza prin bluetooth si se conecteaza la tel.mobil.Exista aplicatia pentru android si pentru aplle ios.Pentru barca de fibra am sonarul montat permanent dar uneori mai plec si cu barca pneumatica sau mai pescuiesc de pe mal si cred ca ar fi util.Sunt curios daca are cineva de pe aici asa ceva sau poate a vazut la vreun prieten sau poate va da-ti cu parerea daca ar merita investit in asa ceva.Mai sunt si alte modele care merg conectate la tel.mobil dar asta mi s-a parut interesant.
Urmariti aceasta prezentare.
Orice zi ar trebui traita ca si cum ar fi ultima.

Acest răspuns a fost de 2 ori editat, ultima oară de »dulceanu ionel« (22. decembrie 2014, 20:37)


Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 22. decembrie 2014, 21:53

:salut: Ionele stii cum ii treaba aia ,,reclama inima comertului,, Parerea mea este ca daca nu vrei sa iti mai iei inca un sonar sa il ai pe pneumatica mai bine i-ati un sonar dinala ieftin doar ca sa stii adancimea ii legi pe fir si recuperezi usor si te uiti pe telecomanda sa verifici unde este pragul..Nu poate sa fie realistic ceea ce fac astia reclama la deeeper dar la cum ii arata ii ca si un elite 7 monitorul si imaginea ceea ce mi se pare imposibil...acum tu stii..sa spuna si ceilalti colegi care poate au vazut sau au si incercat. :prieteni: :noroc:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 23. decembrie 2014, 08:46

Nu e nici un impediment la faptul de a untiliza acelasi sonar pe doua sau 100 de barci. Iti cumperi a doua sonda pusa pe un suport demontabil.
Sonarul care merge pe tableta sau telefon e o jucarie. Si daca vine si o ploaie buna adio tableta. :ciao:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 14. februarie 2016, 23:19

Intre timp si-a cumparat cineva deeper??sau a vazut pe la ceva prieten "jucaria" asta...
Am citit pe net ca sunt ceva probleme cu pierderea semnalului bluetooth atunci cand sunt valuri destul de mici si ca nu prea e reala distanta de 50 de metri la care prinde semnal ce o declara producatorul.
Ma intereseaza sa il folosesc pe apa curgatoare, pe un canal unde pescuiesc des si eventual pe Po in ceva golfuri, nici nu ma gandesc sa il folosesc in locuri unde sunt valuri si curent puternic.Sincer nu ma prea intereseaza localizarea pestilor ci sa vad cum e structura pe fund sa vad unde se "ascund" rapitorii.Eventual poate imi recomandati si o alta marca de sonar dar neaparat sa se lanseze pentru ca nu am voie cu barca in apa respectiva.Intreb pentru ca nu prea imi vine sa "arunc" 200 de euro pe geam pentru un lucru care se poate sa nu functioneze deloc :gandesc: Poate stiti ceva...multumesc. :noroc:

Răspunsuri: 143

Membru din: 16. aprilie 2012

Locație: Sibiu

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 15. februarie 2016, 17:10

Salut
Am vazut eu unul la un amic si nu am fost deloc impresionat . Il cumparase omul pt ca pescuia in principal de pe mal si dorea informatii despre apa si substrat , cu pestele stie foarte bine ce si cum :zambet: . Da e mai bine decit fara dar .... inconveniente : avea nevoie de un al doilea bat pt lansat ,, guguloiul " , bateria se ducea repede la ambele dispozitive , teama permanenta sa nu se rupa firul de care era atasat ,, guguloiul" , probleme de citire a adancimii pe valuri , pierderi de semnal din diverse cauze , probleme cu utilizarea telefonului in ploaie ... + timp pierdut din cauza ca nu pescuia cand statea cu telefonul in mana cam astea mi le amintesc . Nu s-a exprimat nici o data ca au fost bani aruncati dar nici nu a folosit minunatia mai mult de 5 luni , stia foarte bine locurile cu jigul iar sonarul doar confirma anumite lucruri .
Mane
Are ceva utilitate mai ales pe zone necunoscute pe care vrei sa le inveti repede si sa le intelewgi fara a irosi multe partide . E mai bine daca poti intra cu barca si cu un sonar adevarat, dar daca nu e voie , te poti descurca si cu asa ceva. Nu mai retin ce marca era ( nici nu am fost interesat ) dar a fost cumparat pe net direct din China cu aproximativ 50 E .

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

6

luni, 15. februarie 2016, 18:23

Mersi frumos Grey-wolf, incerc sa ma conving ca nu sunt bani arunacati degeaba. :noroc:

Subiecte asemănătoare